Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Hehe ali blago i jeste ta avantura, to i sam Luffy kaže. Pročitaj ponovo ko je po njemu pirate king i šta to znači :slight_smile: Zvuči kao kliše ali tako je, takva priča je još od početka :slight_smile:

Razumem to, čitao sam toliko mangi i gledao toliko animea gde je to kliše ali opet, jedan mali deo mozga mi ne da mira :smiley: To je ta poenta o nakama, tj. saborcima, prijateljima, koji su bliski kao porodica. Jedan od primera gde je to ekstrem je Fairy Tail. Tu je mislim gore po tom pitanju nego u One Piece :smiley:

Sad sam pročitao poslednjih 5 chaptera Cage Of Eden… Da se nose u *****. Kakav je ono *****i kraj? Pretpostavio sam šta je, ali sam se nadao da nije TOLIKO retardirano, ali, ne, ovo je otišlo u Full On Retard Mode.

Znači, oni su putovali kroz vreme u budućnost, naizgled stotinama godina u budućnost. Na lokaciji gde je avion poslednji put viđen je napravljeno veštačko ostrvo u znak sećanja na poginule. Takođe, u znak jedne devojčice, njen deda je organizovao da se na ostrvu ožive izumrle vrste životinja… Pored toga je napravljen i virus koji je pobio sve naučnike koji su tu živeli, a životinje su jedine koje su preživele na tom ostrvu, namnožile se i zavladale njime.

Ja sam prvo pomislio da je ovo neko ostrvo gde su preživele te životinje. Onda sam pomislio da je ovo ostrvo gde su i oni klonirani jer su umrli prilikom pada aviona. Ali, kraj svega toga, ma koliko ono bilo retardirano, nisam očekivao da kraj bude TOLIKO proseravanje. Manga jednsotano staje kada to otkriju, preskače nekoliko godina kasnije i oni odlaze sa ostrva ka horizontu.

Od tolikog potencijala, da se tako završi. Neki autori zaista nemaju pojma šta rade. Najgore je to što je manga otkazana i dato im je par chaptera da je privedu kraju. Zbog toga smo dobili ovo… Jeste da nije bila preterano originalna priča, ali je opet imala nekog potencijala, kad ono prc.

Meni licno je vrhunac One piece-a bio sa spasavanjem Nico robin arc. mada i onaj kada su na nebu arc kada se sibaju sa onim Enelom ee to su bila vremena :smiley:
Poslednji dobar po meni arc. je Geko moria onaj valjda se tako zove sto moze senku da ti ukrade taj mi je bio mozda poslednji jak.
Jer isto War arc me je iznervirao malo zato sto Oda jednoh od mojih fav.likova zeznuo i odpisao… :frowning:

A Oda je već najavio da će onaj rat biti mala kavga u odnosu na ono što sprema za kraj… Šta li će tu biti…

Posle tog rata i timeskipa (svi znamo sudbinu Ace-a sada )
nemam vise isti interes u One piece pratim ,ali sta znam nije mi to to jednostavno neki ce reci da se proseravam , ali to je moje misljenje jednostavno i ja bih voleo da gotivim serijal kao nekada i gotivim ali ranije stvari :slight_smile:
Edit:
Da se pohvalim da sam vlasnik Vol. 1 One piece-a ovo sam uzeo ako se nevaram 2013

Ne gotiviš One piece zato što su ubili Ace-a? A gde je tu Whitebeard? E moj Stefi, razočarao si me, Whitebeard je apsolutno najveći badass ikada :slight_smile: :smiley: A i to što ti se ne sviđa više serijal zbog jedne smrti i jeste proseravanje :smiley: I meni je bilo žao ali cmon :smiley:
A uzeo bih i ja nekoliko volume-a ali jednostavno me bode posred želuca što je Zoro preimenovan u Zolo.

Ne gotivim Arcove posle timeskipa bolji su mi bili oni pre njega nisam se lepo izrazio moja greska!!

Sa odlaskom Ace-a to ne znaci da mrzim One piece to nikada necu moci i naravno da mislim da pojedine likove treba ubiti da bi prica isla dalje i da bi se likovi razvili na odredjeni nacin :slight_smile:
Srecom tu je ZORO THE KING i dalje :slight_smile: :smiley:

Ma kapiram, za****vam te malo :smiley:
A jeste posle timeskipa malo sporije, 3 dana traje već nekoliko godina :smiley:

Btw ima li negde kod nas da se kupuje manga? Ja stvarno nigde nisam nalazio nista da je prevedeno na nas jezik ,a voleo bih da imam nesto barem naravno :slight_smile:

Inace sa ovog sajta sam narucio i OP pa je ovo sledece sto ciljam samo cena Uhhh ,ali jednog dana bice kad tad moram fan sam :slight_smile:
http://www.bookdepository.com/Death-Note-v-1-13-Tsugumi-Ohba/9781421525815

Jedino što imam “original” na engleskom od mangi je Naruto br. 31, kada se bore protiv Sasorija.

Ali, od svega, najomiljeniji mi je Hero od Kim Hwana od baksuznog Ducrees.

Ignorišite Negimu i Slatke Čarolije. To je bio poklon od sestričine, i mora da bude tu :smiley:

Darkwood ima dobar izbor, što ovih što oni izdaju, što Algoritmovih i od Festina Lente.

Darkwood izdaje Naruto, One Piece i sad Attack On Titan. Izdavali su i Uzumaki, koji se sastoji od tri broja i koji je završen.

Algoritam ima Negimu, Slatke Čarolije, Death Note, Oštricu Besmrtnika i još neke.

Festina Lente ima samo Ikigami valjda.

Ne sećam koji su tačno izdali starije mange poput Akire, Bosonogog Gena i sličnih.

Uglavnom, imaš njihov sajt, gde imaš dsta informacija. Što se tiče mangi na engleskom, jedino knjižare poput Delfija, koje imaju i sekcije za engleske knjige i stripove, mada je tu malo meh izbor.

Evo ti sajt Darkwooda: http://www.darkwood.co.rs/

darkwood je imao prvih nekoliko chaptera, ne znam da li još uvek prodaju.

Prodaju, i sad su počeli sa Attack On Titan, nadam se da im je u planu i Fullmetal Alchemist.

Evo za OP imaju prvih 8 vol. steta sto nema vise ali dobro bolje ista nego nista cena nije jaka realno :slight_smile:

Nisam sada u Bg-u ne znam da li bi mogao preko fona da narucim sve da mi posalju na adresu verv. moze :slight_smile:
Sada vidim da je najbolje direktno otici i uzeti traze potvrdu uplatnice i ostale gluposti to me mrzi da radim :smiley:

Darkwood izdaje mange u ovom redosledu: jedan mesec ide Naruto, drugi ide One Piece. Sad su ubacili Attack On Titan, pa on valjda ide između njih, da popuni rupu. Sa Narutom su stigli do Volume 9, a sa One Piece do Volume 8. Iako idu sporije, oni planiraju da ubrzaju tempo za izlaske, jer ima interesovanja, ali valjda nemaju dovoljno resursa trenutno.

Ako kupuješ u Darkwoodu mangu kada izađe ona košta 300 dinara, pa kad se pojavi sledeći oni usklade sa trafikama i knjižarama, pa košta 400 dinara. Ako znaš nekog u BG ko ima nekog da je u srednjoj ili osnovnoj, može kupiti najnovije mange za po 200 dinara.

A krivo mi je za Hero što je Ducrees propao, jer manga ima 4 knjige, izdali su samo prvu, a crteži su neverovatni, dok je priča interesantna. Posle ću postaviti još par slika. Hero mi je Holy Grail mangi, jer je za****no naći Ducreesove mange. Dobro, one su manhwe ako ćemo da zalazimo u detalje :slight_smile:

A neverovatno, ali, ne mogu da nađem nigde Hero manhwu, ni prevod niti Raw. Ništa.

Ako hoćeš, možemo nešto da organizujemo, pošto sam nameravao uskoro da odem do Darkwooda da kupim AOT, da vidim kakav je. A sa Narutom i OP kasnim po 3 broja… Moraću da prepakujem stvari :smiley:

Evo još par slika iz Hero:

I onda, za kraj, najveća laž u mangi:

:frowning:

Vidim da je Algoritam Hrvatski pa nebih preko njih narcivao… ,

Onda mi ostaje Darkwood i One Piece to bih sigurno nabavljao voleo bih da imam
Ajde kada budes isao sebi za Titana javi mi kakvo je stanje za OP uzeo bih za pocetak par vol. pa ili tebi da uplatim na racun pa ti da mi uzmes i posaljes na adresu naravno ako ti nije ****nje :slight_smile: :smiley:

Algoritam jeste iz Hrvatske, ali je Darkwood u neku ruku distributer njihovih izdanja za Srbiju. A za OP, nije niakakv problem, javi šta hoćeš pa ćemo se dogovoriti :slight_smile: Nije niakav problem da ti pošaljem.

Imas PM da nepunimo temu sada off topicom :slight_smile:

Dok sam se smarao čekajući da se prebace neke igre sa Vite na PC i natrag, sveukupno je prebačeno oko 20GB, i to je trajalo oko dva sata, rekoh, ajde da vidim da nađem nešto da gledam dok to radi, jer me mrzelo da nešto igram. I naiđem na ovaj OVA:

[URL=“Saint☆Oniisan (Saint☆Young Men) - MyAnimeList.net”]Saint Onii-san

Ukratko, Budi i Isusu dosadi da budu božanska bića, pa reše da odu na odmor u Japan, ponašajući se kao normalna ljudska bića…

Pošto su odabrali Japan za odmor, normalno, očekuje ih dosta ludosti. Ovo je jedna od scena iz OVA;

A manga je još luđa, mada mora se znati dosta o mitologiji likova. A ni poznavanje ostalih mangi nije na odmet zbog ovakvih scena;

:smiley:

Ipak, ovaj serijal možda nije za svakog zbog tematike i zbog stila humora.

A sa bratom sam u toku nedelje ponovo odgledao Panty And Stocking With Garterbelt

Ovo je meni jedan od najinteresantnijih animea ikada, najviše zbog same količine ludosti i pod****vanja svih mogućih ličnosti, medija, animea, mangi, niko nije bezbedan. Tačno se vidi da je Gainax anime, čim ima lude akcije, ali i epizoda u raznim animacionim stilovima. Jedva čekam drugu sezonu… Koja će se nekad pojaviti, zar ne? Zar ne?

**** se Gainax. :smiley:

Ovo pak mogu bilo kome da preporučim, pogotovu Engleski Dub, koji je urnebesan.

Naleteo slučajno na Blue Exorcist i pogledao sve. Malo epizoda ima, 25. Ono što je canon je dosta dobro, ali su zato fileri užasni, a filera više od pola :confused: Nadam se da će nastaviti anime, mada sumnjam. Krenuću verovatno mangu.
Pogledao sam i Assassination Classroom. Prvih nekoliko epizoda su užasan smor, onda iznenađujuće dobro sve do kraja. Čekam sad drugu sezonu, mada verujem da ću nastaviti priču preko mange. Slučajno sam spoilovao chapter 120 i neki, i bruh, kakav twist :smiley:

Krenuo sam i tokyo ghoul, ali ne verujem da ću nastaviti da gledam. Zvuk čerupanja tela mi je totalno unsettling, i za divno čudo izgleda ima nešto i što mene uznemirava :smiley: A baš me zanima priča, pa ću možda da probam mangu.