CFW2OFW - Ubacivanje igara u PS3 bez CFW (OFW 4.70,fat,slim,super slim)

Ako neko nije znao, već duže vreme je moguće ubacivati igre u PS3 koji nije hakLovan, jailbreakovan ili šta već ne.
Metoda je poznata kao CFW2OFW, i ima dosta informacija na internetu.
Nisam uspeo naći neki tutorijal na domaćim sajtovima, pa sam rešio da sam napravim jedan.
Na tjubu ima dosta snimaka, pa ako nekoga mrzi da čita…
Komplikovano nije, a ako ispunjavate uslove sigurno možete sami da ih ubacite.

Postoje 2 varijante “Backup Injection” i “Data Transfer Utility”.
Backup Injection - PS3 sa 4.70 ili nižim softverom.
Data Transfer Utility - konzole kojima je softver preko 4.70.
Ova metoda je komplikovanija prvenstveno jer treba još jedna konzola sa CFW, pa se igre prebacuju sa jedne na drugu konzolu preko mrežnog kabla.
Malko više posla, ali ništa mnogo komplikovano.
Nemam CFW tako da nisam mogao da probam i to.
Ali na netu ima dosta informacija, tako da verujem da ćete se snaći :slight_smile:

P.S.
Backup Injection navodno radi i na OFW 4.81, ali samo sa nekim igrama (2008-2009 i starije).
Ako imate 4.81 pročačkajte malo po netu,vredi pokušati.
----4.81 OFW----

Liste igara koje rade
--------Lista 1-------------

--------Lista 2-------------

Sve PSN Trial (C00) igre rade bez problema !!!
Regularne (igre sa diskova) igre bi mogle raditi samo ako postoji update za tu igru.
I neke igre zahtevaju dodatne radnje (npr. Heavy Rain) takozvani Exclusive Method.
Zato pre skidanja konsultujte listu ili internet.

Pa da krenemo…


“Backup Injection”

Lista potrebnih stvari:
PS3 sa 4.70 (ili nižim) softverom

–Fleš ili eksterni hard (mora biti u FAT32 !!!)
Veći hardovi se mogu konvertovati u FAT32 sa ovim programom !!!

1.CFW2OFW Helper (za konvertovanje igre u odgovarajući format)

2.PkgView (za raspakivanje PSN Trial igara)

3.EDAT12345 (ključevi za PSN Trial igre)

4.TrueAncestor BACKUP Retailer-TABR (za “ubrizgavanje” igara u konzolu, da tako kažemo…)

Sve se može lako naći, ali evo ovde za svaki slučaj.


Ceo proces se svodi na 3 stvari;
1.pravljenje bekapa na soniju
2.ubacivanje igara u taj bekap na kompu (TrueAncestor program)
3.vraćanje (restore) tog bekapa u soni

-----1.BEKAP-----
Pre svega treba uraditi bekap.
Bekap će biti velik onoliko koliko je hdd popunjen (ako ima ubačenih igara itd), tako da fleš od par GB možda neće biti dovoljan.
Bekap u praznom soniju je oko 5-6mb.
—>Settings/System Settings/Backup Utility/Back Up, odabrati Yes, pa fleš na koji da ga baci.

Bekap je na flešu, u folderu /PS3/EXPORT/BACKUP/ (ime bekap foldera je u formatu datum-vreme, recimo 201710252234).
Obavezno vodite računa o ovoj strukturi foldera, bekap u kome će biti igre kada ih budete ubacivali u konzolu uvek ide tamo !!!
Sačuvajte ceo folder sa fajlovima unutar njega na kompu, trebaće za ubuduće !!!
Veoma je bitno da ne menjate ime bekap foldera, sačuvajte ga takvog kakav je !!!

-----2.Ubacivanje igara u bekap-----

Da bi se igra ubacila u bekap, prvo mora da se konvertuje (psn igre se ne konvertuju),
Kada skinete neku igru, ona će biti u ISO formatu ili kao PS3_GAME folder.
Ako je ISO onda ga raspakujte, ako je PS3_GAME folder onda je OK !.

–a.Konvertovanje–
CFW2OFW Helper raspakujte u isti folder gde se nalazi PS3_GAME folder
Kao primer koristiću igru Farming Simulator (BLES01796)

Pokrenite CFW2OFW Helper.exe
Program proverava dali postoji update, i onda ga skida, raspakuje i konvertuje igru.
Skidanje može potrajati ako je update velik ili ih ima više, a konvertovanje zavisi od veličine igre.

004--cfw convert

Kada se završi, program će napraviti novi folder u kome će biti konvertovana igra (2 foldera).
Konvertovanjem Farming Simulatora dobili smo BLES01796 i NPEB01796 foldere, i idemo na sledeći korak.

005--converted game--FIN

–b.Backup Injecting–
Raspakujte TrueAncestor BACKUP Retailer program.

U folder backup prekopirajte bekap koji ste napravili na fleš,
/PS3/EXPORT/BACKUP/ (u mom slučaju folder 201710252234)

U folder game (malo game, ne GAMES) prebacite konvertovanu igru, u mom slučaju farming sim.

Pokrenite retailer.exe, i dočekaće vas ovaj prozor.

