Bloodborne

ragequit posle 5 pokusaja. :frowning:

probacu kasnije.

Blood-Starved Zver ispade tvoj Gaskonj. :smiley:

Uh, ipak nije. Pao je super lako iz sedmog pokusaja. Uradio sam mu 4-5 parryja, to ga je sredilo. Ima jedan jako predvidljiv frontal attack.

Kad zavrsite Bloodborne, cika Lordish vas moli da se vratite na _DS_2, i odradite citav prelazak BEZ STITA! Dodoh do Gargoyla, 5 tacnije u istoj borbi, i osjetim nakon 7-emog pokusaja kako me stomak boli. Cir cu fasovat! Bloodborne, stizem spreman!

Au, Lordish, cuvaj se. :smiley:

Ja sam DS2 preskocio – osecalo se jos pre izlaska da nije to pravi nastavak vec samo reciklaza najboljih ideja. A onda je bila cela ona zavrzlama oko downgrejda, pa su citave tekstove pisali kako ds2 promasuje sushtinsku poentu souls igara (izmedju ostalog navodili sobu sa 5 (!) gargojla kao primer). Sve ovo mi je bilo dovoljno da se strpim i sacekam Bloodborne.


Inace nista specijalno nisam postigao juce. Nafarmao dvaes’ 'iljada dusha, kupio Ludviga. Onda otkrijem kako mi treba skill od 12 da ga uopste opremim, a meni 10 - citava dva levela moram da dostignem?! U mom slucaju to je sad jos tridesetak hiljada, sitnica. Muvao sam se po cathedral wardu, idu dushe ali nisam nesto odusevljen. Odem nazad u jarnam na most, racunam mozda su ona dva vukodlaka dobar izvor - nope, nesto bedno sad daju. Odem na kraju do Zabranjene Shume, jackpot! Tamo su cak i obicni seljani izdashni. Al posto je neistrazena zona, moram da pazim da se ne zeznem negde.

U svakom slucaju, postigoh sve to, oba oruzja su mi na +5, Ludvig se izgleda bolje skejluje. Cudan je u ruci. Njemu, za razliku od cleavera, pise da ima sve tri vrste damagea (blunt, piercing, itd), ali to verovatno nije sadrzano u svakom zamahu, nego razliciti potezi u sebi sadrze razlicit tip damagea. Mislim, to mi je teorija, otkud znam. Imao sam samo tri minuta da ga isprobam – kad je obican mach imam utisak da udara jednako kao cleaver. Kad dobije erekciju, imam utisak da udara ko malj, al’ je bas spor. Charged attack je u ovom modusu skoro dvostruko duzi nego sa cleaverom.

EDIT:

Evo gif koji pokazuje moc charged napada, pogledajte koliko Ameliji skine zdravlja odjednom:


Ja nisam preterano odusevljem cleaverom. Pocinjem da zalim za sekirom. Inace sada sam se setio da sam ja u sustini i Dark Souls igrao sa 2h Black Night helibardom, bez stita. Taj stil mi i najvise lezi.

Ne znam ima li smisla ulagati u neke jace pistolje… parry je tako sabio Beast da je skoro OP. Ali treba cojones da stanes ispred Krvozedne Zveri i hladnokrvno sacekas tacan frejm za counter. Pitam se da li mozda onaj stat za pistolj ujedno i ubrzava pucanje.

Stats su mi klimavi, postaje napeto jer mi nedostaje endurance. Nije samo u stamini nego su mi i resistance-i slabi.

Dobra lokacija za farming, kao ona suma sa duhovima u Dark Soulsu, spasila bi me dosta nerviranja. ako naidjes na neki dobar izvor dusa / h spreman sam da investiram malo vremena.

Mislim da nema smisla ulagati u jache pistolje, sem ako ne krenes u tom pravcu da ti pistolj bude damage-dealer. Govorim ko poprilican laik, naravno. Ali definitivno uslotuj neke dzemove i u pistolj, primetno podize kolichinu ostecenja koju pistolj radi.

Endurance je dosta bitan, primecujem i ja. Mada ako krenem da zavisim od R2 na ludvigu, tu mi ne treba puno, tek toliko da udarim i pobegnem, pa rinse/repeat. Moj trenutni glavni problem je dal da nastavim da budzim cleaver, ili da se skoncentrisem na Ludviga. Odgovor je komplikovaniji nego sto bi covek reko, jer je zgoljava forma ludviga primetno slabija u vecini situacija od cleavera. Cleaver ima damage bonus protiv odredjenih zveri, plus mislim da mu pojedinacni udarci vrse malo jachi damage.

Ali ovo su sve teorije, ostaje da vidim u praksi. Realno, stagger je bitniji od kolichine damagea po udarcu. Ako protivniku razbijes zamah, na konju si.

