Bloodborne

Nocasnja sesija nije puno donela u smislu sredjivanja bossova, ali sam neocekivano pred kraj otkljucao sve one kapije u Cathedral Wardu. Vodio me put negde potpuno levo, sisao niz neku ogromnu kulu, muvao se kroz ulichice, kad ono odjednom eto me natrag odakle sam krenuo.

S rastucom nervozom sam se muvao gore-dole po silnim stepenicama i stajalistima, dusha sve vise a nekog logicnog kraja nigde. Jos sam imao srece da naidjem na svog prvog sisavca (ne znam kako se zovu, one zastrasujuce kreature s pipcima umesto usta, koji ako te uhvate, pomoz boze) s ogradom izmedju nas, tako da sam bez opasnosti uspeo da ga sredim. Posle vidim da smo vrlo lako mogli da zavrsimo licem u lice.

Na kraju sam opet izgubio nerve i vratio se u HD da ulozim u koji level. Jos malo istrazivanja je otkrilo vrlo ociglednu boss kapiju, i dve stranputice u prirodu, s jedne strane pecina, s druge nekakva poljana. To je za veceras: prvo stranputice, a posle mozda i Vicar Amelia, ako mi ostane vremena. I jos bitnije, zivaca.

Ja sam se zaustavio kod ludaka sa mitraljezom - pokusacu da ga zacim veceras sa litice po tvom savetu. Ali tek veceras. Jucerasnji dan se zavrsio tiradom: nisi oprao sudove, skupio ves, ti si jedna lenstina kojs samo po ceo dan hoce da se igra i mlati sekirom. Pomislio sam u sebi e kad bi znala koliko sam se ja mucio, ali sam precutao :smiley:

tek sada sam provalio da kada raste broj ociju proporcionalno se smanjuje beast hood resistance( nikako da provalim na sta se konkretno odnosi)

Nisam ni ja bas siguran… ali evo, sve ovde pise:

Ostvario sam veceras vrlo mali progres - zbacio sam smaraca sa mitraljezom, istrazio dobar deo starog Jarama i nabacio jos koji level. Pametnom dosta. :smiley:

Cuti to je odlicno. Sta ces vise. :smiley:

Jos kad jednom prodjes onu katedralu punu beshtija, mozes odmah posle da otkljucas shortcut, i stari jarnam si prakticno zavrsio. Ako vec nisi. Posle katedrale imas dole jos malo Jarnama s nekoliko vukodlaka, i onda te na vrlo ociglednoj lokaciji cheka Blood-Starved Beast. (uzgred, iako nije super ocigledno, kad pobedis BSB otkljucavaju se jedna vrata u Cathedral Wardu, tu ides sledece)

Kad vec pominjete Insight, imajte u vidu da ako prekorachi 15 protivnici postaju tezi. Jedan od nacina da spustite insight je da kupujete stvari od bath messengera za insight (ima specijalna prodavnica u HD). Ali zanimljivo je da Insight, koliko shvatam, predstavlja vas uvid u ‘stvaran’ svet kako jeste. Kazu da insight od preko 30 otkriva neke vrlo zanimljive stvari.


Ja inace jos ni primirisao nisam Vicar Ameliji. Ko sto pomenuh, pred njenim vratima moz’ da ides i levo i desno.

Prvo sam krenuo desno, gde na nekom proplanku mozes da se boris sa dva lovca. Posle par pokusaja sredjena obojica, so far so good. Medjutim, onda ima putanja na gore, koju cuva jedan od onih dementora, te je to automatski otpalo. Ima i putanja na dole, koja te eventualno odvede sve do ogromne gradjevine s nekakvom velikom chinijom u sredini dvorane, verovatno za neke bezbozne ceremonije. Preko puta su ogromna vrata, al’ kad pridjem da ih otvorim, zgrabi me opet onaj ogromni ghost hand i smozdi me. Tako da, nista ni od toga. Tu sam morao da se oprostim od 14k dusha.

To nam ostavlja levu stranputicu. Ovaj put vodi kroz pecinicu u neki shumarak pun pasa i seljana s puskama. Kad to prodjes, otvaras kapiju za Hemwick Charnel Lane, ‘opcionu’ oblast. Tu odmah bude i lampa. Zona je opciona jer ne mora da se predje za dalji napredak (Vicar Amelija je za dalje), ali ako pobedis tu bossa dobijes mogucnost da stavljas rune na sebe, sto je ekvivalent prstenovima iz DS. Dakle, iako je opciono, zvuci kao da vredi muke.

Nisam tu daleko stigao, ali svidja mi se zona, na taj njihov grozomoran nacin. Za razliku od viktorijanske kaldrme Jarnama, ovo je kao neko seosko groblje (ili, jel’te, zemunsko), pretrpano grobovima koji nichu iz zemlje ko pechurke. Jos su glavni protivnici neke lude babe sa srpovima i plugovima, pravi motherland ugodjaj.

Juce sam citao topic na gafu o dizajnu neprijatelja, ima bas jezivih. Kada dolaze oni paukovi? Njih bih rado preskocio.

Inace vec par puta koristim tvoje postove kao mali walktrough, keep them going. U sustini mi radi posao jer mi ne treba bas step by step, vise bas ovakva upozorenja, neki trikovi i olaksice, kao npr nemoj da se zaleces na prase u tunelu i kako zbaciti ludaka sa vrha katedrale. Koji si lvl trenutno?

Bogami dosta mi je visok level – ne znam tacno, ali sam se puno puta levelovao dosad, bez mnogo izgubljenih dusha (ovo sa 14k je daleko najgori gubitak dosad). Levelap me trenutno kosta oko 11k. Znam da su mi health, stamina i oruzje svi malo preko 20. Cleaver mi je valjda na +4.

Kad smo vec kod trikova i saveta, jel znas da su ti za BSB bitne antidote pilule? Njeni napadi truju.

ljudi nikako da otkljucam jedna vrata
iz catedral warda se ide levo , pa onda uz desne stepenice , pa levo , pa desno do kraja gde se sidje niz polukruzne stepenice i udje u neku prostoriju sa puno vaza i jednim sandukom
vrata su levo od sanduka - nikako da nadjem kljuc
da li neko mozda zna tacno kretanje onog lika u crnom sa kljunom na masci posle velike katedrale ispred koje lezi ranjen i ceka da se ubije onaj npc u njoj da bi dao hanter runu za sped stamina ? posle toga vise ga nisam vidjao
da li neko zna gde se nalazi sestra onog decaka koji na pocetku trazi majku sa crvenim brosom?
juce sam otkrio da u catedral wardu se stvara neki novi neprijatelj koji me je ubio pa sam se stvorio na nekoj nepoznatoj lokaciji gde sam nasao neku zenu koja nije htela da prica sa mnom, kada sam obukao crkveno odelo kao njeno pitala me za sigurnu lokaciju i kada je dosla u catedral ward otvorila mi je ona desna vrata

E ovo se ne vidja cesto. Jedan lik je otkrio bag koji protivnike cini dosta laksim za ubiti. Ostavicu vam link pa pogledajte, imate i objasnjene i video poredjenje.

tacno i meni se desilo da je jedan npc koga nisam mogao nikako da ubijem zabagovao
kada sam mu prisao sa ledja nije se vise pomerao niti hilovao niti branio

Ali ovo se odnose na sve protivnike, ako igras 12 sati igru bez gasenja svi ce oslabiti, izgubice “memoriju” i koristiti samo jedan udarac umjesto prvobitnih nekoliko po defaultu.

ljudi nikako da otkljucam jedna vrata
iz catedral warda se ide levo , pa onda uz desne stepenice , pa levo , pa desno do kraja gde se sidje niz polukruzne stepenice i udje u neku prostoriju sa puno vaza i jednim sandukom
vrata su levo od sanduka - nikako da nadjem kljuc

Znam na koja vrata mislis. Ne znam gde je kljuc. Ali cini mi se arhitekturalno da su to ona vrata sto vode na most gde je bio Cleric Beast.

da li neko mozda zna tacno kretanje onog lika u crnom sa kljunom na masci posle velike katedrale ispred koje lezi ranjen i ceka da se ubije onaj npc u njoj da bi dao hanter runu za sped stamina ? posle toga vise ga nisam vidjao

Za ovo ne znam o cemu pricas, sorry.

da li neko zna gde se nalazi sestra onog decaka koji na pocetku trazi majku sa crvenim brosom?

Ja mislio to devojcica. :smiley: U svakom slucaju, ako se vratis posle Gaskonja i saopstis joj tuznu sudbinu njenih roditelja, bice tuzna. Ako joj kazes da postoji bezbedno mesto, probace sama da ode tamo. Onda ces naci njenu crvenu traku na nekoj svinji, ne znam kojoj. Ako odes s trakom valjda opet do prozora, sad ce tamo biti njena sestra.

Skoro sve ovo pricam napamet, jer sam samo citao o tome, nisam to odradio.

juce sam otkrio da u catedral wardu se stvara neki novi neprijatelj koji me je ubio pa sam se stvorio na nekoj nepoznatoj lokaciji gde sam nasao neku zenu koja nije htela da prica sa mnom, kada sam obukao crkveno odelo kao njeno pitala me za sigurnu lokaciju i kada je dosla u catedral ward otvorila mi je ona desna vrata

To su ti Dementori kako ih ja zovem. Bice ih odsad tu i tamo. Mislim da ti nije ta zena otvorila ta vrata, nego da se otvore kad pobedis Blood-Borne Beast. Ako pricamo o onim vratima sto vode uz mali lift preko mostica u ogromnu kulu.


Ono sto je zanimljivo u vezi ovog memory-leaka i pojednostavljenog ponasanja bossova, neki kazu da se to desi cak i ako stavljas ps4 u rest mode. Meni se igra uvek ugasi kad odem u rest mode, tako da ne vidim kako bi to moglo da se desi.

Danas ako budem vredan zavrsicu nadam se Hemwick, pa onda mozda i Ameliju. Ali naravno s ovom igrom se nikad ne zna. :slight_smile:

Noodle, mozda si mislio na suspend mode, novi feature koji omogucava ekspresno brzo ukljucovanje konzole i resume igre tacno tamo gde si stao. To je nov feature 2.50 apdejta. Inace ne bih koristio taj exploit, jer je to cist cheat.

Bice da jeste taj suspend mode. Ali posto Bloodborne prakticno nema pauziranje, nisam siguran kako to radi. Jednom sam probao da udjem u suspend mode dok je bio ucitan nivo, kad sam sutra upalio konzolu igra me upozorila kako sam mozda ‘izgubio progres’. Toliko o tome.


Postigoh juce sve sto sam namerio – pale su veshtice u Hemwicku, pala je i Amelija. Sad sam u Zabranjenoj Shumi. Vidim pochece s lepotama kao sto su otrovne mochvare, ugh. Sto se bossova tiche:

Veshtice:
Da nisam video klip i znao sta da ocekujem, ko zna koliko bi mi trebalo vremena da se snadjem. Fora je da se ignorisu demoni koji polako bauljaju po prostoriji, pravi neprijatelj je nevidljiva veshtica koja se vidi tek joj pridjes. Znaci vrzmas se po obodu sobe dok se ne materijalizuje veshtica blizu tebe, pa udri. Medjutim, tu nije kraj trikovima – ima zapravo 2 veshtice! Ali health bar prikazuje stanje samo jedne od njih. Optimalno, treba im obema spustati health relativno jednako, jer ako jednu ubijes prerano pa ti dugo treba da dokrajcis drugu, ova prva ce oziveti! Licno sam imao srece, taman sam nailazio cas na jednu, cas na drugu, tako da su obe pale u razmaku od oko pola minuta.

Amelija:
Kad sam najzad krenuo na Ameliju, bio sam oko 43 level. Funkcionalno je dosta slicna Clericu, i po velichini i po napadima. Nisam nikakav ekspert jer sam je pobedio iz prve, ali deluje mi kao da je neka srednja distanca najbolje mesto, cekas da skochi na tebe, dodgujes, pa udri po nogama. Udaranje po petama posle velikog skoka moze lako da dovede do stuna, posle cega je moguce uraditi visceral attack kod glave. Najbitnije je imati onu vodu koja sprechava heal, to je njeno tajno oruzje. Ako ne moze da healuje, samo je pitanje vremena kad ce pasti. Inace nisam imao nikakvih problema, na mom nivou sam je relativno lako sredio. Uz obilato koriscenje viala (bolje biti siguran nego mrtav) borba je bila gotova za minut.


Vrata do Zabranjene Shume bi trebalo da ste nashli tokom istrazivanja zone. Medjutim, ako ste zaboravili, do njih se dolazi od onog velikog kruznog trga, prodjes kroz prolaz gde se nalazi onaj beli s pipcima, pa nastavis levo kroz neku sobicu i odmah tu budu merdevine. Kad dodjes do zakljucanih vrata, pitace te za password, koji posle borbe s Amelijom i scene s onom lobanjom tvoj lik sad zna.

Inace sad imam 20 insight i krenuli su protivnici s novim i jachim napadima. Zasad nije strasno, ali nisam pametan dal da spustam insight ili ne. Da li visok insight donosi neki boljitak, sem sto vidis ‘stvarno stanje sveta’…?

Juce sam ugasio konzolu iz struje da bih hitno zamenio osigurac u kuci, i unapred se pomirio sa izgubljenim dusama. Medjutim po ponovnom paljenju kada sam ukljucio BB bio mi je lik tacno na mestu gde sam ugasio igru, sa svim dusama. Verovatno je pre gasenja sacuvao poziciju ulaskom u suspend. Lepo.

Inace svaka cast za jos jedan malibwalktrough. Imam utisak da si vec dosta ispred mene s obzirom na to da jos tumaram po Jaramu. Juce sam imao vremena samo za kratak trk po duse i vracanje za jos 3 levela. Iako kazu da je health najbitniji zelim da ulazem vise u str: protivnicima uvek ostane tacno mrvica koju bih skinuo da imam samo malo jaci napad. A onih twin bloodstonova nigde da bih nadogradio na +4. Takodje, posto nisam nasao onaj armor u katedrali i dalje vucem donje rublje kupljeno na rasprodaji kod fontane. Slabo ima i fenjera po jaramu.

Cemu sluzi skill i arcane, jel neko otkrio?

Ne znam sta su skill i arcane, mada siguran sam da je lako otkriti ako te bas zanima… :slight_smile:

Inace razmisljam da uzmem Ludvigov Mach kao sekundarno oruzje – jes’ da je 20k dusha ozbiljna investicija, ali evo hvale ga:

One additional advantage of the Holy Blade is that it has a variety of attack types. The normal R1 attack falls into the slash category, the short-form Charge Attack is considered a thrust attack and the long-form attacks offer blunt damage. With some enemies being weaker or stronger to blunt, slash or thrust damage, this essentially means you have an answer to almost every enemy in the game once you acquire the Holy Blade.

Dobro zvuci, zar ne? Mada vidim po forumima da dosta komplikuju sto se damagea tice, sta moras da apgrejdujes da bi oruzje zablistalo, itd…

…ali, ogromni mach. :slight_smile:

Pod sekundarno mislis u drugoj ruci? Ja pistolj jedva i da koristim, imam utisak da dosta propustam, tajming za conuterovanje je bas zeznut. A 20k ne zvuci strasno. Ne znam koliko dusa neprijatelji ispustaju u toj zoni, sigurno bi mogao za 20 min da izgrindas.

Ne, ne mislim u drugoj ruci, nego svakoj ruci mozes da dodelis dva oruzja. Pritisak na levo krsticu menja za levu ruku (tu drzim pistolj i baklju), na desno menja glavno oruzje (cleaver i spear, mada spear uopste ne koristim). E, umesto saw spear razmisljam tu da stavim Ludviga ili Kirka…

Probaj malo da vezbas taj parry, nije ni mnogo tezak kod velikih a sporih neprijatelja. Generalno ga je lakse postici protiv onih spodoba u mantilima sa shtapovima oko cathedral warda, dok je protiv onih bruzera sa ciglama 50/50 dal si ubo frejm.

Gle, nisam ni znao za to sekudarno oruzje. Parry sam vezbao ako mislis na one pocetne grdosije sa ohrabrujucim rezultatima. One shot kill je jako lep osecaj ali je malo krupnijih neprijatelja, i nesto slabo radi na bosovima. Ali ako to uvezbas u frejm onda je game over u sustini. Ima neki video gde lik parira svaki udarac bosovima, bolesno.

edit: Blood Starved Beast je bas gadan. Ide mi nekako bolje nego kod ostalih bosova, skinem mu relativno dosta healtha ali me uvek sredi na kraju zbog brzine i nepredvivljivosti napada. Uh!

GAMBATTE YO! Ne daj se, i dodzuj ko lud. :smiley: