Forza Horizon 3 je sada u Gold statusu + Halo Warthog je dostupan u igri + Recommended PC Specs



The worldwide release of Forza Horizon 3 is coming up on Sept. 27 (and four days earlier on Sept. 23 for Forza Horizon 3 Ultimate Edition owners), and today we crossed the latest milestone ahead of launch: Forza Horizon 3 has officially gone gold! With the game off for final pressings of retail discs and setup for digital release, we’re celebrating the good news with some additional updates, including Windows 10 PC specs, the full Xbox Live achievements list, and a very special addition to the Forza Horizon 3 vehicle roster.



###Recommended PC Specs

Finally, we know lots of players are preparing to enjoy Forza Horizon 3 on Windows 10 PCs and today we’re revealing the recommended specs. Naturally Forza Horizon 3 will require DirectX 12-enabled machines and Windows 10. Here’s the details for the recommended specs:

Nekako me raduje sto necu morati da razmisljam o specifikacijama za PC. Verujem da ce XO verzija izgledati fantasticno kao i drugi deo.

Ali ne svidjaju mi se ove monster truck offroad fore. Ja bih se samo beskrajno vozio azurnom obalom.

PC verzija Forze 6 ( apex ) je po prilicno fleksibilna sto se tice podesavanja.

Tako da verujem da je veoma moguce pogoditi tih stabilnih 60 frame-ova na slabijim sistemima kada se malo procacka po podesavanjima.

Ja sa Apexom pored par freezova ili crashova tokom ocitavanja nisam imao nikakvih problema sa mojom starijom GTX 780 karticom koja ima 3gb VRAM-a.

Samo se nadam da ce biti neki demo / benchmark da se skine na PC-u besplatno, cisto da se testira.

Apex sam picio na High/Ultra podesavanjima sa FX 8320, R9 285 i 16 GB rama bez problema.Na 2 staze sam dobio upozorenja za Vram ali je igra sljaka i dalje super.Inace igra je bila na HDD nisam hteo da je stavljam na SSD.

Nego jel bese ovo prva igra u kojoj ako imas XOne verziju mocices da je picis i na PC bez dodatne kupovine?

Ne bas. Ima par igara koje to vec imaju omoguceno, ja znam da Killer instinct radi cross platform.

Cak sam kupio sve preko Xboxovog sajta, otvorio igru na PC-u i sve fino otkljucano i radi u momentu.

E sada rekli su da Forza Horizon 3 i najverovatnije ostale buduce MS igre moraces digitalno da kupis ako zelis da igras i na PC-u ( ako su u mogucnosti naravno ), fizicke kopije nece biti cross-buy zbog nekog razloga.

Da, jednom kupis igra i na XO i na win10. Glup potez, ako se ja pitam. Ljudi su kupovali konzole samo zbog ekskluziv, a eto, sve to mozemo igrati sada i na PCu. PS Now dosao, sadi ovo. PC masterrace ftw! Sad se konzole ne mogu izboriti sa PCem ni sa ekskluzivama koje su do sad imali.
Forza je peva ifra radjena gde ce odmah biti release i na PC i na win10

ReCore je prva.

Mudro zboris ali kad se nadjes u situaciji kao ja trentuno gde razmislja da li da dam 350 eura za graficku da bi mogao to sve da igram ili da dam 300 za konzolu, mislim da je konzola pobedila.

1 Like

Zato i imam konzolu. Ne idem na takmicenja pa da mi treba 1440p 144 fps za igre…ja prezadovoljan i sa 30

Ali oped kako god okrenes (po meni) ti je PC isplativija - jeftinija varijanta, radi piraterije. Naravno ako si za pirateriju…

Jeftinija na duze staze. Meni je lakse da dam 250e sad na konzolu nego 600e na pc pa da skidam igre

Plus to PC ti sluzi i za druge stvari…a konzola ne, samo za igre.

Mozes da kupis fordov unsc dzip i da se vozis ko covek :smiley:

Jedva cekam da igram na xbox one,meni izgleda fantasticno!

1 Like

Na kom store-u se najvise isplati kupiti ovo i na koji nacin ce se dobijati pc verzija?
Hoce li slati key, ili ce biti moguce skinuti sa store-a?

Sto se tice pc verzije, kad se ulogujes sa tvojim Xbox profilom na windows, igra ce biti dostupna za download i igranje. Nema kodova. vezano za Xbox profil

Takođe ti se save i progress sinkuje online za obe verzije. Što počneš na Xboxu, možeš nastaviti posle na PCu.

Quantum Break izlazi 29. septembra na Steam, i mislim da neće imati Denuvo, tako da će verovatno odmah biti proper crackovan, čak je i ona verzija sa Windows Store-a krekovana, nadam se da će se MS opametiti i početi da igre izbacuje istovremeno i na Steam, jer ovako samo gube kupce, a igre im svakako budu krekovane.

Što se mene tiče nikad neću pazariti igru na Windows Store-u, dok sa Steama možda i kupim, već sad razmišljam da uzmem Quantum Break jer je svega 20€ preorder.

Ok, znaci uzmem igru na HK ili SG store-u (izadje oko 45e) i imam je i na konzoli i na pc-u.
Odlicno.

1 Like