Za mene jos jedna jalova sesija. Posle ubijanja Blood Starved Beast nisam znao kuda da idem. Onda sam gvirnuo u neki guide i krenuo samostalno da istrazujem. Kud god da sma krenuo, jaki neprijatelji i zakljucana vrata. Telepprtovao se u neku lokaciju sa vesticama koje ne mozes ubiti. Vratio se i naisao na jos nekoliko zakljucanih vrata. Ni sam ne znam koliko sam dusa izgubio. Prava nocna mora. Mislim da bi trebalo da nadjem put ka Vicar Ameliji. Noodle, pomagaj. :slight_smile:

A jesam ti rekao, prevideo si – sad kad si ubio BSB otvorila su se vrata desno u Cathedral Wardu. Tu udjes, popnes se uz jedan mali lift, predjes most do ogromne kule. Kad se popnes do vrha naici ces na zakljucana vrata, ali nije bitno jer tu imas kovcheg sa medaljonom koji ti daje da kupis Ludvigov Mach u prodavnici.

Onda se vrati do podnozja kule, i kreni po obodu dok ne dodjes do urusenog dela. Skochi na nizni nivo, pa kroz rupu udjes u unutrasnjost kule. Tu ces imati veselih desetak minuta padanja sa skele na skelu dok ne dodjes do dna. Opremi baklju i viale, trebace ti. Tamo ubijes nekog vukodlaka sa rogovima (bice ti okrenut ledjima, srecno), otvoris vrata i naci ces se opet u nekom delu jarnama. Tu pazi, imas jednog Dementora, ali mu mozes prici s ledja, dosta su osetljivi na backstab. Uradi to jednom, pobegni da te zaboravi, pa ponovi. U jednom trenutku naci ces se natrag u okolini Cathedral Warda, ali sa druge strane zakljucane kapije! Otkljucaj kapiju, istrazuj dalje.

Cestitam, sad ti je cela Cathedral Ward zona dostupna, tu je i Hemwick Lane, a posle Amelije (ona je iza ogromnih vrata glavne katedrale pri vrhu svih stepenica, prilicno je ocigledno) te ceka shuma gde sam sad ja. :slight_smile:

ps. Ako te neki dementor ubije, posto ces odsad nailaziti na njih, pojavices se u zatvoru odakle je pametno pobeci sto pre. Nije tesko, pogledaj yt klip ili se sam promuvaj dok ne nadjes lampu.

EDIT: Obicno posle svakog ‘glavnog’ bossa ti onaj lik u invalidskim kolicima u Hunter’s Dreamu kaze kud treba dalje. Naravno, buduci da je ovo souls igra, tesko ga je razumeti, al’ ako oces bez interneta da igras, ovo je jedan nacin da dobijes neki hint.

Ah sad je vec jasnije. Joj skako sam po tim skelama i svaki put u podnozju ostavio 7-8k dusa. Mrkli mrak, baklja jedva da pomaze, a u jednom momentu ponestaje opcija gde da skocis. Moracu izgleda da konsultujem youtube, prvi put.

Dementori su one vestice koje lebde? Bio sam u tom zatvoru, i jedva se iskobeljao.

Ma ima uvek opcija, samo pazljivo gledas sta je ispod tebe. Jedino sto ti ne gine damage, ne moze bez povrede.

Lebdece vestice nisam ni sreo. Dementorima zovem one dvometrase sto nose dzak preko ramena i udaraju ko malj. Oni te i odvedu u zatvor. Njih obicno izbegavam, a kad sam sreo jednog usred sela u shumi sledio sam se. Bilo je gusto. Moracu da skupim hrabrost i malo naucim njihove pokrete i tajming.

Da da, to su ti.

Amelija me urnise. :frowning: Ti si bio veci nivo kada si se zakacio sa Amelijom, mozda ti je zato bio laksi fight. A i ne znam o kakvoj vodi za prekidanje healovanja pricamo.

Zove se Numbing Mist – ja sam to pokupio odnekud, verovatno u toj zoni, al ne secam se tacno gde. Moze izgleda i da se kupi u Hunter’s Dreamu za insight (nadam se da znas da osim obicne prodavnice imas i tu specijalnu koja prodaje stvari za insight a ne dushe :)). Zavrsi prvo Hemwick s leve strane. Em ces dobiti mogucnost da opremis rune, em ces sigurno nakupiti dovoljno dusha za jos koji levelap. Nije obavezan taj Numbing Mist, ako ti je dovoljno jak napad ne vredi joj heal.

Mozda i Ludviga da uzmes, posto kazes da ce ti odgovarati playstyle? Ja sam presao iskljucivo na njega, cleaver vadio nisam.


Sto se mene tice, posto sam juce imao samo oko 40-tak minuta za igranje, nisam bogznasta postigao. Prvo sam se vratio u shumsko selo da prokrchim put do otrovne pecine, gde sam nasao merdevine koje vode natrag sve do pochetne lokacije igre! Secate se mozda one zakljucane kapije cim izadjete iz josefkine klinike, e to sam otvorio. Moze tu da se udje s zadnje strane u josefkinu kliniku, gde ce vam se ona obratiti u jednom trenutku –

…ali bice izrazito preteceg tona. Po svemu sudeci, pravu josefku je ta osoba pretvorila u cudoviste. Ako ste nekog od prezivelih njoj poslali, taj je sad bivsi. Ako se ipak popnete do Fejk Josefke kad vam zapreti, boricete se. Ali kazu da ostavite za kasnije ako hocete jos price.

