Android Oreo je stigao!

E za notifikacije se slazem, sad imam neke tacke pored ikonice, ljudima sa iphoneom je verovatno smesno jer ono 2018 a nama sad to stize, ali je simpaticna stvar.

Inace jedan dzukacki potez googla, youtube na radi picture in picture ako nemas youtube red placen… Dakle mozes preko chromea da aktiviras tu opcija za bilo koji klip da gledas osim sa youtubea…

@padawan Koliko sam negde procitao google ne daje neogranicen cloud za slike, odnosno daje ali nisu originalnog kvaliteta. Ako hoces da budu original onda mora da se plati.

Aha, ok, to je fer pretpostavljam. Ove su mi super sve koje je sacuvao. Nisam ja neki photo-heavy user. Koji je onda storage limit za kvalitetne slike?

Za notifikacije je skandal sto nisu imali dinamicke ikone. Nije samo apple, i custom android Rom-ovi ih imaju, npr od LG-a, sigurno i Samsung, Huawei.

Koliko sam razumeo sve sto se cuva na google photos ako nisi platio je kompresovano. E sad ta kompresija nije velika jer sam te slike gledao i sta znam meni to isto izgleda kao i original. Mada ja primarno koristim Onedrive jer sam tu dobio 30gb besplatno.

Da, sad najavise ove adaptive icons na Oreu koji ce kao resiti problem sa ikonicama, za sada mi ne izgleda da ce biti resen jer opet imam ikonice koje se ne uklapaju oblikom jer developera boli uvo da se cima.

Ok ovako je :Google Photos has two storage settings: “High quality” and “Original quality”. High quality includes unlimited photo and video storage for photos up to 16 megapixels and videos up to 1080p resolution (the maximum resolutions for average smartphone users in 2015).[3] Original quality preserves the original resolution and quality of the photos and videos, but uses storage quantity in the users’ Google account.

Tako da ako stavis original on ti trosi te besplatne gigabajte koje imas, cini mi se da je to 15gb, ako ne onda neograniceno.

1 Like

Jasno, znaci prakticno neograniceno, meni je strava kompresija na 16mpix jer ionako nemam ni jacu kameru a i da imam bilo bi super. :slight_smile:

Nasao sam preko racunara kako da promenim, ne vidim tu opciju na samom uredjaju. Ostalo mi je jos 11gb prostora za original, ali sam stavio na high.

Opcija ti je u photos aplikaciji na settings pa back up & sync na telefonu, u svakom slucaju lepo od njih, malo ljudi i ima jacu kameru od 16 mpx.

1 Like

Ja evo dobio Oreo pre neki dan (HTC 10), prvo sto sam primetio je da mi baterija traje dosta krace u odnosu na N :frowning:
Ali razumem padawan-a, kazu ‘izbacicemo update pocetkom godine’ i onda totalna tisina, da bar obaveste korisnike kad da ocekuju update pa ajde…

1 Like

Meni stoji da mogu da odradim oreo još od prošle godine,ali sam čitao da posle update-a tel. mnogo više korist bateriju,odustao sam dok ne čujem i ostale korisnike.Bateriju ne mogu da potrošim u jednom danu na n 7.1.1 tako da mi je ovo sasvim o.k

Meni za sada baterija odlicno radi na Oreu, 2 dana uz moje neko prosecno cackanje telefona, baterija od 3000mah. Ne mogu bas neko poredjenje sa Nugatom da napravim jer sam ga kratko koristio na ovom telefonu ali mi deluje da i duze drzi bat na Oreu.

Neverovatno, kakvi idioti. Izgleda da je isto i za Oneplus korisnike, Sony i Xiaomi.

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ/Battery-drains-after-update-to-android-oreo-8/td-p/1282105#gref

Jap, to je bilo na samom pocetku godine pa su cak i obustavili update, medjutim meni je stigao Oreo sa novom ispravkom i sredjenim bagovima. Sad ne mogu da se pozalim, nisam ni skidao bagovitu verziju.

A navodno bi oreo bas trebao da poboljsa battery life…

1 Like

Aha, bio je onda sigurno neki security patch, u pravu si.

Sada sam malo mirniji, izgleda da je Motorola svesno sacekala sa apdejtom dok se ne ispeglaju ti problemi. Pametnice. :slight_smile:

1 Like

To ti kazem, Xiaomi je obecao oreo u 2017 i bas su odrzali obecanje po svaku cenu. Izbacili 31. decembra sa zescim bagovima jer im je beta trajala samo 15 dana.

1 Like

Zlatno pravilo update sistema, nikada nemoj na keca da radis update, sacekaj jos nekoliko update :smiley:
Ja sam i na Iphone vukao update na ios 11 koliko sam mogao, jer su prvih par verzija bile baš loše…

Interesantna vest, neko je gore spomenuo, samo 1% Androida ima Oreo, a najkorisceniji su N i MM.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&nav_id=1355812

Ja sam morao da uradim update… Tacnije, nisam mogao da iskljucim notifikaciju i nakon nekog vremena sam mi je uradio update… Izbegavao sam ga, jer nisam imao jak telefon, pa sam znao da ce poceti da se gubi, sto je i bilo :confused:

Ja još čekam za moto z,pušteno u americi,australji,zapadnoj evropi a kod mene srbija pa čekam još

OTA neces nikad docekati…instaliraj sam

Hm, sto mislis da nece biti OTA?

Bice…al zasto da ne instalira ovako? Pre ce dobiti update…plus clean install…ovako kad update ide na vec postojeci software zna da zaglupira telefon skroz

Ja to obično čekam samo da dođe,nekad prije sam imao ambicija i vremena da se igram ali valjda stari se