6 meseci Xbox Live Gold Membership £12.49 (Digital Code)

Ne možeš uraditi ništa, a ja objašnjavam po 117. put zašto je to tako.

Najkraće rečeno, kad se registrujemo na microsoftov sajt, neko vrijeme nam svima rade kartice i paypal. Nakon toga nekima prestanu da rade a nekima rade godinama sve do dana današnjeg. Nema pravila. Prestanu onog trenutka kad sistem prepozna da tvoja kartica ili paypal nalog nisu validni na adresi na kojoj ti je xbox nalog. Pretpostavljam da je tvoje obraćanje xbox supportu aktiviralo neku provjeru naloga i zato sad dobijaš čuvenu something went wrong poruku.

Ostaje ti da kupuješ live gold kartice preko trećih lica jer nećeš moći kupovati direktno sa microsoftovog sajta. Takođe, ako budeš htio kupovati igre direktno od MS, moraćeš da kupuješ novčane gift kartice, da ih redeemuješ na sajtu pa da za taj store credit kupuješ. Za store credit možeš kupovati igre ali ne i live gold pretplatu.

Pozdrav i ne sekiraj se mnogo, svima se desi prije ili kasnije.

Edit: Mislim da možeš kupovati xbox 360 igre na marketplacu sa VPN-om, xbox one jok.

Vidim da su neki to rešavali tako što prvo dodaju sredstva putem Gift kartice na nalog i onda kupuju bez problema. Ovde je zeznuto što bi se moralo dodati u funtama pa onda iskoristiti, što je workaround koji je nezgodan jer ne postoji način da se na nalog natoči suma koja je potrebna (može u dolarima, ali ne i u funtama, koliko znam). Na svom UK nalogu sam imao nekih 7 funti i onda sam dobio opciju da to iskoristim plus ostatak da platim putem PayPala i prošlo je.

Za neke buduće kupovine ili popuste na Xbox Storeu koji odgovaraju regionu vašeg Xbox naloga, najbolje bi bilo da se natoče sredstva putem gift kartice pa onda kupi.

Pa napisao sam, to možeš za igre, live gold ne možeš kupovati za ta sredstva (store credit). Jedino možeš kupiti code za live gold sa nekog trećeg sajta i redeemovati ga na MS sajtu.

1 Like

Pazi apsiud za Mass effect sam radio sa kodovima a za 1$ live gold ko profesor sa mojom karticom i skinuli 1$ bez problema, ovamo nije htela da prodje pa ne znam sta da uradis. Mshit strike :slight_smile:

Tako sam i ja prošao :grin:

Elem, meni je radio paypal bez problema do pre ovog bozicnog snizenja, i onda je prestao… Na kraju sam poceo da kupujem kartice na g2a i tako kupujem igre… Malo je vece masiranje ali moze da bude usteda, jer tipa 50$ gift card kosta oko 45$ na g2a…