Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Standardno, Code Geass, Death Note, Stein;s Gate, Fullmetal Alchemist, Gurren Lagaan. A tema je zakopana, jer niko nije pisao osim mene :slight_smile: Pa mi bilo glupo da piše sam sa sobom :smiley:

Fullmetal Alchemist običan ili Brotherhood? Čitao sam da je običan bezveze :smiley:

Odgledaj prvo Fullmetal Alchemist, jer prica ide sporije. Brotherhood bas prati strip ali preleti preko nekih stvari pa ces cesto da se pitas ko/sta/zasto, a sve je lepo objasnjeno u obicnom FA. Pored FA, preporucio bih ti i Death Note, Sword Art Online, a ako bi nesto (relativno) tuznije nadji Angel Beats i Clannad & Clannad After Story. I naravno, Cowboy Bebop. Nemam za dzabe ovaj avatar i “Bang.” ispod titule :smiley:

Znači ima dosta materijala :smiley: zahvaljujem :slight_smile:

Običan ima manje akcije, ali je po meni malo bolji. Dobri su oba, ali ako si više za akciju, onda Brotherhood.

A kako ide priča? Jel se nadovezuju jedan na drugi ili kako?

Pa onako. Običan je pravljen pre završetka mange, Brotherhood blizu kraja i nakon, pa imaju sličnosti, ali i razlika.

Ma pored naruto, shippuden, dragonball z, pokemon, digimon, yugioh, death note itd. Ostali nemaju sta da traze :).
Takodjer preporucujem i Zenki, odlican anime…

To mi nikad nije bilo jasno. Kao i u svemu, što se ograničavati sa samo par stvari? U ovom slučaju anime.

Naruto anime u zadnje vreme imam mnogo loše animacije. Dva bitna momenta su se u ratu čekala, Madara rape face i Juubito. Oba su ispala lošije od “meh”.

Kada sam video u nekom amv kakva je borba naruto protiv paina, ja sam se smorio. Ok je da je stilizovano, ali ono, ono je bilo ******.

Uf Pain borba je stvarno bila loša. Onda su popravili negde do pre desetak epizoda kada je ponovo krenuo užas. Ali npr. Kakashi vs Obito borba je bila dobro animirana.

Nema veze, neću da nastavim sa narutom, nemam vremena ni živaca. A i imaju bolji od njega.

Danas sam video da je se Naruto manga zavrsila ono sta znam procitao sam poslednje poglavlje ali nisam odusevljen posle svih ovih godina ocekivao sam bolje nemislim sada samo na kraj i poslednji capter nego na zadnjih akt ceo poslednjih 200 chaptera je po meni bilo bezveze nesto su se da kazem pro**ali , ali ajde kada je pratim godinama procitao sam i to, anime verziju Naruta sam prestao da pratim pre borbe sa Pain-om tu mi je se smucilo vise da gledam anime generalno posto sam sve sto su iole dobre odgledao(odgledao sam dosta tako da smem to da kazem :smiley: ) , a i lakse mi je da procitam mangu nego da gledam anime epizodu sada mi je se sve svelo na to da procitam na brzinu One piece i prolistam Bleach koji je postao komedija od onako dobre mange :frowning:

Nemamo deo za mangu pa cu se prosvercovati ovde ima li neko da cita Berserk i Dorohedero ???

Pročitao sam 10-ak brojeva Berserk, a ovo drugo nisam čuo do sad. Berserk je po meni ok, ali mi je za sad samo to, ok. Nadam se da će kasnije biti bolje.

BESERK je po meni remek delo najbolja manga ikada vidim da rade filmove po mangi sada ali je animacija ocajna bolje izbeci i drzati se mange samo ili odgledati anime seriju iz 99 , ali dobro ukusi su razliciti naravno ako si na 10 volume-u to je jos Golden age deo on traje do 13 volume-a veruj mii posle njega tek pocinje pravo ludilo nemogu ti recima opisati najbolje je da sam procitas i uveris se :slight_smile:
Dorohedero je totalni mindfuck ako volis takve stvari to je must read ima neki cudan uvrnt stil ali je jako kvalitetna manga :slight_smile:
Takodje preporuka za mangu Vagobound ako volis samuraje i realnost neku plus fenomenalnu pricu takodje must radi se o zivotu Musashija ako si cuo za njega.
To su po meni najbolje mange trenutno koje mogu da se procitaju 90 posto drugih naslova je mlacenje jednog te istog…

Ne ogranivavam ja nista, ali po meni su oni najbolji.
Takodjer preporuka: shaman king…

Moja slika sve govori.

Ajde ja da odradim necromancy za ovu temu :smiley:

Elem, uskoro, u aprilu bi trebalo da počne prikazivanje nove sezone Digimona, nastavka originalnoh serijala iz 1999.

15 godina… Damn, kad se setim da sam gledao na nemačkom ovaj anime, i da sam zbog njega naučio nemački… Osećam se baš matoro :smiley:

i

Dem feels :slight_smile:

Pa, ispada da će Digimon Tri biti tek za leto… Well, ****. Makar smo dobili novi poster… It’s something…

U maju bi trebalo da dobijemo neke konkretne informacije, do tad…