Baterije za Xbox One kontroler

Pozdrav, nedavno sam kupio Xbox One S+ dodatni kontroler, prve baterije koje sam dobio su polako počele da se prazne. Interesuje me koje baterije je najbolje kupiti do 5.000 (ali da budu 4 baterije), da imaju dug vek trajanja i da dugo traju kada se napune? Vidim da neko preporučuje Sanyo Eneloop, neko Energizer… Koje su trenutno best-buy? Ili da uzimam Play & Charge Kit? Ne zamerite na ponavljanju pitanja, još sam novu u Xbox svetu pa mi je cilj da nabavim kvalitetne baterije.

Eneloop! Nema dalje!

2 Likes

Jel postoji neki konkretan model baterija koji se pokazao kao dobar?

Ja imam Play & Charge Kit i mogu reci da je odlicna stvar… Baterije mi traju i do 30 sati igranja, dok se napune skroz za svega 2 sata, ako ne i manje :slight_smile:

1 Like

http://www.emmi.rs/baterije-i-punjači-punjač-baterija-sanyo-mqn04-e-4-3utgb-eneloop.11.html?productId=33317

Ovo što @von_Brcoos kaže. Pri tome se može koristiti kontroler dok se puni.

Ali punjive baterije mogu da se koriste i za druge uredjaje / kontrolere (npr Wii kontroler, u mom slucaju).

ja koristim DURACEL punjive baterije jos od 2012 kad sam uzeo xbox 360 i te iste baterije jos uvek koristim na XO. Imao sam neki kineske CFL ili tako nesto nisu ni blizu ovima Duracel. Prvo na Duracel pise da su 2300 a na ovim CFL da su 3300 a lakse su upola od duracela. U koriscenju CFL mi izdrzi duplo manje od Duracela plus ako ne igram sedam dana isprazne se same od sebe. Kupi skupu i dobru bateriju i miran si. Ja u kuci imam jedno 20-ak punjivih baterija doduse za XO koritim samo dva seta (4.kom) a ove ostale klinci u igrackama. Neki mali dzip ide kao lud na 4 AA baterije ako nisu neke bolje posisa ih za 5-6 minuta. U njemu su ENELOOP punjive na te tera skoro 40 minuta. Misilm da kod baterija jos uvek vazi ono pravilo ako hoces da valja mora da bude skupo.

Meni je fensit taj PC kit ali kad gledas kao investiciju uvek je lakse kupiti dve baterije nego bateriju za taj Charge kit. Da ne pravimo spansko selo od toga i u tom PC kitu su ustvari dve bateriji zalivene u plastiku. A posebne baterije uvek imaju tu opciju e treba mi za nesto drugo daj izvadi iz Dzojstika ubaci ovamo i zavrsi posao.

1 Like

A jel postoji razlika između Sanyo i Panasonic Eneloop baterija? Vidim postoji čak i neka Pro verzija, ali je Panasonic, jel bolje uzeti tu pro verziju?
http://www.winwin.rs/panasonic-baterije-eneloop-pro-aa-4b-bk-3hcce-4be-18565-4763497.html

Iskreno govereći, Panasonic baterije nisam koristio.
Od 2009-e koristim isključivo Sanyo Eneloop. Imam 8 komada i Vartin brzi punjač. Uglavnom, četiri baterije su mi iz 2009-i i koristim ih i dan danas.

Da ne prevodim evo obasnjenja.

Sanyo was acquired by Panasonic in 2009. As part of that deal, the Japanese Eneloop factories were sold off to Fujitsu, who since then produces 2nd-generation eneloops under its brand.[3] Panasonic eneloops, starting with the 3rd generation, are made in China for some markets (including Australia). As of November 2015, Eneloop Pro remains made in Japan.

ENELOOP - China
ENELOOP PRO -Japan

Znači da nema neke preterane razlike između Panasonic Pro i Sanyo Eneloop baterija.

Kupio sam Eneloop Pro baterije, sada me samo interesuje da li ih treba staviti na punjenje pre prvog korišćenja, piše kao da su spremne za korišćenje,ali da pitam jel ih treba puniti pre upotrebe?

Ne moras… Slobodno ih odmah koristi… To su masine od baterija, ja ih koristim za rasvetu (bliceve) pošto se bavim fotografisanjem…

One čak imaju i zaključane ćelije, pa možeš da ih dopunjuješ i ako nisu skroz prazne…
Mada opet najbolje je da se isprazne skroz pre punjenja…

Razlike između sanyo i panasonic nema, sa tim što su panasonic novije… Jer se od skrora stavlja ime Panasonica, neki njih dil i trgovina… Mada je to jedna te ista baterija…

Pozdrav za sve, nov sam na forumu i imam par pitanja u vezi baterija, uzeo sam dreamGEAR Xbox One Dual Charging Dock (mozda jeste krš al šta sad) problem je sledeći prvo na uputsvu piše da usb ide u konzolu što sam i uradio i baterija je stajala na punjaču jedno dva dana i non stop je svetlelo crveno svetlo sto govori da se baterija nije napunila do kraja jer navodno kad se napuni treba da se upali zeleno svetlo i da se onda skine sa punjača. Kad sam video da od toga nema ništa uzeo sam adapter od telefona i uključio u struju da se puni, isto tako jedan ceo dan stajalo na punjaču možda čak i više ista stvar, svetli crveno ni traga zelenoj boji. Posle toga sam jedan dzojstik skinuo i počeo da igram i baterija je bila napunjena, jedino posle par sati mi je izbacilo kao da se malo potrošila. E sad moje pitanje je pored opcije vraćanja i toga, šta može biti problem jer očigledno baterija se puni, al ja ne znam ni kad je napunjena, ni koliko treba da stoji na punjaču. Hvala puno na odgovoru, P.S ako sam mašio temu ili tako nešto izvinjavam se :smiley:

Punjive baterije ne mozeš da puniš preko gamepada na kabl! Moraš na punjač za baterije ako imaš onaj KIT t.j. akumulatorčić za dzojstik onda probaj da ga napuniš na punjač od telefona…

Pokušao, tačnije priključio na punjač od telefona da ide direktno u struju al opet se punilo tako i nikako do kraja da napuni. Igram ja normalno al kad god stavim na punjač svetli crveno. Jednostavno ne može da napuni do kraja. Pa me zanimalo sta može da bude, i dal je neko s foruma imao sličnih problema. Inače puniću ovako dok ne crkne, posle neke eneloop i to je to.

Mozda je do kabla?! Imao sam ranije Note 2 koji je mogao da se napuni do kraja iskljucivo preko orginalnog kabla i slucajno na netu nadjem da se full napuni nokijinim usb kablom od 20ak cm…i stvarno je punio do kraja. Probaj ako imas neki kvalitetniji kabl.