4K televizori i gaming monitori | 2018

U Las Vegasu na CES 2018 sajmu koji je počeo pre koji dan najavljeni su ili će tek biti najavljeni novi televizori i gaming monitori. Ovu temu možemo koristiti da podelimo vesti i informacije u vezi novih modela koji nas čekaju u ovoj godini.

LG

LG je najjače započeo godinu.
Najavili su novi lineup za 2018/2019 sezonu, ali ono što je najvažnije je novi Alfa procesor, i to u dve varijante.
Alfa 9, rezervisan za premijum modele iz LCD LED i OLED serije, i Alfa 7 koji će pokriti ostatak game.
Moćni procesori u svakom pogledu, a sve zarad “guranja” HDR 10+ i Dolby Atmos standarda.

Panasonic je firma od koje najviše očekujem ove godine.
Već imaju, trenutno najbolji TV na svetu, EZ1000, koji je postao referentni model za većinu testova, a najavili su i nekoliko modela koji će biti u rangu sa njim.

Ali, ono što svi priželjkuju je da Sony izbaci nešto iz nove serije kako bi XE9005 konačno bar malo pojeftinio.

E sad, sve što sam gore nabrojao je daleko od većine naših džepova, ali, eto, kao gameri, i “ljudi od tehnike” svakako nam je sve ovo interesantno…

2 Likes

TCL

Idem pocetkom februara u Amsterdam na https://www.iseurope.org/ Sajam ima 11 hala gde je jedna hala kao pola beogradskog sajma. I dve hale su namenjene samo za tv resenja. pa cu baciti pogled :slight_smile: kad sam bio 2015.godine predstavljali su 8k. sta ce ove godine biti, slacu vam slike :smiley:

1 Like

Sony

citao sam da je taj dolby vision HDR zlo zla koliko je dobar

Meni je pomalo glupo što nemamo neke okvirne cene, mada razumem da je ovo pre svega sajam na kom se pokazuje ono što dolazi za koji mesec u prodavnice i da je svrha da se potrošači lože.

jos kad bi video kako loze na pomenutom sajmu

evo par slika od pre tri godine

162" :astonished::crazy_face::crazy_face: Sta je to bem ti sunce!

najveci LED tv ikad napravljen. naravno da ima vecih dijagonala ali to su vec sastavljeni paneli a ovo je jedan komad.

ASUS je predstavio ROG Swift PG65 BFGD.
Televizor/monitor od impresivnih 65" (165cm) sa 120Hz osvežavanjem, 4K UHD rezolucijom i HDR podrškom, kao i mogućnošću prilagođavanja varijabilnom osvežavanju pomoću G-Sync tehnologije.

Pozadinsko osvetljenje dolazi u Full Array Local Dimming-u.
To je rezultovalo nešto debljim profilom ovog displeja, ali mu je to u isto vreme omogućilo ravnomerno i stabilno osvetljenje čitave površine ekrana u vrednostima od max 1000 NITA!
Pored svega nabrojanog ovaj TV ima i u potpunosti integrisan nVidia Shield zasnovan na Android TV platformi.
Cena ovog čudovišta će biti poznata polovinom godine.
Sve u svemu - ŠTOGOD!

2 Likes

LG 27"

2 Likes

Od relativno skoro imam Sony XE7077 od 43" i zaista sam prezadovoljan , slika kristalna a boje maltene iskacu iz ekrana, slika je bas brutalna.

Valja li ovo? Da skoknem odmah da uzmem ako valja? jel ima hdr? aj samo brzo radi do 9? :grin:

Nema 10 bit panel, vidim da imaju i neki philips sa pravim 10 bit panelom ali za 90 hiljada.

Nemoj od njih ništa da uzimaš, više puta sam imao veoma negativna iskustva sa njima.

Bolje skloni tih 500e pa skupi jos nesto para i uzmi neki bolji TV…