Akcije i popusti na PC/LIVE/PSN servisima

Kako najlakse kupiti Game Pass? Ova Intesina kartica prosla pre par meseci, ali sada nikako nece.

Probao i ja isto traze pare

Pare ubacujem tako sto cu kupiti dopunu recimo na cdkeys-u?

Ok. Jos jedno pitanje. Ima li negde dopuna od 5-10 USD? Ono sto sam nasao su od 25-50 USD.

Najjeftinije ti je na g2a

Lik je se žalio na redditu da je banovanjer je kod koji je kupio bio kradeili kupljen sa kradenom karticom… Tako da imajte i to na umu…

Ja sam na g2a ostavio 500$ u poslednjih pola godine

Ali ako te Baniju zbog koda na Amazonu to se lako rešava. Ako zbog koda na G2A, nikoga nije briga.

Na Gameflipu posljednjih dana ima dosta kodova za 12 mjeseci golda po cijeni od 17-20$. Ne znam kako ali rade.

Posle onoliko kukanja na xbox one subredditu da su suspendovani nalozi zbog sumnjivih kodovi koji su ispali da su kupljeni kradenim karticama, ja se sa tim ne bih igrao.

Evo i thread da dodam:

1 Like

Šta znam, ja kod njih kupujem već godinu dana i još sam tu.

1 Like

Ja kupujem na g2a par godina i nikakvih problema nisam imao. Inace na razmeni igara posrednici tamo kupuju…
A sve igre za PC koje se prodaju na kupujem prodajem u digitalnom obliku su sa g2a

Ja samo kažem šta se izdešavalo da ljudi znaju, vi ako hoćete kupujte, niko vam ne brani.

1 Like

A iskreno ne bih ni kupovao tamo ali kartica nece na ps store da prodje

Ali zato prolazi na Amazonu bez problema.

Ranije sam i ja znao od njih kupovati, ali sam na kraju prestao, uvek se moze naci po slicnoj ceni ili sacekati malo za popuste. Mislim divne su cene kod njih, dok ne udari nervoza da li ce kljuc raditi i da li cete izgubiti igru i mozda account posle nekog vremena jer kod njih nema garancije, sem ako se ne kupi shield, zbog kojeg cena skoci na cenu po kojoj se moze uzeti na bilo kojem legitimnom sajtu na rasprodaji. Znaci od svih tih “grey market” sajtova jos uvek kupujem samo sa cdkeys, oni su uvek bili korektni.

Ako vec kupujem dopune, idem na jeftiniju varijantu. Ja bih najradje da udjem u ps store kupim igru i dovidjenja

Evo i ja da dodam par stvari. Jer sam odavno planirao da uzmem g2a dopunu za live. Razlog je uvek isti, par dolara ustede u odnosu na amazon…

  1. Apsolutno stoji to da su sumnjivi. Ako ne aktivirate kljuc za dopunu kodova momentalno, nego posle odredjenog vremena od par dana, dobijete info da je key blacklistovan i da ne moze da se akrivira. Taj info dobijete od MS supporta. Ovo sam iskusio licno sa Live kljucevima. Medjutim G2A je provajdovao zamenski kljuc bez puno cimanja sa supportom, posle dan-dva… Paypal dispute svi otvaraju ali se taj dispute resava tako sto te paypal uputi na trgovca a g2a posto je samo hub koji posreduje i ne moze da garantuje za legitimnost kljuceva, obicno izlaze u susret. Imas cak i da prijavis da li je ok cd key posle kupovine. Cesto bude nekoliko % neispravnih kljuceva za svakog sellera. Sumnjam da su to upravo ovi naknadno aktivirani.

  2. Iako postoji verovatnoca da je ogroman broj kodova kradenim karticama kuoljen, jer kako bi inace dobili nize cene, za 50-tak mojih licno PSN share grupa, i bukvalno na desetine hiljada drugih sa Razmene, nikada, ali nikada, nisam cuo da je neki nalog banovan, trajno ili privremeno. Ocigledno da ceo taj frodulentan sistem radi. Jer da ne radi, cene ne bi bile samo par $ nize nego 2-3x nize ausled enormno visokog rizika od bana. Niko to na kraju ne bi ni kupovao. Sony i MS su ocigledno izuzuzetno oprezni. Takodje, ban ovog tipa je overturned, sto znaci da izlaze u susret cak i za te retke banovane naloge. Btw, lik na kraju nije ni siguran da je zbog kljuca koji je kupljen na G2A tako da.cak ni to ne mozemo pouzdano da znamo.

