Anime i manga - Diskusija, preporuke i utisci

Uzeo sam sve sto je izaslo na eng.HC izdanja,I am a hero sam preorderovao,parazite imam par brojeva,dopada mi se jedino sto je crtez previse retro,pogledacu sta je ovo trece.Uhvatila me nekakva manija sakupljanja mangi i figurica iz anime,moram nekako da se iskontrolisem inace ce me zatrpati :ju:

Najbolji AMV koji sam gledao…

Nije loš, dodao sam ga u plejlistu :slight_smile: Evo par koji su po meni fenomenalno odrađeni :slight_smile:

Sad je završen Assassination Classroom. :tap:

Svaka čast autoru, ovo je jedna od retkih mangi koje mislim da su se završile bez nekog preteranog proseravanja i za to treba da dobije nagradu :slight_smile: Tokom svih 180 poglavlja se videlo da je imao plan koji je isterao do kraja. Obično mi je krivo kad završim neki serijal, ali mi je za ovaj serijal drago što je završen. Imao je dovoljno vremena da razvije gotovo sve likove, da ubaci određenu dozu drame, akcije, komedije, svega mogućeg.

Biće četri dodatna poglavlja u kojima se dodatno objašnjava šta je Korosensei radio pre nego što je došao u Claas E, kao i još pet kratkih priča koje će biti objavljene u Fanbooku u japanu. Tih pet priča će se vrteti oko budućnosti pet najpopularnijih likova, za koje je u toku glasanje.

Sve u svemu, ja sam poprilično zadovoljan ovom mangom. :slight_smile:

Odgledao sam sinoć/jutros RWBY Volume 3…

Šta sam ono gledao? Kao da sam gledao novu adaptaciju Danganronpe. O, ovo ti je omiljeni lik? Well, it would be a shame if something were to happen to her…

Goddamn… Očekivao sam mračniju sezonu na osnovu Opening pesme, ali ovo što sam gledao je otišlo korak dalje. Toliko ranjavanja, smrti i generalno uništenja je bilo neverovatno nakon prošle sezone sa spdnjom i šalama, uprkos napetijim scenama…

A tek naglo uvođenje magije… Stvarno, odakle to odjednom? Ostalo je bilo objašnjeno naukom i korišćenjem elemenata koji su prisutni po planeti Remnant. Isto tako su objasnili i njihove sposobnosti. Čak su i objasnili da to nije zaista magija, and now, bam, evo prave magije i Deus Ex Machina momenata. Da, nije bilo nekog objašnjenja za Grimm, ali sam pretpostavio da ima neko naučno objašnjenje, a onda se pojavio zmaj koji spawnuje druge Grimmove i četri sestre sa random čarobnjakom… I onda žena koja je naizgled inficirana Grimm tamom.

Makar su borbe napete i interesantne, pogotovu one u okviru turnira. Voleo bi da je bilo više borbi u okviru tog turnira. Ona velika borba između Grimm i svih lovaca je bila interesantna, mada su mnogo oslabili lovce u odnosu na prethodne borbe i sezone. Mislim, uspevali su da pobede one škorpije, zmije, ptice i stotine generičnih Grimmova u timovima od 2-4 osobe a sad odjednom ne mogu da pobede u grupi od 20+ lovaca? Wat?

Muzika je isto ok, ali mi nijedna nije preterano iskočila kao neverovatna, osim onih trubačkih remixa pesama poput Mirror, Mirror i I Burn. Tek ću da čujem sve pesme van serije, ali mi za sad deluje samo ok.

Ko će čekati sledeću sezonu i svake nedelje po 15 minuta serije…

RIP Penny i Pyrrha, ali i veličanstveni seronja Torchwik

Bez obzira na sve, jedva čekam sledeću sezonu da vidim šta su dalje osmislili.

Ja kad sa,odgledao poslednju epizodu ( sto je bilo pre oko 2 meseca) nisam mesec dana hteo da gledam drugi anime…RWBY mi je postao omiljeni anime…odslusao sam ceo soundtrack za jedan dan XD

Ja čekam maj da bi odslušao soundtrack kako treba, a ne ove verzije koje i dalje imaju glasove ili zvuk borbe.

Sad sam video da će sledeća sezona biti tek za 202 dana… Majku mu, kako mrzim kad toliko moram da čekam za neku seriju…

Darkwood slavi 15 godina postojanja pa su sve mange na popustu ovog meseca i koštaju 195 dinara po broju umesto 390. Sad je idealna prilika da se pokupe propušteni brojevi :slight_smile:

Takođe su svi stripovi koje su oni izdali deo akcije, tako da je sad prilika i za nabavku istih :slight_smile:

Darkwood je nameravao na Japanizam 2016 najavi novu mangu, ali je ta informacija procurela pre vremena. Sledeća manga koju će Darkwood izdavati na srpskom jeste Death Note.

