Android generalno

imas TubeMate, ja nasao, do jaja radi

Hvala, probacu :slight_smile:

Stavicu ti na dropbox ako nema u store-u

Sent from my Galaxy SIII using Tapatalk 2

Ja koristim macTube :slight_smile: sinoc sam probao nexus 4 mnogo dobar uredjaj.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Da li ce i Mirko preci na Android? Da li ce Android sekcija preovladati? Da li iOS gubi svoje najjace, najljuce, najbolje XBR forumase?

Odgovor je tamo negdje…

Sto se tice Nexus 4 :

Odlican telefon i svakako BEST BUY ako neko moze naruciti od Google-a direktno ALI ako ide sivim kanalima cijena je auuu. Vjestacki napumpana cijena zbog same nedostupnosti i ogranicenosti telefona. Na taj nacin drzi strasno visoku cijenu kod nas. Dalje, Nexus 4 je jak a iako ima isti chipset kao Optimus G - slabiji je. Razlog toga je flagship LG-a koji je svakako Optimus G. Nema razloga za paniku - s malim poznavanjem ubacivanjem custom ROM-ova (usput, Nexus serija je najbolja za “pocetnike” flash-ovanja telefona jer se sve radi iz fastboot-a i, fakticki, ne mozete ga brick-ovati dok kod drugih telefona vrlo lako mozete napraviti ciglu ako ne znate sta radite) vrlo lako mozete napucati Nexus 4 da bude i brzi i jaci od Optimus-a (benchmark programi) E sad, cijena i nedostupnost me “odbila” od kupovine Nexus 4 ali tu je i drugi problem - thermal throttling. Vrlo lako se telefon pregrije a sta je problem i danas dan nije bas najjasnije.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

@nemesis
Hahahahah a ti nikad srecniji :slight_smile:

Sent from SIII

@Akiris : :wink: volim kad izvedem ljude na pravi put hahaha. Ma vidjeces kako je Android dobar a ako ti mognem sta pomoci slobodno pitaj na PM (da ti vratim za svo ono moje smaranje s “pocetka karijere”)

Ne znam gdje Vlado - sto se on ne ukljucuje na ovu temu. Fali mi njegova podrska pa da vam kazemo “we told you so” :smiley:

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

he is lurking in the shadows :smiley:

inace kad vec pricamo o custom romovima, kako sam namunjio HTC One X, ovo je ludilo, tacnije trenutno u posedu imam One X i 2x Galaxy S2 heheheh ludilo je videti kako One X jede ova dva, do duse nisu hardverski isti ali jede i S3 samo tako :stuck_out_tongue: juce sam se igrao sa njime, s2 i s3 dele identican rom ali i dalje ne mogu da pojmim kako samsung ima traljavo odradjene custom romove u odnosu na htc… mnogo je vise problema sa sammyphone-ovima iako samsung odavno ima izbacene kernele za javnost

e da a povrh svega toga presao sam kompletno na linux, vise na kompu nemam Win samo Ubuntu, tako da zezancija sa romovima nikad laksa :stuck_out_tongue: (pokrecem win kroz virtual machine jedino da extractujem neku xbox igru heheheheh)

Decko pa ja sam ubacivao Ubuntu na telefon - aj ti to uradi na svom HTC-u hahahaha :smiley: Moras preci na Nexus - odusevices se! Btw, Ubuntu izgleda OK na Nexus-u ali goto da i nema podrske i ima dosta bug-ova. Imao sam dosta problema ali sam ga isprobao i vratio se na Stock - nema nista jace od Google-ovog ROM-a

ima Ubuntu i za moj fon nemoj da letis toliko u nebesa :P, bagovi i ostalo propratno, lepa je zamisao toga ali nece se realizovati nikada… inace kod mene je AOKP modovani rom, stock look samo sa potrebnim tweakovima nista sladje…

a i kada sam ja pravio romove i zezao se sa time ti jos nisi ni znao sta je Android te s toga imaj respecta za old school :smiley:

(ovo nije prozivka niti sta drugo Nemesis i ja se znamo vrlo dobro moram malo da ga zezam :D)

Koga zanimaju launcheri neka obavezno proba Next Launcher. Košta 15.99 za poštene, a za nas ostale je besplatno na piratebay-u :smiley:

**Waze **social GPS maps & traffic
Odlicna besplatna navigacija, zahteva konekciju, ali trosi oko 1 MB/mesecno

Sta ce ti to pored zivog Igo-a? Za koji plus nije potrebna internet konekcija.

Realno nije problem 1mb mesecno ovde, al ko zna kako ce pobrljaviti kad vozis u inostranstvu. Kao sto je rekao Nabukodonosor, Igo je odlican.

Ja koristim iGO vec psr godina i zaista je odlican…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Waze koristim u Srbiji, a iGO u inostranstvu.
Bitne razlike, mape u iGO za Srbiju su bajate, sredina 2011, takodje nema online informacija.
Nasuprot tome Waze ima najnovije mape, plus korisnici stavljaju informacije o patrolama policije, udesima, zastojima itd…, a to je potrebno ujutru kada se krene na posao.

Igo je program kome sve te bajate mape mozes da zamenis sa onim koje rade, imas za balkan koje moras da koristis jer su potpune a ostalo stavis navteq i uzivas sve ima :wink: ja sam ga mnogo cackao i menja za iOS, PNA/PDA i android i svuda je raadio perfektno.

Narvno da mozes da ih zamenis sa lokalnim za istocnu evropu, ali onda nastaje problem povezanosti mapa, kada krenes recimo u nemacku.
Realno, sto se tice snalazenja, meni navigacije jeste potrebna za inostranstvo, a za Srbiju mi vise znaci da imam informacije o saobracaju, guzvama, udesima, zastojima itd :slight_smile:

Postoje i nove mape za iGO - Q1 2013, sve radi…

Znam sta pricas ti problemi se obicno javljaju ko dstarih verzija software-a npr primo moze da veze ja sam menjao i za pna i za iOs i sve je radilo, nije pravio alternativne route preko druge zemlje i to duzim putem.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2