Android Oreo je stigao!

Skidam update za P10 Lite napokon


Cudi me da nisu otisli direktno na 8.1 kad su vec toliko cekali. Ja sam na 8.1 stock i bas mi se dopadaju par vizuelnih fazona koje su promenili.

Nokia je jos brza sa updatovanjem i svidja mi se, ali je nesto skuplja, dok je Motorola nesto sporija sa updatovanjem a najskuplja od njih.

Svi su prilicno dobro kupovina po meni.

1 Like

Nije mi bas jasno zasto proizvodjaci toliko kasne sa OTA verzijama Oreo-a, Motorola Z2 Play je dobila isto tek skoro, a P samo sto nije…

I to su izostavili pola feature-a, nema menjanja oblika ikonica, nema automatskog WiFi ukljucivanja… neverovatno…

Nadam se da ce se to promeniti sa telefonima koji sad izlaze i podrzavaju project treble ili kako se vec pise.

1 Like

Ipak je to Android :wink:

Barem oni napreduju sa novim verzijama dok iphone samo nazaduje, ios 11 je nesto najgore sto im se desilo do sada. Videcemo 12 kako ce da prodje.

Po cemu je najgori?

Po tome sto svi novinari koji se bave tehnologijom pisu o tome non stop. Od raznih bagova sa updatovanjem do ocajnog zivota baterije, ali da ti ne pricam, samo gugluj. Generalno je misljenje da im je to najnestabilniji ios do sada sa najvise problema.

Ne znam. Baterija mi traje duze od jednog dana, bagove ne vidim, juce sam updateovao na 11.4 bez ikakvih problema. Atention whores mozda

Opet ono sto sam rekao u drugoj temi. Gomila attention whore youtubera/novinara vija klikove…ja ni jedan problem nisam imao. Battery life je odlican bio na 11…sad sam na 12 i radi mnoogo brze…i to BETA! Beta od iOsa je stabilnija od najnovijeg androida

https://www.google.rs/amp/s/bgr.com/2017/10/18/ios-11-problems-battery-charging-phone-calls/amp/

Osim sto nisu sa youtube vec ljudi koje poznajem uzivo. Najekstremniji je lik koji je vratio iphone x u prodavnicu i uzeo nazad pare.

Uporedjivao sam side by side iOs 10 vs iOs 11 kad je izasao na iPhone 7 plus…11 je mnogo brzi bio…sad sam uporedjivao iOs11 vs iOs 12 Beta 3, i iOs 12 je bio mnogo brzi a tek je u beta fazi. Uporedjivao sam samo brzinu odlaska u stock aplikacije…ono sto su rekli da ce biti brzi ulazak u aplikacije i do 70% je istina.
Ulazak u GTA SA/VC je isto dosta brzi na ios 12…par sekundi razlike…
To se zove optimizacija. To android nikada nece imati…dzaba ti ćami sa 200GB RAMa ali on ce biti na androidu i nikada nece raditi dobro kao iPhone
Kupi ti 7 takvih…ja cu 1 iPhone i radice bolje i duze i od tih tvojih 7

Malo sutra, telefon koji imam koji kosta kao baterija od novog iphona leti kako radi i nije stucno za neki 8 meseci koliko ga imam.

2 Likes

Moram da se slozim, androidi u klasi oko 200-300e su uzasno napredovali, kao i sam OS, nisam siguran da sada vidim bilo kakvu poentu u uzimanju ajfona (ili skupljeg androida).

I to se promenilo od skoro relativno… ranije Apple jeste bio zakon za optimizaciju.

2 Likes

Sto se mene tice ja ne uzimam nista sem zvucnijih brendova jer se vodim politikom ako mi kojin slicajem crkne neki deo da mogu odmah da ga zamenim. Necu da cekam po mesec dana za motorcic za vibraciju, zvucnik ili sl.
Imao sam tokom godina i iPhone par komada ali u to vreme sam bio opcinjen custom romovima i nije mi se svideo taj ekosistem gde mi za pesmu treba PC, aplikacije sam morao da trazim-skidam-itunes-telefon. Mnogo zajebancije oko toga dok na androidu mozes i torrent da skines. Guta sve zivo. Da se vratim na temu, ostao sam na samsungu onih rezervnih delova sto sam spominjao i zbog kamere, filinga dok ga koristim, ekrana…
Navikao sam na amoled jbg, kamere su im uvek bile u vrhu ako ne i najbolje-ne kazem nista protiv tih “kineza” ali tesko da se mogu porediti sa premijum klasom. Gledah skoro recenziju za OPO i stvarno zver od telefona svideo mi se ali prvo mi pada na pamet sta ako crkne i ne upustam se u tu avanturu…

Ma kakvi kvarovi, nije vise 2015 :slight_smile:

Po kvalitetu izrade, poslednje generacije su tu negde. Proslo je vreme kada je iphone bio premium uredjaj, sada su svi izradjeni od lakih i kompaktnih legura.

A do skoro relativno, secam se G3-jke, te puca lajsna, zabice od poklopca, fleke po ekranu, ploce crkavaju…

Kvalitet izrade ove Motorole z2 na nivou je najskupljih telefona, ne izgleda kao da ce nesto skorije da crkne, ali za pravi test ipak treba vreme i godine koriscenja.

U svakodnevnom radu je toliko brz stvarno tesko da ce ti zasmetati milisekunde. Kao da pricamo o brzini surfovanja na laptopovima. Otprilike nakon Pentiuma 4 nismo imali ozbiljne probleme.

Ko se lozi na sinteticke testove, ok, postujem i to, ali to sad vec spada u klasu hobista i entuzijasta. Ili imas 2000e platu pa ti nije frka da uvek imas sve najbolje i najnovije…

A Comi je koji tel? Odlicna fotografija :slight_smile:

Xiaomi

Model?