  3. G2A je izrastao u ogroman i legitiman biznis, sponzorisu e-sports takmicenja, zajedno sa najvecim gaming kompanijama. Da je to toliko shady biznis, odavno bi im stali za vrat. Sumnjivo jeste, ali su oni nasli loophole. Sony i MS, ja na kraju mislim, uopste ne zele da se cimaju sa jurenjem i banovanjem jer im nije u interesu. Milioni kljuceva prodaju se preko G2A u zemljama treceg sveta koje nemaju oficijalni store. Niste ni svesni koji novac je u pitanju. Takodje, G2A je storefront za mnoge male trgovce pa je neka vrsta “Ubera” za kljuceve. Mozete prodati sve i svasta. Nisam koristio platformu za trgovinu ali su pravila rigorozna za trgovce i uhodana. Ako zezne kupca, trgovac izvuce deblji kraj. Pre toga je bio raj za prodavce kradenih kljuceva. Sve u svemu, mi smo u tursiji jer ne mozemo da kupujemo direktno, ali tu je i Amazon a G2A je bukvalno na granici da se isplati. Ja im jos uvek placam i tu idiotsku pretplatu za shield jer kosta kao burek i mrzi me da odjavljujem… Inace dodatni info, platio sam trial za Game Pass preko Paypala na MS konzoli i radi. Znaci verovatno moze da se kupi sve direktno sada… Total Bisquit je imao kampanju pre par godina da se G2A zabrani, rezultat takvih akcija je da je ceo sajt unapredio security, uveo shield itd. Sustinski… ne mogu im nista. Sony i MS bi u roku od 24h ovo lako resili. Ne znam kakva je stvar sa Steam i ostalim platformama, verovatno je isto. Oni koji najvise gube, najvise i profitiraju. Nije sve u zivotu crno i belo, jbg.

  4. Sta se desava na kraju sa karticama, mozemo samo da nagadjamo, i kojim kanalima ruski, kineski, srpski hakeri dolaze do brojeva. Sumnjam na to da je ceo sistem neuhvatljiv i da se teret refundiranja obrusava na izdavace kartica Visu i Mastercard nakon sto vlasnik kartice primeti. Ovaj security je takodje znacajno unapredjen OTP kodovima za online transakcije koji stizu na mobilni. Nije samo da ukucas CVV kao ranije. Takodje, cak i same banke su proaktivne. Mene je jednom Telenor Banka zvala da pita da li sam ja inicirao transakciju za G2A, ocito im je sajt u blacklist bazi.

Suma sumarum, nedostaju mi delovi slagalice, ali sumnjam na to da sistem ovako radi: haker dodje do kreditne kartice i legitimno kupi kod preko store-a koji odmah stavi na G2A. Kljuc se u roku od 1h proda i aktivira na nekom nalogu. Dok vlasnik kartice ne provali transakciju koju nije autorizovao, prijavi kradju i blokira karticu, prodju dani. Transakcija se prijavi Sony-ju i MS-u, koji stavljaju cd key na black listu, ali ta lista sluzi samo za kljuceve koji nisu jos aktivirani, a cyber kriminalci su mnogo, mnogo brzi od sistema za borbu protiv istih.

7 Likes

@padawan hvala na objašnjenju, ima logike?!

@padawan Mislim da je sve upravo tako kako kažeš. Sve što si napisao za G2A važi i za Gameflip samo što su tamo cijene i do dva puta niže. Ja sam imao par puta razgovor i sa MS supportom oko aktivacije ključa gdje mi je čovjek iz supporta rekao za ključ koji nisam mogao aktivirati da je neki neaktivan kod ma šta to značilo, vjerovatno blacklistovan u međuvremenu. Pitao me gdje sam ga kupio i nije pravio nikakv problem što je kupljen od treće strane, čak me posavjetovao da problem riješim sa prodavcem na Gameflipu, jer, citiram, on uglavnom obezbjedi zamjenski kod u najkraćem roku. MS u svakom slučaju dobije svoje pare, i mislim da ne mare toliko šta dalje bude sa kodovima koje prodaju. Čovjek iz supporta me nije čak ni upozorio da ne kupujem kodove od trećih strana, a nikakav ban se nije pojavio u prepisci čak ni u šali. Na kraju krajeva, crno i sivo tržište ne bi ni postojalo da ne postoji potreba da postoji. 60$ za igru bih dao samo Rockstaru, sve ostalo 30$ maksimum, ako i toliko. Za CoD koji sad ide često i preko 100$ zdušno navijam da pokradu par miliona ključeva i da ih prodaju po 5$ na tržištu kao onaj nesretni Unity koji sad gratis daju na cdkeysu uz svaku kupovinu.

1 Like