FIFA 17 vs Pro Evolution Soccer 2017 Graphics Comparison

Koliko PES bolje izgleda, it’s not even close. Al dzabe kad je sve ostalo sem izgleda i gameplay-a, uzas…

Nesto po cemu mi je Pes jedino bio bolji, vise nije… Grafika naravno… Meni je ovo bezveze totalno, prejake boje, nerealne skroz… Runi i Ronaldo su ocajno uradjeni, kao i Ibrakadabra na Fifi :slight_smile:

Slazem se,fifa mnogo realnije izgleda na terenu,a to sto kada se zumiraju igraci imaju bolje osvetljenje,lepse uradjenu kozu i kosu skroz ne bitno…da ne govorimo o drugim aspektima igre posto je ovo graphic comparision…

Jeste, trava i boje su dosta losije u PES-u. Mozda i ukupno osvetljenje. Frostbite engine je poznat po fotorealisticnosti. Da je samo malo sporija igra, licila bi vise na pravi fudbal.

PES ubija sa licima igraca, ali opet, ispada da su tu negde jer modeli nisu konzistentni nego su samo najbolji igraci izmodelovani detaljno.

I meni je malo prebraza… Sto se tice Ibre, Pes ga je vrhunski odradio… Dok je na Fifi kao neki samuraj :slight_smile: Ali Runi i Ronaldo, neverovatno… Runi kao da ima 100 kg, glavonja pravi :slight_smile: Ronaldo kao botox da je radio, samo malo preterao :slight_smile:

Skinulo mi se 50%, nadam se da ce se veceras igrati ova trial verzija, pa cu napisati utiske o konacnoj Fifi, a nakon toga i preorderovati je :slight_smile:

Pa ovako kad pogledaš, jedino peš ima prednost u par faca najboljih igrača. I da imaju sve igrače bolje, kome je još to bitno :slight_smile: Odigrao sam dve utakmice u UT-u i nisam nešto zadovoljan. Dosta glupih situacija je bilo, bagova. Nadam se da ce to ispeglati. Inače je ok, ipak mi je UT jedan od najboljih modova i igra koha se najviše isplati jer igram cele godine. Naravno uradiću preorder narednih dana.

Ima li vise verzija pesa, posto sam skinu neku i pola timova nema ili su pod nekim drugim nazivima?

Konami nije kupio licnce od vecine klubova,jedan razlog vise zbog cega je fifa bolja :smiley:

Postoji samo jedna vrsta i ocajna je…

Ne postoji neki patch?

Polako…tek ne izasla igra

Obicno se neko nakani i izmeni sve i izbaci u obliku patcha. strpi se malo izaci ce. Konami nema licencu da stavi prava imena igraca, ali ne veze ih ugovor ako to neko drugi uradi. Ne bi me cudilo da placaju modere da se bakcu sa tim.

Na PS4 su omogucili ubacivanje option fajlova i vec su se pojavili sa apdejtom, rece mi drugar da je probao.

Na PC-u ne vredi ni igrati jer je stari engine i losije izgleda od konzolnih verzija.

Sto se tice IGN-a , FIFA 17 je po njima moze se reci, “debelo” losija od PES 2017. Ma da me ne cudi nista kada se radi o IGN-u, od uvek su bili posebni…Evo tacno ocene koje su dali za ovogodisnji PES i FIFA-u:

FIFA 17 - 8.4 / 10

PES 2017 - 9.5 / 10

Na gamespot-u je obrnuto 8 PES,9 FIFA…

Ali opet sve u svemu - suma sumarum, PES 2017 ispada bolji, od FIFA-e 17 na obe konzole(PS4, XO), kada se zbroje sve ocene, recenzije, evo metascore sta kaze:

  • PES 2017 - 86/100(PS4) , 88/100(XO)
    User Score - 7.6/10

  • FIFA 17 - 84/100(PS4), 86/100(XO)
    User Score - 5.2/10


Evo linkovi:
FIFA 17: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-17

PES 2017: http://www.metacritic.com/game/playstation-4/pro-evolution-soccer-2017

Da mi je znati koji to likovi i strucnjaci ocenjuju… Ko se iole razume u fudbal, nikada ne bi dao tako malu ocenu Fifi a tako visoku ua PES… I prosle godine je PES dobio bolju ocenu, ali ne da je ne zasluzuje… Nego ne vidim segment u kom je PES bolji od Fife…

Mozda je Konami platio recenzente :slight_smile:

Ma da. Zasto da plate licence kad mogu novinare. :smiley: