Android generalno

Svi vi koji imate Android uređaje bilo kojeg tipa, iskoristite ovaj thread i postujte vaša iskustva, linkove, savete, kako instalirati, odakle, bla bla truć…
Nekome će sigurno biti od koristi.

Za koji dan prelazim sa iPhona 3G na Google Nexus S, cisto malo za promenu. Recite mi neke obavezne aplikacije, koje android ima, a iPhone nema. Koju aplikaciju koristite za poruke? Go SMS Pro mozda?

Dajte i neku dobru GPS aplikaciju!

Dok sam imao Android telefon, koristio sam iGo, koja je po meni najbolja navigacija za Android telefone. Nisam nesto bio zahtevan, tako da sam skinuo samo mape za Balkanske zemlje(mrzelo me je da trazim ostalo). Pored odlicne navigacije, koja je precizna u metar, dobra je i glasovna navigacija koja postoji, tako da se ne mora sve vreme tokom voznje gledati u uredjaj, muski ili zenski glas(kako odabere korisnik) sve vreme govori “za 300, za 100 metara skrenite levo…”. Ono sto je mene odusevilo je da kada malo jace nagazim gas, cuje se “prekoracili ste dozvoljenu brzinu”. :slight_smile: Stvarno odlicna aplikacija. :da:

Heh, ume to i da smara kad si na auto putu i zuris na aerodrom… :smiley:

Uglavnom, Neso, ja svima instaliram igo i lako se pronalaze i ubacuju dodatne mape. Za glas, naravno, izaberi Nevenu… :slight_smile:

Kicba, tesko da android ima neke bitne aplikacije koje nema iphone. Pre bih rekao da je obrnut slucaj, mada se sve vise portuje na android. Kao korisniku ajfona i stare verzije ios-a, znacice ti bolji sistem notifikacija, bolja rezolucija ekrana… Ono sto ti definitivno ne treba su razni proces kileri, koje android sam odradi u pozadini i ne moras rucno da ih ubijas. Instaliraj neki fajl menadzer za pocetak kao npr astro file manager, trebace ti za instalacije. Za poruke sam ja koristio jedan program (ne mogu da se setim kako se zvase) samo da ispise poruku preko ekrana kad stigne i da se tada upali ekran. Po defaultu to stara verzija androida nije podrzavala… ali ovako za poruke sasvim ti je dovoljan i njegov program, ne vidim sto bi instalirao nesto dodatno.

Aj cisto da ne pravim novi topic (valjda se niko nece ljutiti).
El moze neko da mi kaze koliko od prilike kosta naj jeftiniji (nov,ne polovan) Android telefon…
Ja sam hteo da kupim jedan touch-screen telefon sestri za rodjendan za oko 100 eura (nov) a ona kaze da hoce Android telefon…

Ovo ti je najbolji pregled Android telefona sortiran po cenama.
MobilniSvet.com - filtriranje telefona po kriterijumu

Koju verziju iGo navigacije mi predlažete/savetujete? Maločas sam instalirao neku verziju (707MB), nema Srpski kao podržani jezik, a nema ni većina gradova u Srbiji.

Aj recite ili okacite linkove za iGo na pm :wink: , i neko upustvo kako da instaliram Black Marktet?

@kicba probaj ovo

http://bit.ly/u93Jiq

:wink:

Imam LG optimus i stavio sam jos pre zastitni sablonm,i danas u pantalonama sablon se otkucao nekih 50 puta i zabagovao ,sad mi uopste ne daje mogucnost unosenja sablona vec samo mogucnost da se ulogujem na gmail,a to ne mogu zato sto mi je iskljucen wifi i iskljucena mogucnost da se sa kartice prikljuci na net

@kicba
nadji na google i skini snappz market, ima gomilu crackovanih aplikacija

danas naletim na jednu sjajnu aplikaciju, pogotovo za nas vozače, elem:

AirDroid je odlična aplikacija, kao dropbox je.
https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zYW5kLmFpcmRyb2lkIl0.

Probajte ovu igru https://market.android.com/details?id=com.bytestorm.speedx
Igra ima multiplayer i achievemente, mnogo zarazna igra :slight_smile:

A sto se tice GPS aplikacija za vozace waze je mnogo dobra stvar.

Probajte ovu aplikaciju: https://market.android.com/details?id=com.midwest.kozove&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5taWR3ZXN0Lmtvem92ZSJd

Provereno radi i malo prostora zauzima, posle druge zvonjave se pojavljuju podaci i adresa pozivaoca… Ali steta samoza fiksnu telefoniju…

Problem je sto aplikacija najverovatnije zahteva 3G ili Wifi mrezu da bi mogla da radi, posto EDGE gubi Internet konekciju prilikom dolaska poziva. A kod mene je pokrivenost 3G signalom prilicno losa.

Nije losa aplikacija, ali ne vidim kakva je povezanost sa dropbox-om?! Aplikacija mi dosta lici na File Expert, ali ama bas nikakve povezanosti nema sa dropbox-om. A taman sam se bio obradovao. :frowning:

Dajte mi, molim vas, na PM neku valjanu iGo aplikaciju za rezoluciju 480 x 800! Probao sam već par komada i uffff…

Poslacu ti ja na PM za koji minut.