Android generalno

Ja koristim ClockQ i zadovoljan sam. Ima dosta opcija za podesavanje fonta, boje slova, velicine sata, itd. Prognoza je veoma precizna, pa ako hoces mozes probati app imas besplatnu verziju na google storeu.

Evo imam i ja jedno pitanje. :slight_smile: Posto sam prepunio unutarnju memoriju telefona i nema nimalo mjesta, a imam SD karticu praznu u mobitelu i na nju ne mogu prebaciti skoro ni jednu aplikaciju sa unutrasnje pohrane. Postoji li neki nacin da to prebacim? Kad idem na ono informacije o aplikaciji i umjesto da mi pise da prebacim app na SD karticu pise mi da je prebacim na USB pohranu ili obratno(na mobitelu memorija mi je podjeljena na Unutarnju, USB, SD…stim da je unutarnja i USB memorija telefona samo drugaciji naziv i dva odvojena djela). Samo ponekad naletim na neku aplikaciju koju mogu na taj nacin prebaciti na SD. Vise mi je dodijalo kako dobivam poruke da mi je memorija puna, a imam 2gb prazno na SDu :smiley:

Treba ti root da bi prebacivao aplikacije na SD.

Poslato sa LT30p

Ili probaj sa File managerom.Imas ga takodje na Google store-u. :wink:

Ma sve sam te aplikacije probao i nista ne radi kako treba. Rootat cu mobitel iako veze nemam o tome, ali evo proucavam materiju na googlu. Valjda necu zeznuti mobitel do te mjere da se ne moze popraviti :smiley: hehe

Možeš da izgubiš i garanciju, tako da pazi i to.

Poslato sa LT30p

Pazi, mozes i da brickujes telefon. Procitaj sve lepo ako se odlucis na to.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da je bio onaj program App2SD i da je radio to sve… Bez root-a. Provjeri malo na google jel moze

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Nece svaku aplikaciju da prebacuje. Ja sam ga koristio i ima oko 50% sansi da moze. Makar iz mog iskustva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, hvala na upozorenju. Ipak cu dati nekome ko zna da mi to napravi, prevelik je rizik.

Zavisi od telefona, moze da bude jako lako i bez problema, najveci broj je posle lako povratiti u fabricko i imati opet garanciju ali opet treba biti pazljiv.

Treba mi mala pomoć, u stvari mom drugaru…elem, tražim iGo My Way ili iGo Primo za rezoluciju 450 x 854. Mape, poi i ostalo imam, no .apk fajl sa licencom ne mogu da nađem a da paše za 4.x.x Androide.
PM je tu, pa ako neko ima link or something - napred!

Proguglaj malo po netu imas onaj config fajl koji podesavas za rezoluciju i imas onaj paket sa skinovima koji mora imati skin za tu rezoluciju. Nemam sada to i malo sam izasao iz stosa da ti napravim optimizirani paket, igo je mnogo prost i mozes vrlo lako da ga tweakujes i optimiziras, procitaj po google.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Potrazi Gps underground forum :slight_smile:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

ili pitaj Akirisa

izvol’te

Download iGO_854_480.apk from Sendspace.com - send big files the easy way

Hehe tu rezoluciju ti ima telefon :stuck_out_tongue:

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

ne nego sam skinuo Igo full koji ima podrzane skoro sve moguce rezolucije. Ja se barem ne stidim potpisa preko tapatalka da moram da izmisljam fazone iz odiseje :stuck_out_tongue:

Heh, ne radi!

@ninja ako pali ekran a ne prikazuje kako treba onda settings za ekran nije ok, ako ne pali onda nesto drugo. Koji telefon je u pitanju?

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Vrtim se tamo već neko vreme. Poskidao sam nekoliko fajlova, ali ništa nije kompletno nego treba nešto “budžiti” i ubacivati, a nije baš najjasnije objašnjeno.
Do sada sam ubacivao 7-8 puta iGo navigacije, što sebi - što drugima, ali za ovu rezoluciju i JB se nisam do sada ovoliko napatio.
Huawei G510 je telefon, a greška nastaje posle instalacije i pokušaja pokretanja. Ispiše da nešto nedostaje i još neki error