Ovo nisam očekivao jer je Death Note već dostupan na hrvatskom od Algoritma, ali, eto, i to će od sad biti dostupno.

Takođe, Darkwood je potvrdio da će nakon Japanizma nastaviti sa izdavanjem već započetih mangi, konkretno Naruto #12, One Piece #12 i Napad Titana #5.

1 Like

Yees bree!!!
Must buy od Death nota glava ne boli :slight_smile:

Znao sam da ćeš odazvati čim se spomene Death Note :smiley:

Znači, treba napraviti mesta za još 12 knjiga… Sitnica :smiley:

1 Like

Mislim da je algoritam izbacio samo 4 knjige i tu stao,nisam sugran da cu uzimati ovo posto vec imam VIZ izdanje,ali mi je svakako drago da izlazi.Na putu su mi poslednja tri broja Berserk stripa i sad bih poceo da uzimam neki novi strip,mislio sam mozda Vampire Hunter D,mozda je neko citao ovo?

Algoritam je izbacio 11 knjiga :slight_smile: Za Berserk misliš poslednja koji su izašli ili bukvalno poslenja tri? Jer sam nešto čitao da bi ovaj mesec trebalo još da izađe, zato su najavili novu igru, anime i valjda još nešto?

Lol kakav crnjak 11 od 12,nisam jos citao strip posto sam dobio bas dosta ttoga,Vinland Saga mi je trenutno prioritet,pa obda Gundam Origins i Vagabond ,a plus stalno nesto novo uzimam.Mislio sam na pislednja tri broja,imam sve do br 34 ,dve godine je sad bilo u maju od kada sam poceo da ga sakupljam :sweat_smile:,sa Gundam jos veci smor vise od tri godine…

Od prvog jula krece nova Berserk anime serija (ko prati desavanja u anime svetu zna za ovo vec verovatno ja nazalost odavno ne pratim toliko)
Iako ne gledam anime serije kao nekada , vecinom sam nekako orijentisan na manga verzije serijala ,a napaljenko sam zesci za Berserk mangu(one of the best evaa :smiley: ) tako da moram ipak ovo pogledati , ali ali vidim da ponovo idu sa '‘CGI’ fazonom koriscenim u Berserk filmovima koji me bas nije nesto odusevio…

U svakom slucaju bice lepo videti da posle toliko toliko godina neki delovi mange konacno dobiju kakvu takvu anime adaptaciju pa neka je i cgi.

U medjuvremenu moram prelistati starije chaptere koje planiraju da obrade da obnovim gradivo! :smiley:

Vidim da se juče pojavio novi chapter, kao i Hunter x Hunter. Oba serijala nameravam da počnem, ali me smaraju tolike pauze između brojeva. :slight_smile:

Ko da mi nije dovoljno čekanje za jebeni D.Gray-Man, Abnormal Kei Joshi, Btoom!, Drifters, Highschool Of The Dead, Steins;Gate Pandora, itd. Čim me nešto zainteresuje, ono ode u tri lepe :smiley:

Inače, Kuro je završen. Iznenadila me manga. Očekivao da se biti mogo više Fucked Up, ali je ono bilo ok. Imalo je napetih momenata, emotivnih i svega između u manje od 200 strana, koje su bile potpuno u boji. Baš mi je legla ovakva manga.

Ovaj One Piece i dalje ide nekim svojim tempom, makar je sad interesantnije ovo oko Big Mama, Vinsmoke familije i lova za Poneglyph.

Fairy Tail se isto zahuktava, mada očekujem da je autor sad izeo govno i uradio privremeni reset celog univerzuma, te da će poništiti neke događaje i smrti nekih likova.

Što se tiče Animea, gledao sam oba filma Little Witch Academia. Sunce ti poljubim, svaka čast likovima iz Triggera kad su napravili nešto sa tako kvalitetnom animacijom i solidnim efektima. Zaista se vidi razlika između studija koji ulaže vreme i trud, ali i novac u animaciju i onih koji izbacuju epizode nekim manijakalnim tempom.

Cromartie Highschool je čista ludost i skup nekih od najvećih debila u bilo kom medijumu. Svaku epizodu plačem od smeha, još ako se pojavi Freddy Mercury u nekoj epizodi… Tad postaje urnebesno :smiley: Serija nema neku priču, neku poruku ili neki smisao, i zato mi se mnogo sviđa :slight_smile:

Cekaj nisi citao do sada Berserk-a?
Ti ono bese volis Dark Souls serijal jel tako , ako jeste prestani odmah da gubis vreme i pocni da citas Berserk mangu i videces da si dzabe cekao do sada da pocnes, veruj mi!
Ja evo sada drugi put citam neke chapter-e jednostavno su toliko je#eno dobri :slight_smile:
Jeste da smara cekanje za novi chapter slazem se i pizdim zesce!

A One piece lepo si rekao ide nekim svojim tokom , mada nemam interesovanje za serijal kao nekada opet ga pratim da vidim hoce li se desiti nesto.

Bleach jos traje evo sada ce Ichigo skoro da umre pa ce verovatno dobiti neku pomoc ili power up i pobedi i tako konacno ugasiti ovu mangu koju sam nekada mnogo gotivio , a sada jedva cekam samo da se zavrsi sto pre :smiley:

Imas li nesto intetesantno da preporucis za citanje , a moze i gledanje :slight_smile:

Počeo sam, pročitao sam valjda Volume 1, ali je onda izašla neka igra ili nešto, pa sam zapostavio. Nameravam da ga čitam u skorije vreme, ali mrzim to čekanje za bilo šta i to mi baš ubija želju za čitanjem.

Bleach nemam pojma šta se dešava, očekujem kraj tek za 5-6 godina znajući Kuboa.

A za preporuke moram da se podsetim, ovo što sam anveo sam čitao/gledao u poslednjih 24 sata :smiley:

Sada smo na 37 Vol. veruj mi imas bas mnogo mnogo materijala kada krenes neces se zaustaviti ja znam kako je meni bilo nisam mogao da verujem da neko moze nesto tako kvalitetno da napise i nacrta , ali da postoji caka cekanje za izlazak novog chaptera :frowning:

Medjutim samo neko nestavi da izabcuje kvalitetno kao i pre pa cu nekako izdrzati pauze sta bi vredilo da izlazi non stop ako bi opao kvalitet i prica otisla dodjavola.
Eto ti primer Bleacha koliko je Kubo zastranio i otisao ne zna ni on gde vise vreme je da prekine i pocne nesto drugo da radi :slight_smile:

BTW Necu ti spojlovati nista koliko stvari je samo Souls serijal preuzeo od Berserka sto je i dobro da se razumemo :slight_smile: Evo ti jedna mala slicica cisto da te zaintrigira :smiley:

Znam dosta o Berserk, iako ga nisam čitao :smiley: Još kad su najavili ovu novu igru pa su se svi napalili…

Sad sam pogledao malo spisak sa MAL oko onoga šta sam gledao i šta mi se svidelo.

Prvo za čitanje. :slight_smile:

Ratman. http://myanimelist.net/manga/19358/Ratman

Interesantna ideja, sa ok borbama i dolidnim likovima i parodijama super heroja iz amerike. Meni se baš svideo, a i bratu koji obično ne voli mange, a obožava super heroj stripove.

Megami Ibunroku Persona http://myanimelist.net/manga/4218/Megami_Ibunroku__Persona

Adaptacija prve Persona igre koja je mnogo bolja od igre. Retko za koju mangu mogu reći da je bolja od izvora, ali je ovo jedna od njih.

Assassination Classroom http://myanimelist.net/manga/39883/Ansatsu_Kyoushitsu

Manga ima interesantnu ideju: Šta ako se pojavi vanzemaljac, uništi mesec i postane učitelj delikventskog odeljenja koje je cilj da ga ubiju do kraja školske godine da bi sprečili uništenje planete? Naravno, kao u većini mangi, nije sve tako kako deluje.

A za gledanje:

Little Witch Academia i nastavak http://myanimelist.net/anime/14349/Little_Witch_Academia

Ok filmovi sa fenomenalnom animacijom, danas su najavili da pravi animiranu seriju. Meni je bio kul film za opuštanje odmaranje mozga.

Cromartie Highschool http://myanimelist.net/anime/114/Sakigake_Cromartie_Koukou?q=cromartie

Ova komedija mi se baš sviđa jer nikad ne znaš šta će se desiti. To je totalna ludost puna svakakvih likova, uključujući Freddy Mercury, vanzemaljace, gorile, robote i još dosta drugih gluposti :smiley:

Pošto nisi rekao da si gledao, ovo bi trebalo da ti bude pri vrhu spiska:

Steins;Gate http://myanimelist.net/anime/9253/Steins_Gate?q=steins

Just do it. Prvih par epizoda su možda spore, ali izguraj. To je sve. Ne treba ništa više da ti kažem. JUST DO IT. NAO :smiley:

1 Like