Android generalno

@Nemesis @ciril

sta velite da je pametnije uraditi?

Nexus 5 je u pitanju

Da idem na Slim Rom + franco kernel (ili ElementalX videcu sta mi se vise svidi jer su 99.9% isti)
ili varijanta ostaviti STOCK rom, ubaciti samo kernel drugi, jedan od ona dva, i samo lepo XPOSED FRAMEWORK mu ubacim + Gravity box i ja sam dobio funkcije koje ima custom rom a i dalje sam na stock :), di ces lepse… a po potrebi moze samo da padne UNINSTALL i i dalje sam na stock default

Care to elaborate?

Xposed i gravity mnogo zadiru u sam rom i nije retko da prave konflikte sa nekim app, zavisno od toga sta i koliko customizujes. Sem toga dodatni framework naravno dodatno opterecuje resurse. Stock sa Xposed ti nikada nece raditi fluidno kao samo stock, jos kad na tu racunicu bacis i da je slim brzi od stock… Pa jos kada uracunas da sa Xposed nema ARTa… Fijuuuu… Nebo i zemlja.
Na dosta jakom fonu kao sto je N5 u pocetku se mozda nece toliko primetiti, ali kako odmice upotreba…

via tt

znam da je slim brzi, nego ono gledam da ga ne opterecujem time, ali znajuci sebe, momentalno ima da probam 16 roma :smiley:

sto se xposed-a tice, gravity box samo i per app dpi settings jedino, resto ne bih cackao uopste tj ne treba mi, u gravity da podesim jedino Quick settings, da smanjim navigation bar dugmice da budu manji, mozda PIE da ubacim ili tako nesto, da dodam power options na power dugme i to je pretty much sve

ah da bez ART-a nista, s obzirom da se sluzim sa S2 do petka dok ne stigne N5, stavio sam 4.4.2 i enablovao ART, **** misa telefon poleteo ali bukvalno

Koji fon ti imas sada?

Nexus 4 sada. Imao sam do skora u planu da ga prodam, dodam kintu i uzmem Nexus 5, dok zena nije pocela da mi nabacuje kako joj se mnogo svidja moj N4 i kako je nervira njen Galaxy (koga je sama htela iako sam joj govorio da ga ne uzima) i kada ces da uzmes drugi tel pa mi das N4… A ne daje mi se iz cuga 3 soma za N5, pa cu da sacekam N6…

via tt

pa ces isto iz cuga da das 3.5 do 4 soma :smiley: hehhehe isto ti se hvata… a i znam kako ti je, tako ja zeni kupio neki fon koji ona htela, e jbg hocu sada drugi… sad nosi S2 jer u to vreme htela isti kao ja, pitao sam je sada jel da ti ostavljam HTX One X ne ne necu, ok… sad kad bude videla N5 bice mosaaaa 'ocu i jaaaaaa hehehehe

Mene N5 kosta 29k din u telenoru cca 256e, 300 u slobodnoj prodaji, posto i onako ostajem na istom paketu sto da poklonim skoro 50e nekome zato cu da ga uzmem u telenor

Da, iz cuga 3.5 soma ali cenim bolje da sacekam jos malo pa za malo vise da uzmem N6. Mada ako bude preko 5" ne verujem da ce mi se svideti…
Jbg, nećkam se ko vlaška mlada :smiley:

via tt

realno sve preko 5 je mnogo, bar meni, tj sve zavisi od velicine coveka i sake, nekome kod je krupan veci tel lezi kao budali samar ‘za vrat’

Ljudi, ima li ko resenje? Dosta igara koje skinem sa apkmanije nece da se instaliraju, isto i neke aplikacije. Nesto radi, nesto ne radi. Npr. Tapatalk i MX Player Pro rade sasvim normalno, dok npr. Apex Launcher Pro 2.3.1 nece, a ista verzija sa Google Storea radi normalno.
Ovaj problem imam jer sam u rom-u enableovao ART i sad vise pola tih narodnih app-ova ne radi, a na Dalviku rade sasvim normalno. Zna li neko kako da ih signujem, prepakujem, sta vec da bi proradile? U pitanju je S2 (i9100), Resurrection remix 4.4.2 v5.0.7 rom, sa njihovim 3.0.64-resurrection kernelom i enableovanim ART-om.

ali kako samo ti imas problem bemu misa :slight_smile:

isto imam stavljeno i ja i sve mi radi, daj kazi sta ti ne radi, daj da probam da vidim majku mu jer do sada sve sljaka, jos najduzi battery life imam od kako sam stavio art :slight_smile:

Ja nisam menjao uopste na ART ali probacu na mom sensation XL kako sr ponasa. Zanimljivo izdrzao mi 2dana i 10h po defaultu sa custome ROM prvo me nesto zezao inonda sam ubacio advanced task killer i ubija nepotrebne procese i sve radi savrseno. Juce sam ubacio tapatalk 4.5 pro i sve funkcije na forumu rade :slight_smile:

Sent by iPhone 5*

btw SCREEN ON TIME po tome se gleda koliko drzi baterija, mojoj zeni na S2 baterija traje 5 dana, a screen time pogledam 2h

danas sam mucio ovaj drugi S2 gde je ART, 2:40 za screen on time dosao na 7% sa baterijom, pre toga 1:43 do 5% sa Dalvikom, isti rom isto sve

na One X sam maximalno terao 3:24h

na Nexus 5 kdo drugara juce gledam 51% baterija, a screen on time 3h 24 mins, i razmisljam se WTF bre ehhehe, jos nema sta nije popaljeno, wifi i 3g ne gasi

e tako sam ja danas unistavo ovaj S2, znaci sve moguce net aplikacije i sva moguca sranja popalio i da vidim koliko ce da tera, i tera bre hehehe

Hm videcu sliku na snsation pa cu napisati tj okacicu imam vise :slight_smile:

Sent by iPhone 5*

Kaci screenshot evo ga s2 sa artom

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Evo udario sam pre par dana i koristio sam ga ne preterano par poziva sms-a malo net


Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Ma ne to… Tu moze da tera i 5 dana bez da cackaa bilo sta

Udji u screen sledeci put da vidis koliko izdrzi vremenski, ali da ceo dan drzis wifi uljucen npr… Evo ja danas co dan forum, feedly (vesti i gametrailers reviews sam gledao), i YT klipovi pa da vidimo koliko moze da tera ekran

Na one x prosek mi je bio 3 dana uz screen time ravno 3 sata, to je ono sve po malo sto bi rekli, slaboooo meni to 3 sata, bez 4 nista hehheh… Gledam neki izvlace po 6 samo ne kontam kako zivota mi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

via tt

imao sam 1h i 40min kada sam ga gledao malo pre, pre nego sto sam uradio sa ARK prebacivanje iako mi je striktno pisalo da CYANOGENEMOD ne podrzava ARK ali staces Srbin to mora da proba :slight_smile: xex pa sam vraco NANDdroid back up to mi se svidja strava je .

ART ne K a aplikacije APK, izem ti skracenice…

Btw ceo fuss sa ART-om, secam se da je identicno bilo sa izlaskom 2.1 androida i uvodjenje JIT-a, ono radi sve brze jaoooo jeaaa a problemi dok se nije ispeglalo i 2.2 ili u 2.3… ART zvanicno u 4.5 bice, juna izlazi valjda

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Znas da je typo error dobio si na hangout pravilno :stuck_out_tongue: xexe

idem da vidim za SENSE 5 mod :slight_smile:

e da san nasao ov per 15min http://www.xda-developers.com/android/switch-between-dalvik-and-art-from-recovery-with-a-single-aroma-based-zip/ ffff…ff

Znam jace od mene hehehehehe probaj ono sa animacijama i javi kako je…

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk