Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Bruh, Assassination Classroom je fenomenalan. Ovo što še dešava sad u mangi je… Uff… Kako odmiče biva sve bolje i bolje. :slight_smile:

Sent from Despair Academy using Amala Network

Pa to ti kažem :smiley: Početak spor, ali posle tih početnih par epizoda cela manga/anime je iznenađujuće fantastična :smiley:

Svi kazu gledaj Death Note gledaj Death Note i ja krenem juce u 16h da gledam i zavrsim u 04 ujutru ostalo mi je jos 3-4 epizode do kraja. Moram da kazem da sam prosto fasciniran koliko je dobro odradjeno.
Likovi su odlicni po meni, pogotovo Ryuk.
10/10 za Anime steta sto ranije nisam pogledao ovaj MasterPiece od anime-a.
Naravno ostaje joos mnogo da pogledam posto nisam ni gledao pre toga mnogo, jedino Bleach kao prvi Anime i Mangu sto sam Gledao/Citao i to je to.
Sledeci je Tokyo Ghoul.

Probaj Fullmetal Alchemist Brotherhood, svidece ti se a i ima samo 75 epizoda, nije kao Bleach, One Piece i kompanije :stuck_out_tongue:

Ocu, gledao sam Fullmetal Alchemist nesto malo ali nije bio brotherhood. :smiley: Sad imam neku zelju posle Death Note da gledam dok sam gledao Bleach bio sam fokusiran samo na to i Mangu Isto… A to je greska posto tek sad vidim da ima takodje kvalitetnih a mnogo mnogo kracih Anime-a. One Piece i Naruto nisam gledao a ni nemam vremena posto su uzasno dugacki. :slight_smile:

One piece anime su razvodnjili. Bezvezna cenzura, ubacivanje filer scena i u canon epizode, ****ty animacija. Manga je na drugom nivou u odnosu na sve što je izašlo, dok im je anime sad samo za ubiranje para, a mogli su čudo da naprave.

Da, tu moram da se slozim. Citao sam mange i gledao anime i sve je to ok, ali dok sam bas pratio Bleach i kad sam video da je 366 epizoda poslednja i da posle toga nece biti anime-a vise smorio sam se. To je bilo nesto najbolje sto sam pogledao, i do prekjuce dok nisam pogledao Death Note … Naravno sad citam mangu Bleach ima par veoma interesantnih momenata ali nije to to kao kad gledas.
Posle Death Note nesto zamisljam da je Ryuk pored mene :stuck_out_tongue: :smiley: .

Nisi ti puno gledao/čitao ako ti je bleach jedna od najboljih :slight_smile: Od velike trojke, tj. Naruto, Bleach i One Piece jedino je one piece top manga, naruto i bleach su slabe na svakom polju. Jednostavno priča sa dosta rupa, asspull-ova koliko hoćeš. Greška je ako bilo ko izbegava one piece samo zato što je toliko dugačak.

Znam da je Bleach daleko od najboljih, ali to je bio prvi Anime koji sam pogledao pa me je uvukao u taj svet. :smiley:

Odgledao i Tokyo Ghoul celu noc bio budan :smiley: Jednostavno nisam mogao da prekinem da gledam…

Sta sad da gledam od ovih anime serija koje su ponudjene? Ima li nesto da me lagano uvede u anime fazon? Ili ako imate preporuku, napisite i neku recenicu sta me ceka

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Od dostupnih na Crunchyroll appu ima par koje bi ti predložio.

Prvi i glavni koji bi ti preporučio jeste Mushi-shi. Anime je pitomiji, jer nema nešto mnogo akcije i lude animacije, već se najviše fokusira na priče i doživljaje glavnog lika, Ginka. On putuje po svetu i istražuje misteriozna stvorenja koja se zovu Mushi. Oni su većini ljudi nevidljivi i imaju razne sposobnosti, nekad imaju direktnog uticaja na ljude, kako u dobrom, tako i u lošem smislu, te svuda po svetu postoje ljudi koji ih istražuju i pomažu ljudima oko Mushija.

Na sajtu My Anime List je rangiran #25. Možda ti se svidi, možda ne, jer je opušten u odnosu na ostale po pitanju tempoa po epizodama.

Sa druge strane, ako hoćeš anime koji ima dosta akcije bez neke preterane potrebe za razmišljanjem, ima dva glavna kandidata:

Gatchaman Crowds i Kill La Kill.

Gatchaman Crowds je u osnovi priča o Moćnim Rendžerima. Vanzemaljac dolazi na zemlju i određenim individuama daje posebne moći da bi branili lanetu od opasnosti. Anime ima dosta akcije ali i nekih mnogo dosadnih likova.

Kill La Kill je veoma popularan anime koji je prošle godine bio među najpopularnijima i važi za jedan od adrenalinski visokih animea, Na ovom animeu su radili ljudi koji su radili na animeima poput FLCL, Gurren Lagaan i Panty And Stocking, što znači da možeš da očekuješ akciju, akciju i akciju, gde se takmiče kako mogu da nadmaše prethodnu epizodu. Ovo je čist adrenalin i ludost koja prikazuje kakav anime može biti ako se nemaju granice.

Od komedija je tu nenad****vi GTO, tj. Great Teacher Onizuka. Ovo je jedan od najstarijih animea koji ima na Crunchyroll, ali je među najboljima. Onizuka je bivši član motociklističke bande koji rešava da postane učitelj. Njegov cilj je da postane najbolji učitelj na svetu. Kao i da, po mogućstvu, spava sa nekom od učenica ili nastavnica.

Sad, ima još dosta koje bi ti preporučio, poput Gintama ili Jojo’s Bizzare Adventure, ali oni nisu nešto što je baš za novajlije, zbog količine epizoda, kao ni Naruto, Fairy Tail i slični.

Dobro je što smo dobili Crunchyroll, samo još kad bi dobili i Funimation App, pa bi bili savršeno pokriveni po pitanju animea.

Baci pogled na neki od ovih, pa javi šta misliš, da nađemo šta bi ti najbolje leglo.

BTW, pomerio sam post u ovu temu da bi ovde dalje nastavili priču. :slight_smile:

Cito neko Kuro mangu? Ja generalno to ne citam al ovo videh na funnyjunku pa me zainteresovalo, dobro je po meni.

Ono u potpisu više ne važi, a? :smiley:

Nije loš Kuro, nešto sam malo čitao i stavio sam na spisak za dalje čitanje, gde je ostao zaboravljen. Podsetio si me da treba da nastavim sa čitanjem i sad sam pročitao do najnovijeg broja.

Mnogo je dobar Kuro i baš me interesuje šta će se dalje desiti.

Ako ti se sviđa ovako nešto, imaš i dela od Junji Ito, koji je trebalo da radi sa Del Torom i Kojimom na Silent Hills. Samo što je njegov stil priča i crteža brutalniji i namenjen starijim osobama. Mislim, ipak je trebao da radi na Silent Hills, najverovatnije kao dizajner čudovišta. :slight_smile: To bi bilo za****no.

I mene bas interesuje sta ce dalje biti, pogledao sam do sad sve sto je izaslo. Naso i njihov sajt pa video nekoliko poslednjih, al na japanskom jos niko nije preveo.

Sinoć nisam mogao da zaspim, pa rekoh da odgledam nešto. Odabrah neki random anime sa liste, izbor je pao na The Devil Is A Part-Timer. Nemam pojma zašto, ali mi je uvek interesantna ideja kada se glavni lik nađe u nepoznatoj okolini i pravi budalu od sebe, ali je ovo otišlo korak dalje. Nekako je apsurdna i urnebesna ideja da Đavo radi u McDonaldsu, dok pokušava da preživi do svoje sledeće plate. Ima i solidna doza akcije, mada deluje kao da je anime zbrzan, jer ima samo 13 epizoda, u kojima obuhvataju period od 6-12 meseci, pa nekad deluje kao da fale delovi priča i scena. Svejedno, ipak nije lš anime za jedan lenji vikend.

Takođe, iznenadio sam se kada sam video da ima grupa na YT koja radi sinhronizaciju animea na srpski jezik. Do sad su odradili par pesama, par prvih epizoda, ali njihov prvi punopravno sinhronizovan anime je Guilty Crown, koji je trenutno na epizodi 12 od 22. Ono nešto malo što sam video u prvoj epizodi mi ne deluje loše, znajući našu sinhronizaciju sam očekivao da će biti loše, ali ovde ipak ima nekog talenta, mada mislim da im treba još malo prakse oko zvučne obrade, jer nekad reči deluju tiše nego što bi trebale da budu, pogotovu ako u sceni ima i muzike. Definitivno mi deluje kao diamond in the rough. Na YT su im video prilagođeni pravilima YT da ne bi dobili Infractione, a epizode se mogu skinuti sa njihovog YT kanala u neizmenjenom obliku ili se mogu gledati na animesrbija.

Uzeh danas ovu knjigu u knjizari,bas sam se iznenadio kada sam je video u izlogu,domaci izdavac je u pitanju…


Interesantno, koliko si je platio?

To isto sam i ja pomislio ,pa reko sto da ne uzecu je-990rsdje promo mislim,bice nesto skuplja kasnije.
No kad vec kuckam ovde jedno pitanje u vezi cuvanja mangi,primetio sam da papir menja boju posle odredenog vremena,sve se vidi na fotografiji dole,tako da sam uzeo PVC vrecice za mange,pa me interesuje da li ce one spreciti tu pojavu.Inace sam hteo da ih sve lepo slozim na policu,a ne da ih kao sad drzim u kutiji :fubar:,nisu bas jeftine i hteo bih da sto duze ostanu u mint stanju.
P.S.Vrecica za stripove se takodje vidi na foto…


Takav je papir, vremenom tako požuti, pitanje je koliko te plastične vrećice pomažu. I ja sam to uočio, pogotovu na Algoritmovim izdanjima i od Viz media, kao i nekima koje sam video online. Ove Darkwoodove nisam još video da imaju taj problem, kao ni od Festina Lente Ikigami i Hero od Dukreesa. Mada, izdanja koja imam od Algoritma su starija od sva tri, tako da je i to faktor. Možda će i ovi od Darkwooda i ostalih da počnu tako da žute, mada nijedna nije tako stara. Ja ih ne držim u nekim posebnim omotima, mada možda počnem i ja to da radim.

I da, knjiga ima na sajtu delfi knjižara i košta 841,50 :slight_smile: