Apple predstavio iPhone XS, XS Max i XR, iWatch s4

Jeste odavno, samo ne koristis drugi telefon. svi smo mi bili zadovoljni sesticama (@n00dle) dok nismo uzeli nove. Onda tek vidis koliko je vreme pregazilo sesticu.

@n00dle za dva dana kad pogledas sesticu kontaces, bokte kako sam mogao da koristim tako mali telefon.

1 Like

Danas brat kupio XS, Sta znam meni dosta slican X-u. Sto se tice telefona uradjen je odlicno, bas imas dobar osjecaj dok ga drzis. :joy:
Telefon leti kako dobro radi, kamera je zadovoljavajuca. Cak i prednja kamera ima portret. Bilo kako bilo preskup je.
Na Antutu baca skor preko 348k dok moj SE nesto malo preko 153k.

Koliko shvatam taj a12 chip je toliko brz da nijedna danasnja aplikacija ne moze ni da ga oznoji. Koliko je sve to istina a koliko marketing ne znam.

Elem, odneo sam juce svoju sesticu u apple store na trade-in, cisto da prijavim i to iskustvo. Sve je bilo gotovo za deset minuta, proces bezbolan, na kraju mi dali karticu s 90 dolara store kredita. Lepo, vise nego sto sam ocekivao za tako mator ajfon.

Sad samo razmisljam dal za te pare da uzmem narukvicu za sat ili wireless charger. Jel ima neko iskustva s njima, jel ima smisla to uzimati?

@n00dle narukvica za iphone 6 ne zvuci bas kao deal koji bi odabrao @iKaran :joy:

1 Like

Ma nisam pametan. Nista u njihovoj ponudi me ne privlaci dovoljno, a tih 90cad me svrbi da potrosim kad je vec, jelte, ‘free’.

Narukvica bi osvezila izgled sata, al nijedna me nije bas privukla.

Charger bi bio zanimljiva novotarija, al nisam siguran da bi bio ista vise od toga. Ionako ovu monstruoznu bateriju jedva da punim, svaka 2 dana na samo par sati.

A nijedan case za xr mi se ne svidja.

First world problems, znam.

Charger zvuci najvise cool. Verujem kada bi se navikao da bi ti punjenje kaom izgledalo kao srednji vek. A drugo baterija ce oslabiti vremenom.

1 Like

Za 90$ se u pravim uslovima i, bubreg moze uzeti :joy:

Zanimljivo je da je iphone 6 kod nas I dalje na glasu kao dobar telefon, kao polovan bi se prodao za 150e isti dan.
Sta ti je standard! :slight_smile:

4 Likes

Ja sam moj prodao za 240 :joy:

1 Like

WSJ: Apple slashes production of XS, XS Max, and XR

Lower-than-expected demand for Apple Inc.’s AAPL 1.11% new iPhones and the company’s decision to offer more models have created turmoil along its supply chain and made it harder to predict the number of components and handsets it needs, people familiar with the situation say.

In recent weeks, Apple slashed production orders for all three of the iPhone models that it unveiled in September , these people said, frustrating executives at Apple suppliers as well as workers who assemble the handsets and their components.

Forecasts have been especially problematic in the case of the iPhone XR. Around late October, Apple slashed its production plan by up to a third of the approximately 70 million units it had asked some suppliers to produce between September and February, people familiar with the matter said.

And in the past week, Apple told several suppliers that it cut its production plan again for the iPhone XR, some of the people said Monday, as Apple battles a maturing smartphone market and stiff competition from Chinese producers.

Ko bi rekao da potražnja za super skupim telefonima nije toliko velika hmm.

1 Like

Jel shvatate igru reci? Potraznja je manja od ocekivane za 1,11% ???

Ocekujem da danas na pijaci prodam 500 KG jabuka … prodao sam samo 495 KG i dodjem kuci i kazem danas mi nije bio dan, prodao sam manje nego sto sam ocekivao…To je zato sto sam imao tri vrste jabuka. Sledeci put cu prodavati samo Zlatni Delises. Nekad su vesti bile vredne citanja i vremena. Danas samo ovakve kvazi budalastine objavljuju i smaraju u svim sferama. Mislio sam da je ovo osobina zute stampe ali sad je to izgleda glavna osobina izvestavanja.

1 Like

Ne ne, to AAPL 1.11% je promena na berzi, samo je kopirano iz članka. Na ovo se treba fokusirati:

Za trećinu.

4 Likes

Sve ozbiljne kompanije predstavljaju realne procene odnosno neki nazovi minimum koliko ce modela prodati jer moraju da se pravdaju akcionarima bas u ovakvon slucaju jer ako ne prodaju prikazane cifre akcije padaju…
Ovo je dokaz da su debelo omasili ovogodisnju seriju telefona. Preskupo a napretka gotovo i nema…

Can confirm, o bateriji vise ne razmisljam.

Kretanje trzista ne razumem – mislio sam da ce telefon koji nudi isto (minus jednu kameru i displej koji, da budemo realni, u svakodnevnoj upotrebi izgleda skoro isto ko na skupljoj braci - mislim, nije ko da ti za photoshop treba) za 250 dolara manje biti hit.

Toliko o tome kakav sam analiticar.

Verovatno je do toga sto drugi telefoni nude slican set mogucnosti za upola manje para? Ili apple nije provalio kako da se pravilno pozicionira u kini i indiji? (oni su sad najvece trziste, a neko mi rece da u kini nemas apple store?)

Bilo kako bilo, po mom shvatanju sveta, ako vec oces ajfon, xr je ocigledan izbor. Ako izuzmemo sitnicu da je 750usd preskupo kako god okrenes, ko da mali svemirski brod drzim u ruci.

EDIT: al ne da je klizav…

1 Like

32 posts were merged into an existing topic: Apple vs Android

Ja bih vas zamolio da “ratovanje” prebacite u odgovarajuću temu, a da ovde nastavimo diskusiju vezanu za naslov.

1 Like

A post was merged into an existing topic: Apple vs Android

Da se samo nadovezem…

A post was merged into an existing topic: Apple vs Android

Ima sad

Prebacicu postove.

1 Like

Normalno da rade fluidno kad su do juce imali hd displeje…SE u 2016 godini 640p ekran :slight_smile:

2 Likes