Potom sam se vratio u JaharGul, rekoh aj da vidim gde je taj Darkbeast Paarl, opcioni boss. Dok sam ga nasao, nakupio sam 22k dusha boreci se s Dementorima i Veshticama. Stanem na prag prostorije gde ga vidim u daljini, razmisljam par sekundi, pa se ipak okrenem i vratim nazad na bezbedno. Neka, ima kad da se suochimo, bolje da prvo potrosim dushe.

Pala je Amelija, kolacno, a pre toga i Vestica iz Hemloka. !W!

Ne znam sta da kazem za Ameliju… krv mi je popila. Morao sam da se dodatno levelujem neverovatnih 13 nivoa, i cak ni na 50-tom nisam uspeo iz prve da je dobijem! #prokletabestija

Numbing myst nisam ni koristio, udara Ludvig dovoljno jako.

Put do vestice je zeznut, ali je Ludvig +5 ipak ucinio stvari malo laksim i to je lepo mesto za grind blood echoa. Stagger dosta pomaze na jacim protivnicima, tako da mi je 2h (L1) sada omiljeni stil borbe, iako malo spor. Mislim da cleaver necu vise mnogo koristiti.

Kako li se opremaju rune, i gde dalje, hm…

edit: aha, treba samo pazljivo citati. :smiley:

Vrata do Zabranjene Shume bi trebalo da ste nashli tokom istrazivanja zone. Medjutim, ako ste zaboravili, do njih se dolazi od onog velikog kruznog trga, prodjes kroz prolaz gde se nalazi onaj beli s pipcima, pa nastavis levo kroz neku sobicu i odmah tu budu merdevine. Kad dodjes do zakljucanih vrata, pitace te za password, koji posle borbe s Amelijom i scene s onom lobanjom tvoj lik sad zna.

Bravo! 50 Level! Mislim da si me mozda sustigao po nivoima. Ja cu danas probati da smaknem Paarla, pa istrazim jos malo JaharGul, pa onda nastavljam sa shumom gde sam stao.

Hah znaci Ludvig je dosao na svoje. Sto se koriscenja tice, mesham mali i veliki mach. Otprilike prema velichini protivnika – ako je velik protivnik, vadim dodatak. Mada sve vise koristim foru da natempiram charge taman kad protivnik pridje, to za vecinu njih bude one hit kill.

EDIT: rune opremas u Hunter’s Dreamu, u kuci, za onim centralnim stolom pri kraju sobe.

Ali ne da mi da opremam. Ko zna sta sam propustio.

E do mojega, ostavio sam u onoj prokletoj sumetini 100.000 dusa. Svaki put mi glupi psi dodju glave, moracu da vadim cleaver jer je 2h Ludvig uzasno spor a njih 5-6 se zalepi za tebe i pokidaju te za 5 sekundi. A uzasno je dezorijentisuce i druge lampe nigde nema.

Kad sredis veshtice u Hemwicku, imas niz stepenice malu tamnicu, tu na nekom jadniku imas tool koji otkljucava opremanje runa.

Definitivno za brze neprijatelje nemoj 2h oblik ludviga. Ne moras da opremas cleaver, dovoljno je da izvadis mali mach i bijes njime, brz je.

EDIT: ako dozvolis da te okruzi 5-6 pasa, vec si negde debelo pogresio… :smiley:

Fenomenalna igra. Prvi put sam iskusio igru ovakvog tipa na nagovor druga i nisam se pokajao ni minuta. Igra me je prikovala za ekran da mi se bukvalno desavalo da nocu legnem i ustanem posle 15 minuta “da se jos malo izlevelujem”, “da gvirnem sta je sledece” itd. Imao sam srecu da sam za coop imao dva fenomenalna gejmera sa iskustvom u ovakvim igrama, pa je sve proslo kao pesma. Na kraju sam cak i platinu uzeo, ali mi je preseo poslednji trofej za Queen of Yharnam, koja se nalazi na 5. depthu Pthumerian Dungeona, a sve sam ih morao sam proci.

Upravo mi se downloaduje DS2, pa se nadam da ce koliko toliko da se nastavi dobro iskustvo. :slight_smile:

Stojim na raspolaganju (ako nije spoilerovanje) za pricice kako do Lecture Buildinga/Nightmare Frontiera ili za Forbidden Woods. :slight_smile:

Prvi put igra igru tog tipa i covjek uzme platinu. Dominacija :slight_smile:

Da budem iskren… Platinu sam ganjao iz 2 razloga; klasican onaj, da iscedim maksimum iz igre jer je WOW!, a i imamo neko PSN okupljanje za 15 dana, pa je pala opklada u gajbu piva. :lol: