Android vs iOS

Pa to je samo njihov problem. Mislim, koliko je smesno (zalosno?) prodati S4 ili Nexus 4 i kupiti iPhone?! Ma, glupo mi je i da raspravljam na ovu temu, osecam da mi je opao IQ dok sam pisao ovo.

Jedino sto ima dizajn

Koji dizajn?! Nema ni to. Uzmi uporedi nove android telefon od HTC-a ili LG-a, iPhone je cigla najobicnija. Izvlacenje para od ljudi koji se ne razumeju preterano u problematiku a hoce da se pokazu u drustvu na neki nacin.

Opet samo citam gomilu gluposti i trolovanja na racun iOS-a i Apple-a. Da se mi razumemo mene briga za bilo koju firmu. Nije mi dedovina. Ali mi je zanimljivo koliko se ljudi prze.
Posto vidim da si napravio kategorizaciju na pomodare i fanbojeve. Da ti nije palo na pamet mozda da neko hoce da ima telefon koji RADI kako treba bez glupavih bagova i kocenja na svakom koraku. Evo ja znam gomilu glupaca i debila koji imaju S3 pa sada i S4 a da jedva znaju nesto vise od toga da promene status na fejsu. Tako da ti je klasifikacija ljudi stvarno smesna. I prica da iphone 3gs radi bolje od npr 1.5 dual core je tacna i evo ja imam HTC Sensation XE i smesno radi. Evo imam i ip5 koji ima slabiji procesor od njega i smesno je i porediti. O podrsci necu ni da pricam. Evo za 10 dana izlazi iOS7 koji ce moci da ide na iphone4 a Sensation XE ili SGS2 je ostao na 4.0.3 O cemu ti vise pricas?? I nije tel precenjen, nov model je uvek 650usd = 500e A to sto ga ljudi ovde valjaju za vise to je drugo.
Evo ajmo posto se brdo nas fensera ne razumemo da nam neki “strucni poznavaoc” telefona pojasni razliku i sve te prednosti jednog sistema u odnosu na drugi. Pa sta to radite sa androidom toliko znacajno. Upravljate akceleratorom cestica u Cernu? Otkrivate crnu materiju? Ne kapiram. Evo to pitam vec treci post za redom i svaki put dobijam sve smesniji tekst!
Ajmo redom: Sta to strucnjaci rade a mi fenseri i pomodari ne?
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Zašto je toliki problem shvatiti da je imati izbor super? I nek’ ih je više vrsta na tržištu, tim bolje. Ni ne moram imati najjači mob. Nije smisao u tome. Već u onome što meni odgovara :wink:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Menije interesantna jedna stvar svi koji su koristili neki kvalitetan Android telefon i iphone 5 odlučili su se za iphone 5.
A oni koji pljuju iOS-a i Apple-a nikad nisu ni držali u ruci iphone 5 a kamo li ga testirali.
Ja lično čekam da izađe 5C pa ću da odlučim između njega i Nexusa 4 jer se nadam da 5C neće preći cenu od 300 evra.

Ne bih vise da ucestvujem u diskusiji oko iOS-a, pisao sam jos dva tri puta ovako duzi tekst i mislim da sam dovoljno rekao. Koliko sam samo puta video gospodje od 50 godina da nose Ajfon. Pa ej bre koji ce moj njima telefon od 500 eura, a koristi ga samo da pozove i posalje poruku, za to bi mogla da sluzi i neka raspala nokija. Sto se tice procesora, lako je porediti Ajfon i HTC, uporedi Ajfon i nexus 4 koji ima cist Android i koji je optimizovan bas kao i Ajfon. Naravno da nema govora da je Ajfon bolji. Pomenuh Galaxy Nexus, koji je 92 % vremena radio sa jednim jezgrom i to na 500mhz, sa 15 skokova na 1000mhz. I sta ima tu vise da se prica.

Mozes da pricas koliko hoces, to je telefon za klinke sa napucenim ustima, telefon za izloge mkafica da kada prodjes mozes da vidis da neko ima ajfon, da je on faca sto taj telefon nema legalno u srbiji. Mislim strasno, toliko od mene.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ne znam koliko imas godina ali bih rekao jako malo. Moras da shvatis da telefon nije statusni simbol. Ti ga ocito tako gledas. Moras da znas da tel ne slluzi za lecenje kompleksa ljudima to je samo komad tehnike koji ces za godinu dve zaboraviti i zameniti. Zasto neka gospodja ne bi imala tel od 500e shvatas li koliko je to nezrelo sto pricas. Pa znaci li to da stariji ljudi od 50 ne treba ni dobra kola da voze. Posto po tvojoj logici sta ce nekom “matorom” neki npr. Audi 2013. Kada moze da se preveze i golfom 2.
Ali i pored toliko srdzbe koju izbacujes nisi rekao ama ni jednu stvar koju jedan moze a drugi ne.
Evo ja opet pitam da mi neko nabroji sva ta cuda za koja smo uskraceni svi mi fenseri i sve te gospodje koje su se usudile da nose skupe telefone.

kakve gluposti i nebuloze ti pises,pa sta i da ih imaju?Sta se to tebe tice,da te ne pogadja mozda?Sta ste se bre uhvatili za to vise,kakve veze bre ima ko ga nosi i kako ga i za sta koristi,pa drugar nema ni 20 godina evo ga vozi audi r8 i?Koliko ljudi samo nose satove od po <100.000e a po tvojoj logici bi im i raspala ‘‘nokija’’ tj u ovom slucaju neki bedan sat bio dovoljan jer ga kupuju da se kurce i to je po meni ekstra a tebi sto je krivo ili nesto drugo tvoj problem.

zadnji pasus ti je toliko glup da je neverovatano,pa sto raspali samsung tako ne reklamiraju ,sta svi gledaju druge ,gledaj sebe i za svoj racun,to sto se u Srbiji kurce sa telefonima to se u inostranstvu radi sa satovima,kolima itd. oces ti da hejtujes i mog drugara koji jedva je i srednju zavrsio a vozi r8 i do prodavnice cak ide snjim sto je cisto kurcenje pa ga niko ne hejtuje i ne mrzi zbog toga…

i da vidim da si neki ultra hejter ajfona,tvoja stvar,ali prema onome sto si napisao nemas veze bro ,ove dizes u nebesa a telefoni su im skart,a ove koje hejtujes su za 3 klase bolji u svakom pogledu,imao sam medju prvima S4 na ovim prostorima i za***** sam se sto sam ga uzeo,pa dovoljno je da kazem kada sam ga ja uzimao bio je 800e na pocetku,posle mesec dana sam isti takav mogao da uzmem za 380e a o lagu u meniju koji se vuce vec par godina necu ni da govorim…

Koliko je tesko shvatiti da se samo prizemni ili iskvareni ljudi dive materijalnom bogatstvu i prestizu tipa skup sat ili auto.
Posten covek, bio uman ili ne se tome ne divi, vec se gadi.
A da ne pricam o navali snobova kod nas, ljudi koji su se ko zna kako obogatili pa sada pokusavaju svoju primitivnost da sakriju iza zlata.

Ajfon je nakit, i to jako skup, mislim da je to vec dosta diskutovano ovde. Ajfon je overall super telefon, ali se ne kupuje zbog toga, vec zbog velike jabuke na poledjini

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2

Jedino što mi se kod iphonea sviđa jeste što sistem razvija jedna firma pa su (valjda) aplikacije više optimizovane. Imao sam iPhone u svojim rukama i posle sam se opredelio za Android, jer, eto, više mi se sviđa. Volim što mogu da napravim da mi sistem izgleda po želji. Sa bagovima se nisam susretao, ima lepo kod svakog ROM-a piše bug list, pročitam, ako ne odgovara zaobiđem. Lag u radu sistema nemam ali ni malo, sve aplikacije ili igre koje sam skinuo radile 100% bez ikakvog zezanja, a kada sam uzeo telefon ispitao sam malo veći broj od mnogih developera.
Sad, Android je dostupan svima, ima ga na mnogo više telefona i mnogo više verzija, realno je očekivati da neće svuda isto raditi. Teže je uraditi da sistem i aplikacije rade isto na slabom telefonu od 50e i nabudženom od 200-300e.
Na S4 se dosta njih žali, vidim i ovde na forumu pričate da je loš. Niko vam nije kriv što ste verovali reklami, zatrčali se i udarili glavom o zid. I još jedna stvar, vidim skoro svi koji su na strani iPhonea u zadnjih par postova pominju samo loše androide, a niko se ne seća onih dobrih? S2, One X, Nexus, oni mi prvi padaju na pamet. Ignorisanjem neće nestati.

Čisto da se razumemo, ne pljujem iOS, ne odgovara mi i zato imam S2, ovo je bilo my 2 cents na temu iOS vs Android. I razlog zašto sam uzeo S2.

kako ti pucaju kompleksi covece,moj deda je 40 godina radio kao knjigovodja,radio po 12h i stedeo kao lud,jeo 2x dnevno i sada u 65 godini iza sebe je ostavio jednu vilu,dve vikendice,3 kola i jos mnogoooo toga i jer bi trebao da se nadje tu?A da je pritom posteniji od 75% Srbije i da naravno da kao i svaki normalan covek ima cime da se pohvali,to sto ti lupas neke gluposti i nemas pojma tvoja stvar…Kad bi upoznao nekog takvog video bi da je obrazovaniji i skolovaniji od vecina u Srbiji i zato sve to ima i ima cime da se pohvali i da se kurci

‘‘Ajfon je nakit, i to jako skup, mislim da je to vec dosta diskutovano ovde. Ajfon je overall super telefon, ali se ne kupuje zbog toga, vec zbog velike jabuke na poledjini’’

da ne quote-ujem opet jedino sto je mozda razumno i realno je da je overall samo zbog cene,sve ostalo je lupanje gluposti i proseravanje i umesto sto pametujes nesto i pricas o drugima kreni od sebe prvo i gledaj sebe…

Ja sam srecan ako je neko drugi srecan,nisam iskvaren i ako ti zivis srecno i zadovoljno nemam ja tu sta da ti zavidim,to nazalost nije slucaj u ovoj bednoj drzavi,uci skolu pa je unovci pa pravac Svajcarska ili neka jaca drzava pa imaj sve ,zene,pare,sve sto pozelis,jer jednostavno mi smo ljudi i svako bi zeleo da ima sve i ima tu mogucnost.Najlakse je da hejtujete nekog zato sto sve ima i sto mislite da je neko mamin i tatin sin pa ima sve,a to sto je skolovaniji i obrazovaniji od vas i sto je sam zaradio ono sto trenutno ima to je samo pokazatelj da taj nesto vredi a koji ga mrze i zavide mu mogu da crknu…

Ja ne znam Intuder koji ti problem imas? Koga ja hejtujem, gde si ti to video, gde sam ja rekao da nekoga mrzim. Djoxy i aLx su rekli poentu, nema sta vise da se prica. Naravno da se kupuje zbog jabuke na poledjini. Mene ne pogadja veruj mi, a vidim da tebe pogadja itekako. Meni je lepo u zivotu i sa ovime sto imam, i zivim srecno i zadovoljno.

Svaka cast za tvog drugara, samo ne znam kada je uspeo da ga zaradi. Jaoooooooooo bre sto se ne vrati Tile, pa takvi bi lupali kamen u rudniku.

I nauci da pises malo jasnije, morao sam 5 puta da citam tekst da bih shvatio sta si hteo da kazes.

A da ne pricam o navali snobova kod nas, ljudi koji su se ko zna kako obogatili pa sada pokusavaju svoju primitivnost da sakriju iza zlata.

Veruj mi da znam ljude koji su odlazili sa kosova sa dzakovima punim novca, koji su im tutnuli siptari za neku njivu…i sad takvi drze Beograd.

I ja znam za par takvih ovde u NS-u…

Sent from my LG-E988 using Tapatalk 4

Sav offtopic iz teme _koji mobilni da kupim _je završio ovde pa nastavite.
E i da, držimo vas sve na oku i bez da radi čekić, ok?

Ovaj thread je ko stvoren za banovanje. :smiley:


evo iz licnog iskustva mogu da kazem da i jedan i drugi OS imaju svojih nedostataka i mana a i prednosti. gledano sa strane iOS-a prosto je neverovatno kako neke stvari nisu dostupne na ovom OS-u u 2013. godini. Sto se tice androida, na njemu je dozvoljeno sve skoro, ali jbs OS, ako moras da imas antivirus na telefonu. sve u svemu, iOS po meni za klasu bolji. Imao sam iphone 4 godine, a android imam nekih godinu dana jos malo.

moje skromno misljenje.

Akiris, o kakvom antivirusu pricas? Kome to jos treba na Andoid-u? Ja ga ni na racunaru ne koristim, a kamoli na telefonu…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

koristim najosnovnije aplikacije na telefonu. znaci nikakve crap appove, igre ili nesto trece, krene odjednom da mi telefon koci ko blesav, instaliram AV, i nadjem tri virusa. wtf ?

Sto se tice nakita mogu slobodno napisati da je isto tako nakit i galaxy s 4 jer koliko sam video uzimaju ga i “Kurta i Murta” narodno receno, mozemo tu svrstati i SONY experia Z, HTC one i jos neke. Pisanje da neko kupuje nakit mozes slobodno se moze reci da taj lupa ko “maksim po diviziji” sve je to isto.
Andoroid je jedan OS a drugi je iOS kome se svidjaju resenja od google moze se opredeliti za njega, kome se svidjaju iOS resenja Apple.
Dokazano je da apple je napravio daleko prostija i bolja resenja i da po default sve radi savrseno i retko kada su vidjeni bugovi skoro nikada(uslovno). Android su progurale velike kompanije sa cheap model telefonima - ne skupim i sada je rasprostranjen vise, trenutni postupci apple-a sa iphone 5C bi mogli biti odgovor na to. iPhone je uredjaj koji ima vrhunsku izradu i kvalitet moze se zakljuciti da nije samo sistem dobar, vec je to izbalansirano.

Video sam galaxy s4 clone, telefon se razlikuje samo po ekranu i po testu hardware ljudi, mogu lako da nasednu ako ne znaju kako da provere.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Džaba vam raspravljat…


:smiley: :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Otvaram ja tu Nokiu, unutra 5000mAh baterija a u mom S2 1650. Jos kolicko ekrance i funkcija 3310 ima, pa to traje po mesec i vise bez punjenja.