Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Da Vagabond je,pauziracu pre nego što uzmem ostatak.Sad se razmusljam da li prvo da uzmem Monster ili Jo jo vidim h svi dosta hvale,samo da be bude kao sa Vagoband.Pravo iznenadjenje mi je bilo ovo…

Monster je baaaš spor, a Jojo je na momente munjevit. Da biram između ta dva, ja bi gledao Jojo. Za mange nisam siguran jer ih nisam čitao.

Planiram to kao mange da uzmem,trenutno me više stripivi privlače.Uhvatila me nekskva manija pa stalno ùzimam nove,ne mogu da stignem da ih pričitam sve :grin::grin::grin:.Od anime kupujem samo dugometražne filmove,izuzetak su trenutno samo Cowboy Bebop i Escaflowne…

Ne znam da li da se smejem ili da plačem :confused:

U jednu ruku yesss, a u drugu, prošlo je 10 godina i anime se dobro završio, whyyyyy? Akito je bio ok, ali sam odgledao samo 2 dela i batalio dok se nisu pojavili svi, tek treba ostatak da odgledam…

Novi Dragonball Evolution?

Iznenadiću se ako nije djubre :smiley:

http://www.geekovacha.rs/2017/03/28/the-ghost-in-the-shell-uskoro-manga-na-srpskom/

U zavisnosti od cene, ovo je Must Buy :slight_smile:

I vratio se Berserk! Konačno. 19 strana? Ok, ako će redovnije da izlazi.

Jebi se Miura. Ako izlazi jednom mesečno redovno, a znamo da neće, ima da se načekamo do kraja ovog Arca. Možda dignem ruke od ove mange da 2-3 godine, taman dok izađe 12 ili 13 chaptera.

1 Like

Pričao sam ti o tome jbg. Ja bih voleo kada bi svaki mesec izlazio novi chapter za Berserka ,ali teško…

Da li su to oni planirali da rade Ghost in the sheel još prošle godine?
Sećam se da su na japanizmu kada smo išli pričali da hoće da krenu sa nekom senien mangom da rade ,ali nisu rekli ime :slight_smile:

Da, nisu eksplicitno rekli da je u pitanju Ghost In The Shell, ali se godinama radilo na tome. Još bi ovo trebala da bude neka posebna edicija koja se razlikuje od dosadašnjih mangi koje su izdali.

A za Berserk, šta reći? Veći hajp za neku osrednju mangu nisam video. Da mi se više sviđa bi pizdeo oko neustaljenog izlaska.

Odgledao sam Welcome to the NHK. Da sam znao da ce me ostaviti toliko depresivnog, verovatno ne bih ni gledao. Ne znam da li bi mi se svidela da se nisam poistovetio sa glavnim likom.

Definitivno ima i momenata kada sam umirao od smeha :smile:

https://www.youtube.com/watch?v=eh-zHyTtDSA

Bilo mi je dosadno i zbog vrućine mi se nije nešto igralo, pa sam odgledao par serijala.

Ne znam kad sam se zadnji put ovoliko smejao kad je anime u pitanju. Verovatno kad sam gledao Cromartie Highschool. Obožavam ovaj anime i baš mi je žao što neće biti treće sezone. Možda pročitam Light Novels kad mi bude dosadno.

Ovaj anime mi je bio interesantan jer je lik, poput Saitame iz One Punch Man, totalno OP. Ne može mu niko ništa. Ovo ima solidnu akciju, mada može biti malo dosadno jer znaš da će glavni lik uvek da pobedi. Jedva čekam drugu sezonu zbog rata sa Lizardmenima.

A od mangi čitam o najboljem anime liku: Onizuki.

Obožavam ovog lika i ovu mangu. Taman misliš da ne može biti luđe, kad eto Onizuke. Bukvalno očekujem da se odjednom pojavi na dinosaurusu bez ikakvog razloga. :slight_smile:


Kad pogledam o čemu sve pričaju po FB i po MAL ja se začudim koliko nisam u toku kad su u pitanju većina novijih i modernih anime serijala. A tek jebeni memeovi… Ovako se valjda oseća neko ne prati gaming pa ode na gaf ili reddit.

A biće interesantno kad sledeće nedelje odem na Japanizam.

wow

Gde je ovo, Mirijevo?

Sta mu fali?

Najzad mi je stigao Appleseed Alpha,pre orderovao sam gs pre više od godinu dana,par puta su pomerali release date.I na kraju nije vredelo truda strip je užas,no bar sam dobio InuYasha ,to je već mnogo bolje.E da,dobio sam i super poklon :wink:

2 Likes

Znam da dugo nije pisano u ovoj temi, ali je ovo bitno. Jutros je objavljeno da je pre dve nedelje preminuo autor Berserka, Kentaro Miura.

RIP. Šteta što je umro u 54-oj godini i jedno od bitnijih dela japanske umetnosti neće nikad biti završeno.

1 Like

Video sam objavu. RIP.
Pitanje sta ce biti sa mangom i anime-om sada…

Tužno , obožavam Berserka bojim se da će ostati ovako nedovršen :frowning:

1 Like

RIP, mogli su odmah objaviti a ne da cekaju dve nedelje.
Zna li neko gdje se najpovoljnije nalaze figurice Naruto, Goku i slicne? Sa kod sajta se porucuju?
Eventualno neki sajt koji salje za Njemacku pa od tamo prebacit preko shipping forwardera?
Nemam nijednu Goku figuricu, sramota :slight_smile: .

Inace, prvi Anime za koji se ja sjecam da sam ga gledao je Zenki, brate ufff.
Muzika puca, Emocije!

Gdje mogu da se nabave ovakve figure?