Bivši član Naughty Dog tima da je bio seksualno zlostavljan od strane predpostavljenog u 2015.

Svakako je malo cudno da cekas toliko dugo. Ali ajde mozda i jeste lik imao tu frku i to jeste jako jako ruzno. Niko ne bi voleo da mu se to desi. Ali ok, on je odabrao da ne zeli da ucestvuje i casno je dobio otkaz. A ove TV starlete su odabrale slavu!

Ne znam kako je u holivudu ali trebalo bi da postoji ogromna razlika izmedju starlete i glumice.Jedna ima verovatno zavrsenu samo osnovnu skolu dok druga treba da je i te kako obrazovana i predstavlja elitu nekog drustva.

Ovo je dobro pitanje, ali potrebne su obe strane da bi pristale na takav izopacen odnos. Neko u poziciji moci da je zloupotrebi i neko u pozicij da pristaje na kompromis, zbog straha od gubitka posla ili privilegija, sto je, na kraju krajeva, takodje nekakav licni interes. To ne bi smelo da se dogadja, ali u zatvorenom okruzenju jedna strana ispoljava sindrom nasilnika a druga sindrom zrtve. Kao u Stenfrodrovom eksperimentu, pozicija moci i pozicija podredjenosti uticu na ljude u tolikoj meri da se eticke norme pomeraju jer je sve manje vise pod okriljem korporativnih pravila i auroriteta. Mora postojati nekakava kompatibilna psihopatologija i korporativni mehanizmi koji lagonaklono gledaju na takvo ponasanje. Skupo odelo i uticaj na podređene je ticket da radis sta hoces, kao dodatni benefit poput sluzbenog automobila… Stvar nisu uvek crne ili bele, mnoge zene se “lepe” na muskarce od uticaja, ali cinjenica je da su glumice unapred upozoravane na ponasanje onog debelog perverznjaka i da se za to znalo decenijama. Predatorsko ponasanje mocnih muskaraca je “normalna” pojava, iste sklonosti koje ih podsticu da se probijaju do vrha i zauzimaju visoke polozaje u drustvu i kompanijama cini da prihvate risk vs reward predatorskog ponasanja. Takvi muskarci ispoljavaju izrazito sociopatske crte licnosti, nedostatak empatije, sadizam, i predatorsko ponasanje dok okolina koja je podredjena takvom jednom alfa kretenu na to samo moze da cuti i u fazonu je “moze mu se”.

Citam vase postove i odgovoricu sa jednom zivotnom i univerzalnom istinom.

Sve u zivotu je interes,sem jedne stvari a to je ljubav roditelja prema detetu (Dok je dete malo i nije jos punoletno da zakera) Sve mimo toga je interes. Pa cak i to dete koje sam pomenuo ranije, I ono gleda roditelje kroz interes o egzistenciji,hrani,igracki…posle to preraste u postovanje i mozda neku ljubav-zahvalnost…ali o tom drugi put.

Svi gledaju samo sta ce da dobiju i kako da to dobiju. U datom momentu misle da cena koju placaju nije puno a posle ako se predomisle dolazi do zalbi,priznanja,tuzbi i objava u javnosti i slicno. U ljudskoj pokvarenoj prirodi je da iskoristava i eksploatise bliznjega svog. I svi mi dok iskoristavamo i eksploatisemo okrecemo glavu na drugu stranu i kazemo ma to je ok,ja sam se snasao,imao sam srece i milion drugih lepih i sposobnih izgovora. A kad smo mi meta i predmet iskoristavanja onda se zalimo i kukamo.

Zasto ??? Zbog licnog interesa…pristajemo na dilove i dajemo se za 200k a onda opet kad nas licni interes bude ostecen mi se zalimo :wink:

4 Likes

U celoj toj situaciji to nije “izbor” zrtve vec se ona oseca primorano na nesto sto ne zeli da bi zadrzala nesto sto zeli. Stavljanje zaposlenog u poziciju da bira izmedju posla i kreveta bi trebalo da bude strogo zabranjeno.

Kada zena spopada uticanog muskarca on ima svu slobodu da je otera ili cak i otpusti i ne mora to da iskoristi. Jasno je ko je ovde “odovorniji”, tu nema ni trunke dileme, iako je, ko sto rekoh, potrebna kompatiilna patologija.

Koje si ti smeće od čoveka…

Hahhahaha! :smile:

1 Like

Dva filma i sve ce biti jasno (ako vam vec nije iz zivotng iskustva)

Dogvile sam gledao bas je dobar film.Doosta tezak.

Slazem se da je Danijel to vrlo strucno i konkretno objasnio. Cak ima objasnjenja da je i druzenje vid koristi…

Pa ja želim druženje sa DanijeloM da bi mi on platio pivo od 1l.
Ja sam bre materijalista a svet se zasniva na tom principu…

1 Like