2 SBB modema

Imam 2 SBB modema. Da li je moguce ikako osposobiti i ovaj drugi u drugom delu stana gde wifi ne doseze? Kad to pokusam da uradim, modem se zaglavi i trepce na US sta god to bilo. Postavljanje drugog rutera mi nije bas opcija, jer ne zelim da busim zidove i provlacim kablove.
Predpostavljam da nece da prodje jer je vec 1 nakacen na internet…da li je ikako moguce “klonirati” modem, promeniti mu MAC adresu i staviti kao na vec postojecem?

Jeste da te pola ne razumem, ali ja imam dva SBB modema u stanu. Stan je na dve etaze, pa nam je dosao covica iz SBBa i to nesto namontirao… Spojili smo rutere kablom, islu po coskovima zidova i lepili selotejpom i evo, sve fercera… Imamo i gore i dole net, po ceni jednoga… S tim sto su nam dva razlicita wi fi signala, pa kad predjem na sprat moram da se konektujem da se konektujem na drugi wi fi :slight_smile:

E sad kako to izvesti sa dva SBB modema to ne znam. Ali sam ja stavio onaj njihov koji dolazi pa sam iz njega kablom spojio Linksys pa sada rade ok oba.
A ti koliko kapiram zelis da stavis dva SBB ali da drugi spojis na antenski kao i prvi?
To nisam probao, ali probaj oba samostalno da pokrenes tako gde vec radi. Onda posle probaj i u tom drugom delu gde si zamislio.

1 Like

Ili lepo kupis ripiter i zavrsis posao

Koliki ti stan imas ako ti wifi sa Sbb modema ne doseze dovoljno? Meni neki stari njihov modem, koji su mi doneli jos pre 3-4 godine, doseze 15ak metara u svim pravcima, i spolja van kuce i unutra. Jednom sam pokusao da stavim moj wifi ruter koji je mnogo jaci od njihovog i stalno mi je bagovao net zbog njega, morao sam da ih zovem cesto i na kraju sam morao da vratim u upotrebu njihov.

Ne velik. 105 kvadrata, ali je signal uzasan…doneli su mi i novi modem i nista, ja povezao drugi ruter i nista…meni treba LAN jer wifi ne ide dalje od 1 sobe

Ja sam očekivao bar 200-300 kvadrata, s’ obzirom da si onda tražio svadbarski zvučnike :smiley:

Zvucnike sam kupio za 1 sobu hahaha

To nema veze velicina, jednostavno ne probija negde. Pogotovo 2.4ghz
5ghz ima manji radius ali probija kroz vis prepreka. 2.4 baca dalje ali ima vise smetnji.
Meni je stan 55m2 i iz sobe u sobu zna da pravi problem, jedan taj pregradni zid izmedju ima cevi, debeo, kuhinja bla bla i cao. Slab ili cak nestane signal u drugoj sobi pored.

Ma znam, katastrofa. Brat u sobi pored nema dobar internet, ja se izgrbavio kod sebe hahah. Pa pitam dal moze opcija da se i kod njega stavi jos 1 modem koji imam, pa bi to rasirilo net u njegovoj sobi i u dnevnoj sigurno

Ili ako imas mogucnost kupi neki dobar ali dobar dual bend od 150-200e i cao.
Ako ne, razvlaci kablove.