Bloodborne

Razvojni tim: From Software
Datum izlaska: 25. Mart 2015.
Platforme: PS4
Žanr: Akcioni RPG

https://youtu.be/G203e1HhixY

https://youtu.be/O5Qb9XutVVI

Priča

Bloodborne se dešava u drevnom gradu Yharnam i njegovoj okolini, Yarhnam je grad u kome su se razvili brojni lekovi, gde je medicina daleko naprednija nego u ostatku sveta. Kada se odjednom pojavi bolest koja ljude pretvara u zveri koje žude za krvlju, mnogi obolelei, ali i oni zdravi se okupljaju u Yharnamu u nadi da će tamo naći lek.

Lik koga vodimo je takođe zaražen tom bolešću i traga za lekom po sada već opsednutom i zaraženom Yharnamu, probijajući se kroz brojna čudovište i zaražene građane u potrazi za lekom.

Gameplay

Gameplay je manje-više identičan kao u Souls igrama, glavni lik, kao i protivnici, ima određenu Staminu, koja se troši sa svakim napadom, sa svakim trčanjem, izbegavanjem, itd., koja se nakon nekog vremena regeneriše, te je jako bitan element u celoj igri i mora se naučiti u kom trenutku treba ostaviti makar malo Stamine da bi se izbegao napad, a kada da se juriša na protivnike.

Bloodborne, za razliku od prethodnih igara promoviše agresivniju igru, te su zbog toga štitovi naizgled uklonjeni i zamenjeni puškama i pištoljima. Ako protivnik liku nanese štetu, on može povratiti određenu dozu HP ukoliko odmah napadne tog protivnika i nanese mu štetu, ali je ta prilika jako kratka i rizična ako se li kbori protiv grupe protivnika. Zato je jako bitno da se borbe organizuju taktički, gde se bukvalno planira svaki korak.

Kao i u Souls igrama, treba očekivati brojne smrti, i da će u proseku da se pogine oko 100 puta na prvom prelasku, minimum. Zbog toga, igra nije za svakog. Takođe, da bi otežali igru, Parry i Reposte nije tako lako izvesti kao u prethodnim igrama, tako da će svaki metak i svaka prilika biti toliko dragoceniji.

Igra ima i smenu dana i noći u zavisnosti od napretka kroz priču, gde noć predstavlja opasnije vreme za istraživanje, ali i vreme kada se mogu pokupiti veće nagrade. Pored toga što se sa smrću opet gubi sav XP/novac, ovaj put se protivnici koju su vas ubili pojačavaju, tako da pored opasnosti od ponovne smrti i gubitka pokupljenog novca/xp, uvek postoji i ta opasnost u vidu jačih protivnika.

**Ocene

**Stevivor - 7.5

Gaming Age - A

Gamespot - 9

Jimquistion - 10

Destructoid - 9

RPGSite- 9

GamesRadar - 4.5/5

MMORPG - 9

Game Informer - 9.75

NZGamer - 8.9

The Escapist - 4.5/5

CGM - 9.5

DigitalSpy - 5/5

Telegraph - 5/5

PlayStation Lifestyle - 9

Attack of the Fanboy - 4.5/5

Tapezilla -5/5

Hardcore Gamer - 4.5/5

Gaming Trend - 95

Tom’s Guide - 4/5

NeoSeeker - 9

PSU - 9.5

EGMNow - 9.5

God is a Geek - 10

Digital Spy 5/5

Falcon Kick - 10

Hardcore Gamer - 4.5/5

Gaming Nexus - 9

RPGFan - 95

Vandal - 9.4

Spazio Games - 9

EveryEye - 9

Siliconera - No Score

Sydney Morning Herald Review - No Score

IGN - Review in progress

Venturebeat - Review in progress

USGamer - Review in progress

Kotaku - 20 hours in impressions

[URL=“http://www.gametrailers.com/reviews/zeq6tw/bloodborne-review”]Game Trailers - 9.6
**
Korisni sajtovi za Bloodborne:

**http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Bloodborne+Wiki

Lov uskoro počinje, da li su ovdašnji lovci spremni da se upute za Yharnam u potrazi za lekom i odgovorima?

Ala vera, spremamo se za Bloodborne polako. :slight_smile:

Kao da bi propustio priliku da napravim MT za Bloodborne? :smiley:

Pa zato mi bjese cudno, kontam, de je Daemon :smiley:

Do dve nedelje pre igre se treba čekati za MT, može malo ranije ili kasnije. A ja, kao po običaju, nisam ni shvatio koji je datum dok mi nisu stigli računi :smiley:

Haj ti lijepo nabavljaj Ps4, necu ni ja skoro Bloodborne, pa da se potrefi da zaigramo :smiley: :slight_smile:

Kod mene se nikad ne zna, trenutno mi nije u planu do leta, ali, hej, nisu mi ni u planu bili PS3, 360, itd. :smiley:

Mislis, ko meni Metro? Razumijem savrseno :smiley:


Sto postavi ovaj video, sad mi se igra kompletan Souls serijal…

O.o

Danas mi je zbog ove teme i klipova postavljenih , prvi put posle dugo dugo vremena minula zelja da igram neku igru , u ovom slucaju Souls serijal hmm cemu li ovo vodi? :smiley:

Told y’a he’d be back :smiley: Kome se svidi Souls, taj ga na***** :smiley:

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Vodi kraju tvog glupiranja i povratku gejmingu. Vise neces biti izgubljena dusa. :stuck_out_tongue:

EDIT: Imas opravdanje samo ako si za ovih par meseci stavio jedno 5-6 “recki”. :smiley:

Jbg. preko 8 meseci nisam igrao nic…, kada sam odlazio rekao sam "Ako se vratim jednog dana bicu na Xbox-u’'.Sada bi logicno bilo da kupim PS4, jer to bi bilo nekako u mom stilu? :smiley:

Ne, nego prvo kupis X1, pa ga prodas, pa kupis PS4, pa prodas, pa onda kupis X1, prodas i prestanes posle toga da budes gamer :stuck_out_tongue: :smiley:

Zato je bolje da nekupujem nista :smiley:

Ajde, sada ce Halo 5, pa nova lara, Witcher 3, ESO… :smiley: Sve to treba odigrati, pa posle kupis PS4 :smiley:

Nisam lud da kipim inferniornu masinu vec sam se zezno jednom :smiley:
PS4 ALL THE WAY BEYBE LOL

Salu na stranu sada ovaj Bloodborne mi iskreno deluje dobro , posebno posto sam obozavao Daemon’s i Dark souls , ali se nebih zaletao :slight_smile:

EDIT:

Kupi konzolu zbog jedne exkluzive. That’s the spirit!

Prodaj je kroz mesec ipo xD