Apple predstavio iPhone XS, XS Max i XR, iWatch s4

Pa vise je interesantan predmet sprdnje zamena komada stakla od 600$.

Jbt pa za 600eura moze da se ustakli cela kuca, tj cela ako je prizemna :slight_smile:

Pa nije staklo 600$, mijenjaju cijeli case za te pare, a valjda uz case idu i joÅ” neki dijelovi.

Znam, suluda je cijena ali nije samo za staklo.

Znam to je i cela poenta ludila, namerno su tako napravili da bi mogli da uzimaju tolike pare za zamenu dela koji je najlakse sjebati, a koji ne vredi nista, pa su ga onda zavarili za jos neke deloveā€¦

1 Like

Nemoj da ga slomiŔ, Ŕta da ti kažem. :slight_smile: BaŔ su postali alavi, beyond Steve Jobs imagination.

Sve je bolje od prekidaca, ipak je to igracka za djecu.
Meni se svidja X koristio sam ga jedan dan. Ali cijena je bas velika, za sada ga ne uzimam.

Evo jedne surovo objektivne recenzije :slight_smile:

Malo je na kraju ispao nekorektan sa porukom jedite jabuke jeftine su :slight_smile:

3 Likes

Meni je fascinantno koliko smo mi ljudi postali razmazeni da brinemo (pa ne brinemo, vise razmisljamo) o stvarima kao sto su stucanje telefona.

Necemo propasti ako nam se Viber, Gmail, Whatsapp otvore za sekund sporije od telefona od 200e. A 90% koriscenja telefona je to. Nemoj da me shvatis pogresno, ne napadam te nikako, ali da li zaista vredi 1000e dati za nesto apsurdno kao sto je to? Mislim, samo uperi prst u celo i razmisli na 5min.
Shvatam kad neko kaze da daje vise zbog kamere, voli da slika, a telefon je uvek tu. Za sve ostalo se uvek zapitam gde ljudi to krenuli :slight_smile:

Inace, posedujem HTC 10 koji sam kupio posle HTC One M8, dao sam 600e za 10ku i zapitao se zasto sam to uradio.

EDIT: Subota uvece, a bacio se u depresiju, nista sto par hladnih nece popraviti. E vidis, to vredi! :smiley:

7 Likes

Ladno ih kinezi pretekli po kvalitetu kamere. :smiley:

1 Like

Po pitanju tehnologije kinezi su prvi, mada, sada se skoro svi proizvode u kini, tako da manje vise sve su to kinezi.
Ja cekam Xioami mix 3 da se predstavi, to moze biti interesantnoā€¦

Objektivno ne.

Al sve mi je jasnije da objektivnost tu nije mnogo bitna. Kupuj sta te cini srecnim, ako mozes da priustis. Samo jednom se zivi.

Naravno, druga strana novcica je Dzej Leno, koji bi isto ovo mogao da mi prica dok kupuje petstoti automobil koji verovatno nece dvaput u zivotu provozati.

Ili, dal bih mogao dete u africi u oci da pogledam dok kopa po djubristu da priusti obrok za taj dan, a ja palamudim o svojoj sreci drzeci sustinski bespotrebnu, skupocenu igracku.

Drugim recima sve je relativno i nemam pojma koji je zakljucak.

7 Likes

Upravo gledam novu Netflix seriju (Haunting of Hill House) i svi imaju iphone.

Naravno.

Samo ja na to gledam ovako.

Svet telefona nije kao svet konzola, imas PS ili Xbox pa biraj ( i Switch :stuck_out_tongue: ).
Ovde od tolikog izbora izaberes najskuplji jer je za 1 sekund brzi. Ili cujem lepsi, od 200 vrsta iPhone nekako svima najlepsi :smiley:

Sve mi tu nekako nesto ne stima. Kao sto danas 90% tinejdzera nosi bele starke.

Bas. Necu vise da palamudim, iznerviracu clanove foruma :smiley:

2 Likes

Pa naravno da niko ne kupuje novi iphone jer je 1 sekund brzi. :slight_smile:

Mislis mnogo je brzi? Ili ono sto i ja mislim? Khm, uticaj drustva? :smiley:

Licno ozbiljno razmisljam o XR-u, da zameni moju matoru sesticu. Razlozi, takvi-kakvi su:

  • svidjaju mi se dizajn i boje (peskirani aluminijum mi je licno cak lepsi od sljasteceg celika)
  • veci ekran u telu manjem od plusa
  • rezolucija mi je sasvim ok; ne vidim piksele ni na svojoj sestici te ne razumem sto ikome treba jos ostrije
  • najjaca baterija od svih modernih ajfona (ovo mi je najbitnije)
  • vise rama nego na mojoj sestici, nece mi se stalno gubiti twitter feed itd
  • osetno veca brzina i lagodnost koriscenja u odnosu na moj ajfon nece biti naodmet

Voleo bih da jos uvek ima touchID jer nisam ubedjen u to da je faceID bolji. Al sta je tu je.

3 Likes

Moj plan je da prodam svoju sesticu i kupim Xr. Prije svega cijena je mnogo niza od Xs, baterija mi je jako bitna, plus svidja mi se plavi Xr sa aluminijumom sa strana, jer mi se cini da na Xs odmah ostaju ogrebotine.

Djeluje mi ovo kao pravi momenat da zamijenim svoju sesticu. Baterija mi propala, a ne bih da dajem 50 e za novu i da posle naidjem na jos neke probleme.

Jel skontao neko da se jedan od novih telefona zove iphone ekser? :joy:

Btw iphone 8 plus > iphone ekser

1 Like

haha! solidan gaf su napravili s tom nomenklaturom. Ekser, excessā€¦ ali ljudi, nije ā€˜eksā€™ nego je ā€˜tenā€™ā€¦ sta su mislili da ce da se desi, poboguā€¦

nego aj obrazlozi konstataciju da je 8+ bolji od eksera ā€“ izuzev cene, naravno.

Ajd cisto da malo trolujemo temu :wink: Ako je X = deset zasto se onda Iphone 8 ne zove VIII vec 8?