Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Toliko mi je zao sto nisam otisao na sajam knjiga samo mange da kupim. Darkwood imao sjajnu promociju , drug je kupio Shingeki no Kyojin i dao mi da procitam prvi deo mange. Rasrafio sam se koliko sam se uneo u pricu odlicna stvar… U Darkwoodu je super ponuda ako si srednjoskoloac ili osnovac jednu tu mangu iliti Tankoboon placas 195 dinara. Tako da cu Shingeki no Kyojin i One piece da kompletiram sigurno. :slight_smile:

To se odnosi samo na aktuelan broj i traje do dva meseca nakon izlaska, tj. do pojave novih brojeva. Samo znaj, mange mogu da zauzimaju popriličan prostor i treba ih skloniti od sunca. SNK će valjda imati 25 broja, što može zauzeti dosta prostora. :slight_smile:

Mislio sam police imam mnogo polica, ali posto kazes da ih moram skloniti od sunca… Ali kad bolje razmislim retko kad u sobu proviri puno sunca.
Malo sunca ne moze praviti problem ili pak moze… Stvarno ne znam :frowning:
Ali fora je imati sve to +stampano izdanje mozes drzati u rukama mangu ekekek. Tek sad vidim koliko je to super :slight_smile:
Nekako mi je lepsi osecaj nego online kad citam… :smiley:

To da, definitivno je dobar osećaj. Još ako zaređaš i redom čitaš, deo po deo, knjigu po knjigu… Uff.

Znaš kako, kao što smo pisali iznad, strane od mangi vremenom požute, neke ranije, neke kasnije, u zavisnosti od kvaliteta papira. Sunce može uticati na njih, ali ono, ako nisu često izložene direktno suncu ne bi trebalo toliko da utiče. U japanu neke knjižare seku ivice tih mangi kako bi bilo manje uočljivo.

Gde vi kupujete mange?Jedino mesto za koje znam I na kojem sam kupovao je Darkwood.

Ima i vulkan, ali za sve te prevode je izdavač darkwood, tako da mu dodje na isto.

Ja sam pokušavao da nadjem engleske ali nigde nema, pa cu morati da poručujem.

Dugo nisam bio, ali sam video u Delfi da je bilo par, kao i u Vulkanu. Bila je i jedna velika knjižara u Knez Mihajlovoj, koja je imala gomilu stripova i mangi, mada nisu bile jeftine.

Ok onda.Prvo cu da kompletiram One piece,Naruto i da pocnem Attack on Titan.

Da kompletiraš? U kom smislu? Da kupiš sve koji su do sad izašli kod Darkwooda ili u smislu cele serije? Ako misliš na celu seriju, ima da se načekaš :smiley:

Mislim na one sto sada imaju…

Onda nije strašno, ima samo 10 One Piece, 11 Naruto I 4 Attack On Titan :slight_smile: Još ako te interesuje i Uzumaki, to je još tri broja :smiley:

Pa ja imam samo prva tri dela od One piece i Naruto a Attack on Titan tek treba da pocnem nego kakav je Uzumaki kazu da je bolestina? :smiley:

Uzumaki je ok, nije TOLIKO bolestan, ima mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo, mnogo gore :smiley: Čak i Ito ima jezivije :slight_smile:

Uzumaki te ne tera da zaustaviš čitanje, odeš pod tuš i plačeš u ćošku dok pokušavaš ledenom vodom da spereš osećaj gadosti i jeze sa svoje kože sa metalnom žicom, dok se pitaš koliko ljudska pakost može naškoditi nevinim ljudima i tvojoj psihi :smiley:

Više je iznenađenje kada prvi put vidiš i sam artwork ima neku svoju jezu, ali nije nešto preterano. Meni se svideo serijal, iako ima dosta mana, te mane su mi nekako ulepšale doživljaj na neki neobičan način :slight_smile:

Gyo mi je jeziviji zbog ajkule :smiley: Mislim, ajkula je inspirisala Del Tora da stupi u kontakt sa Itoom da bi radili na Silent Hills…

Dobro kad dovrsim ove mange koje imam onda cu verovatno uzeti uzumaki

Od pre par sati je moguće gledati Digimon Tri na Crunchyroll. U pitanju je prvi film, koji je podeljen na 4 epizode. Da bi se gledalo je potrebno dve stvari:

  1. Chrome ekstenzija koja zaobilazi Region Lock na Crunchyrollu. On se nalazi lako ako se uradi search i u 99% slučajeva je prva stvar koja se pojavi

  2. Profil koji ima Premium. To je lako, napravi se novi profil i aktivira se 14 Day Trial i teraj :smiley: Još onda može da se gleda u Full HD, bez reklama. Win win :slight_smile:

Sad odoh da gledam :smiley:

moze neko da mi preporuci neku anime na foru i tematiku persone,mada ne znam gde bih to mogao uopste da skinem sa prevodom ali ako neko zna…

Na kakav prevod misliš? Na srpskom?

Srpski,engleski sta god…

Za anime na srpskom imaš sajt Anime Srbija, koji ima ok izbor. Za engleski, to ćeš već mnogo lakše da nađeš na specijalizovanim sajtovima poput nya torrents ili bakabt, kao i ostalim torrent sajtovima jer mnogi imaju posebne sekcije posvećene animeima.

Što se tiče preporuke, hmm, to je malo teže bez nekog dodatnog kriterijuma i zbog toga što baš i nema toliko animea sa tematikom kojom se bavi Persona.

Imaš Persona 3 filmove ako nisi gledao, kao i adaptacije Persona 4, i to dva komada, obična i Golden, koje se poprilično razlikuju. Neki su upoređivali JoJo’s Bizzare Adventure sa Personom, mada nisam siguran koliko je to validno poređenje.

Od alternativa bi ti preporučio standardne preporuke ako ih nisi gledao, poput Steins;Gate, Fullmetal Alchemist, Death Note, Code Geass, itd.

Šta ti se najviše svidelo u Personi da bi probao da ti preporučim još nešto? Akcija, tematika, to što se dešava u modernom dobu?

Da. Prešao sam je tri puta, i baš sam je juče igrao na PS2 koji sam uzeo od druga. I dalje je fenomenalna igra. Još ako je igraš u coopu, što otključava debug menu sa šiframa… :smiley: To je tek ludost.