Bloodborne

Sad da još možeš da doživiš i preziviš Demon’s i Dark Souls … Svaka čast.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Dozivjece, bice remasteri za PS4, k’o da gledam :smiley:

Hm meni bi bas dobro dosao taj tip za otkljucavanje shortcuta. A ubio sam one senke-bosa iz prve!

Nakon senki (ako mislis na Shadow of Yharnam, one tri “nindze”), otvara ti se Birgenverth, kratka deonica sa bossom.

Forbidden Woods -> Nakon sto si ubio Vicar Ameliu u Grand Catedral, na onom “tronu” iza nje mozes naci sifru koju ti traze na vratima Forbidden Woodsa. Forbidden Woods se nalazi kada od Grand Catedrale ides samo nizbrdo niz stepenice, kroz trg sa dva ogromna dzina sa toljagama i samo na nize niz stepenice. Ne mozes da omasis.

Tonsil Stone za otkljucavanje Lecture Buildinga -> Ukoliko si isao iz Grand Catedrale levo, primetio si da, prolazivsi pored onog bunara sa neprijateljem sa elektricnom kuglom (smesno sroceno) dosao do naizgled dead enda u kome te ogromno cudoviste scepa i nastupa Game Over. Da ne bi umirao tu, potreban ti je tzv. Tonsil Stone. Njega nalazis u Forbidden Woodsu, nakon sume kada dodjes do sela, skrenes levo i jedini prozor na kome gori crveni fenjer je sa NPCem koji ce ti dati kamen. Sa tim kamenom u Inventoryju, slobodno mozes ici kako sam ti rekao; od Grand Catedrale levo. Amfiteatar je raj za levelovanje. :slight_smile:

Cainhurst Castle za Forsaken Cainhurst Castle -> Od gorepomenutog prozora skreni levo pored kaveza sa psima i nabasaces na pecinu u kojoj bi valjalo imati spreman armor otporan na Poison. Pretrci na drugu stranu i kroz uzani prolaz u pecini popni se merdevinama gore. Pojavices se u Central Yharnamu, sa druge strane Iosefka klinike. Preko krova udji unutra i na stolu ces naci item u obliku pisamceta, koji sluzi za Castle. Idi na lantern u Hemwick Charnel Lane i idi putem kojim si isao da ubijes one dve baba vestice. Na ogromnom prostoru gde su ona dva debela sa secivima, na centru ces videti maketu zamka. Pridji mu i pokrenuces cutscene u kome te kocije vode u Castle.

Uh… :lol:

Au, preshishao me Padawan! Ja jos ni stigao do Senki. Vidim ko ce odsad da pise savete, a ko da chita… :smiley:

Inace fala Shubi, imam oba ta ajtema, sad i tacno znam sta mi je s njima ciniti.

Prvo sam te mislio pitati jesi ziv, onda sam procitao ovo… Razumljivo! :smiley: Svaka cast! Imas Souls igara da uzivas, bruka jedna. Od DeS do DS 1 i 2 :slight_smile:

Ugh, ubio sam Pauka-Roma i sledeca deonica igre - Nightmare Yahar’Gul - je nesto verovatno najbolesnije sto sam video u nekoj Souls igri. Mrtvi neprijatelji se respawnuju na licu mesta a za ponovno ubistvo vam ne daju cak ni duse. Oh da, osim sto su neunistivi, i tri puta su jaci. Joy.

Lik obrnuo igru i snimio walktrough bez levelovanja i koriscenja pistolja

sad jos da neko odradi no death run…

Haha uspori malo! :smiley: Nego, daj neki tip za Senke, posto me to ceka sledece. Nisam juce ni upalio igru, avaj.

Ako se dobro secam sta sam citao, te protivnike respawnuje neka ‘bell maiden’. Kad nju nadjes i sredis, prestace da ozivljavaju. Ista stvar ko sa onim skeletima u Dark Souls…

Heh moram danas na neko tupavo krstenje, to ce me malo usporiti u borbi protiv sila mraka i haosa. :slight_smile:

Senke su lake, ako uspes da izolujes jednu po jednu. Jedna ima vatreni mac, druga bljuje vatru a treca je brza i nosi katanu. Meni se ova sa vatrenim macem sama sklonila, a bljuvac vatre je zbog prirode napda statican. Sredio sam prvog sa katanom tako sto sam se malo zaklonio od vatre iza stuba. Cuvaj se toga da te ne zakaci. U borbi jedan na jedan, samo treba da nadjes ritam strejfovanja i napada. Sto brze strejfujes, imas vece sanse. Ovde bi ti dobro dosla malo veca stamina. Udelis po koji udarac pa strafe ko lud i tako u krug. Srecom nemaju one strasne AOE brisuce napade kao veliki bosovi (Amelija ugh), ali su brze od Gaskonja i napadi imaju solidan domet. Za svaki bosfajt pa i ovaj malo pomaze ako primenis fire paper na oruzje.

Pauk je isto jedan od laksih bosova. Kada dodjes do vrha kule naci ces kljuc koji otvara vrata ispod. Kada ih otkljucas iza njih je nemusti starac koji pokazuje prstom prema provaliji. Njega mozes da ubihes i dobijes runu. Videces kako se dole voda komesa, samo skocis u nju i krenes prema Romu. Recept za pobdu je da ga udaras po strani, pa malo pobegnes da te ne bi okruzili njegovi minioni pauci i pogodili meteori. Za par minuta bice gotov.

Posle toga krece bizarna cut scena… Inace su sve takve, kao da su amaterski odradjene. Sada je mesec krvav a protivnici jaci i neunistivi. Te koje ih ozivljavaju su Chime Maidens i cuje se njihovo zlokobno zvono. Jedna se izgleda krije u podrumu zatvora, ali treba se probiti do nje. Skeleti su dosta bili laksi u DS.

Haha dobar je ovaj prvi. :smiley:

Bauljam kroz Shumu sat vremena, nakupio 50 hiljada dusha, proshao sve one zmijetine – ubije me poslednji protivnik pred shortcut. Sedeo sam shokiran u svom lejzibegu nekoliko minuta, pokusavajuci da procesiram implikacije; izmedju mojih dusha i mene sad se nalazilo istih tih sat vremena pacenja. Na kraju sam opet uzeo dzojped u ruke, duboko uzdahnuo, i krenuo ispochetka.

Drugim rechima, svima poznata pricha. Kad sam najzad uspeo da pokupim svoje dushe i otkljucao prokleti shortcut, to je bilo to za vecheras. Iscrpela me shuma.

Ali pre toga me je urnisao Darkbeast Paarl. Jedno 7-8 puta sam isao na megdan, samo da bi me Paarl po kratkom postupku smozdio. Kad sam vec bio spreman da odustanem, odjednom je sve kliknulo i uspeo sam relativno bezbolno da ga sredim.

Tako da je veche istovremeno bilo sasvim uspesno i potpuno iscrpljujuce. Senke ce morati da cekaju do sutra.

Hm, koliko vidim ovaj gde sam ja trenutno igraju sa 80+ likovima. Pakao! Ne znam gde drugo da idem… Darkbeast Parl-a izgleda da ne mogu ni da sretnem vise, sad kada je Unseen Village u Nightmare modu. A neprijatelji su prejaki, iako sam uspeo da doguram do druge lampe, bilo je to mucenje, jasno je da moj 67 lvl nije adekvatan za ovu deonicu. Ne znam gde i kako da nakupim 20 levela, a nema sta drugo da se radi.

Uh ne verujem da je toliki skok u levelu potreban od Shume do Unseen sela. Mozda jedino ako se ocekuje od tebe da posetis one dve ‘opcione’ lokacije, sa tonsil kamenom i onaj neki zamak. Ne znam. Nego kako znas na kom levelu drugi igraju?

A Paarla sigurno mozes i dalje da sretnes, samo da ga nadjes. Prolaz do njega je potpuno neupecatljiv, prakticno rupa u zidu u onoj zgradi gde je lampa. Mada iskreno ne vidim sta sam mnogo postigao time sto sam ga sad sredio, sem sto sam otkljucao prechicu ka starom Jarnamu koja mi uopste ne treba.

I ok, dobio 21 hiljadu dusa. :slight_smile:

Farmajte u Lecture Buildingu u amfiteatru na onim studentima, Jeste da nakon par krugova postane monotono, ali sta da se radi, pokazalo se kao najsigurnije i najbrze resenje za instant levelovanje.

U Unseen Villageu pokusajte da ne propustite kljuc za Upper Catedral Ward.

Kljuc ->

Nakon sponovanja kod lanterna u UWillageu, skrenite levo stepenicama na nize i kada prodjete prvi onaj deo u zatvorenom, mozete videti skretanje na levo stepenicama do platforme sa onim ljutim babama i nekom fontanom. Na istoj platformi je i ono cudo koje vas ganja laserima :lol: . Desni deo ograde je razvaljen; pazljivo sidjite dole i pratite put do polomljenog lifta. U njemu se nalazi kljuc za Upper Catedral. Do njega se dolazi od Catedral Ward lanterna skretanjem desno ka liftu, pravo u kulu, hop cup uzbrdo i eto vrata. :slight_smile:

Darkbeast Paarla sam ubio relativno lako iz drugog puta. Sasvim neocekivano sam naleteo na njega, bilo je bas iznenadjenje, ali u odnosu na nightmare cudovista bos je relativno lagan.

Dakle, levelovanje u Lecture Buildingu it is. :smiley:

Sad si me naplasio s tim nightmare cudovistima. :smiley: Kako si uspeo tako brzo da sredis Paarla? Em je velik, em brz, em mu swipeovi kandzama pokrivaju ogroman prostor, em ima snazan aoe ako mu se mnogo motas pod nogama… Amelija i BSB su mace u poredjenju s Paarlom.

Svaka cas’ u svakom slucaju. :wink:

Pa sve je u levelu, izgleda. Level >> skill. Inace mislim da ga je najvise ojadio stagger od 2h Ludviga. Ali izgleda kao pakleno tezak bos kad si underleveled, napadi mu sve pokrivaju i nema slabu tacku.

Iz nekog razloga Amigdala nece da me uzme i prebaci u Lecture House iako imam Tonsil Stone. Nista od grinda, izgleda.

edit: I da, kao sto sam mislio, ne nadajte se da cete nesto uraditi ispod 80 lvl-a protiv nightmare protivnika. 76 lvl i + 8 Ludvig, a osecam se slabiji nego na pocetku. Kada naucite gde se kriju bestije sa zvoncetom, bude samo malo lakse. Ali u deonici pre bosa pojavljuju se jos javi protivnici prekriveni lobanjama kojima sam potpuno nedorastao. Ocigledno late game zona i trebao mi je predah.

Upper Catedral je mnogo laksa ali opet pomalo zeznuta zona zbog protivnika sa pipcima koji “isisaju” pola energije za cas nakon sto vas uhvate u zamku. Kada pobedim tog bosa vracam se u Nightmare i nimalo se ne radujem tome.

Ako ne racunamo Lecture House kome nemam pristup meni je najizdasnija zona za levelovanje Zabranjena Suma. Jedno protrcavanje od 7-8 minuta do sledece lampe donese oko 32k dusa i nesto blood viala.

Ipak daleko je to od one sume sa duhovima ili phalanxa u secret worldu u Dark Soulsu. Ali izvodljivo. Bitno da igra daje mogucnosti i losijim igracima.

Spavate li vi ikako? :smiley:
Auuu, Bloodborne, moram ga se docepati sto prije hehehe

Mislim da je Padawan ceo uskrs proveo u Bloodbornu, bezboznik. :smiley: