Battlefield 2042 (Pre-Release MT)

Da ali za razliku od BF5 svi i dalje misle da je 1942 bila odlična igra. A BF5 je streljan kao sranje koje niko nije hteo da igra, dosadno, sa lošim mapama… Velika je razlika između te dve igre. Umesto da naprave najbolji BF oni su napravili sranje koje je ubrzo i umrlo kao sranje. Od prvog trailera je BF5 bio osuđen na propast, preko celog marketinga pa sve do samog katastrofalnog izlaska igre. Tako da koreni ili me to vraćanje korenima ih je i sahranilo…

Koren jeste 1942 ali je vrhunac 3 i 4. :slightly_smiling_face:

Nije tako baš, meni se BF1 svidja igram ga I dan danas, imam preko 500 sati… Ali ne možeš oporeknuti činjenicu da ti istorijski setting ograničava kreativnost kao developera. I što se tiče oružja i mapa i vozila. A najviše mapa. Plus, u BF serijalu smo imali samo 1 pravi futuristički BF, 2142. I on je bio skroz prizeman, bez koje kakvih Jet Pack ova I sl. Mislim da je Dice to baš super odradio i da imaju mogućnost, odradili bi to bez preterivanja.

1 Like

Meni Bad Company 2, mada je i BF3 imao dobrih momenata na par mapa.

3 Likes

Ja volim Bad Company 2, ali više kroz nostalgiju. Igrali smo baš pre neki dan Lampard i ja, Atacama Desert Conquest, igru su baš pregazile godine, ali je super primer kako mogu dobre mape jednostavno da se dizajniraji, čak i sa puno ponovnog korišćenja asseta.

2 Likes

Zasto izmisljati toplu vodu. Ne mora.tu mnogo da se.menja. svima nam se svidjala 3 i 4
Sada samo ispeglas to, jos poboljsas fiziku, grafiku i teras dalje. Svako bi to kupio.

Gomilu BC2 aseta su posle koristili u BF3. Trčim prema skladištu uBF3 i imam flešbek, ko me prebacio u BC2.

I dalje mislim da je prone najveći neprijatelj Battlefielda i korak koji su napravili da se dodvore Call of Duty publici. Na drugom mestu je nizak TTK.

1 Like

Hm, meno to nije poznato niti sam primetio.
A za prone, to je česta primedba BC fanova. Meni to ne smeta, više gledam kao modernizovanje igre, engine-a, nego dodvoravanje COD igračima, mada ima možda i toga.

To su uvek bila dva sveta. BF i COD.
Meni se COD nikada nije svidjao.

2 Likes

Vas dvojica

12 Likes

Zašto vam smeta prone?

Čini igru manje dinamičnom i koristi se za kampovanje. U igrama bez pronea moraš se više oslanjati na sopstvene veštine, a u zaklonu baš ne možeš puno provesti (dodajmo na to određeni nivo destrukcije zaklona). Sa proneom skoro od svega možeš napraviti zaklon a bez njega moraš malo promisliti gde se nalaziš.

Ali to je jedna od dobrih strana BF. Da da malo na realnosti. Nije sve samo bezglava jurnjava kao quake arena.
A opet ako neko to voli imas manje mape za DM i za tu publiku.
BF je igra koja se najbolje igra kao timska igra i obavezno sa ekipom u komunikaciji.
BF nema heroje, tu moras da budes deo ekipe, ne da.se pokazujes nego ono svako da odradi svoj deo posla za ekipu.
Ja sam je zato voleo. Bas zato sto nije besumcno napucavanje.

Ne bih ja dirao prone, ne smeta mi, dobro je imati ga kao opciju.

Daleko od toga da sam camper, ali da nema prone-a onda ne bi bilo ni mnogih epic scena. Koliko puta minse desilo da se na nekom brdu zaleti tenk ka meni da me gazi, a ja legnem i prezivim ako nike ravan teren u potpunosti. Bas bih bio isfrustriran da mi igra u tom slucaju kaze e jbg ovdje moras da pogines, nema lezanja.

4 Likes

kakva igretina

I jos na najboljoj mapi svih vremena :heart_eyes:

1 Like

Sutra je EA investors call, gde se očekuju prve informacije za BF6.

2 Likes

Ništa novo nisu rekli sinoć… Najbitnija informacija “Not Delayed”

1 Like

Studio je prošle godine preuzeo Vincent Zampela, i trebalo je da rebranduje studio i da radi na svom projektu. Posle dugog perioda tišine, izgleda da ipak rade na nečemu vezano za Battlefield. Ili su zaduženi da rade na odredjenom delu BF6 tipa Battle Royale mode, ili eventualno rade na kompletno novoj igri u BF univerzumu…