009--tabr 1

Prvo odaberite 1 (select backup folder) da biste izabrali bekap koji je soni napravio, i unesite 1 (ako ima više bekapa, izbaciće listu pa možete birati koji hoćete),

010--tabr 2 back

Onda odaberite 3 (add game folder), i unesite A (kao all) da bi odjednom izabrali sve foldere sa liste (zgodno ako ima mnogo foldera/igara).

011--tabr games 1

Ukucajte S, pa OK i ubrizgavanje počinje :wink:

012--tabr inject 1

Kao i konvertovanje, i ovo traje duže ako je igra veća.
Veoma je bitno da imate dosta slobodnog prostora na hardu.
Ako je igra recimo 40gb, trebaće joj bar još 80gb slobodnog prostora.
Program kopira sve fajlove u folder “workspace”, zato mu i treba dodatni prostor.
Kada bude sve gotovo, u folderu “output” će biti novi bekap sa ubačenom igrom.
(sadržaj foldera “workspace” možete isprazniti ako ne želite da zauzima prostor)

013--tabr inject 2

Prebacite ga na fleš, na isto mesto odakle je došao i originalni bekap.
Znači /PS3/EXPORT/BACKUP/

-----3.RESTORE-----

Ubacite fleš u ps3, i kao na početku idite na Settings/System Settings/Backup Utility/ ali ovaj put na Restore.
Yes, pa biranje fleša, zatim biranje bekapa (bira se onaj koji je napravio TrueAncestor u output folderu) i opet Yes.


!!! Posle ovog koraka se formatira hard, i sve što je bilo na njemu ide u zaborav !!!

Soni će se restartovati i tražiti da pritisnete PS dugme, tada počinje ubacivanje igrara na interni hard.
Kao što je već pomenuto par puta, i ovo će trajati duže ako je igra veća.
Kad bude gotovo pritisnite X, i konzola se opet restartuje.
Konzola će da odradi “rebuild database”, pritisnite X (obično je brzo), i opet će se restartovati.

I igra je spremna :smiley:

----------PSN Trial igre (C00)-------------
Za razliku od običnih (disk) igara, psn trial igre ne treba konvertovati.
Redovne (full) psn igre je navodno nemoguće ubaciti, ali sam video par sređenih igara koje rade (minecraft,journey…) tako da sigurno ima neka fora ali još nisam skontao.
Trial igre se mogu skinuti direktno sa playstation prodavnice, samo treba izbunariti direktne linkove.
Ima i drugih sajtova odakle ih možete skinuti, kao recimo ova dva:
http://store.brewology.com/demos.php
http://psndl.net/packages?txt_search=C00
Igre su u .pkg formatu.

Raspakujte PkgView program,pokrenite ga i na open otvorite .pkg igre koju ste skinuli (npr. terraria).
Desni klik na root folder (u ovom slučaju NPEB01270) i extract to source folder (raspakovaće je u isti folder gde je i skinuti pkg).

017--psn extract

Dobijeni folder se kopira/premešta u folder “game” u TrueAncestor BACKUP Retailer program, baš kao i redovne igre.

Raspakujte EDAT12345, i pronadjite edat fajl igre koja vam treba.
U mom slučaju je to EP4040-NPEB01270_00-TERRARIA00000002.edat jer je igra NPEB01270.

Taj fajl takođe prekopirate u TrueAncestor ali u “edat” folder.

Proces ubacivanja je gotovo isti kao i sa obicnim igrama, ali uz jedan dodatak.
Pokrenite retailer.exe, opet 1 za biranje bekapa, opet 3 za biranje igara ali ovaj put odaberite i 4 (add edat file).

020--tabr 2 psn

Unesite A da odaberete sve fajlove, ili unesite ručno koje hoćete (ako ima više, a neke nećete).

021--edat add

Onda opet S pa OK, i novi bekap će takođe biti u “output” folderu.
Restore kao i sa redovnim igrama…

—KRAJ----

Možda je moglo i malo kraće/uprošćenije, ali sam nastojao da tutorijal prilagodim i običnim korisnicima koji možda nisu baš naj veštiji.
Mada verujem da takvih ima malo na XBR :smiley:
Dosta informacija se može pronaći pspx.ru forumu.
Trebalo bi da se mogu ubaciti i neke PSP igre, ali mi nije uspelo (uvek dobijem crn ekran i restartuje se konzola kad pokušam da izađem).
Konvertovanje PSP igara je malo drugačije, pa je možda problem u tome.
Ovde ima neka lista kompatibilnih PSP igara.
http://www.psdevwiki.com/ps3/PSP_Emulator_Compatibility_List

Ovaj tutorijal možete slobodno kopirati po drugim sajtovima,forumima,blogovima (što je i poželjno).
Cilj je dođe do što više ljudi.
Kako jedan lik na limundu reče:
"igrice su ubacene specijalnom metodom ali to je komplikovano i ne bi odavao tajne kako se radi
sami ne mozete da nasnimite druge igrice jer je isuvise komplikovana procedura"

:rofl:

15 Likes

Alal vera za tutorial. Prvom prilikom cu isprobati

Nemam PS3 ali svaka čast za tutorijal, ovo stvarno zavrijeđuje veliko poštovanje od sviju nas. Prijavi odakle si, neko od nas će te već odvesti na pivo. :slight_smile:

Verovatno i ja…jer mi PS3 skoro 4 godine samo skuplja prasinu…Jedino mi ga se ne hakuje zbog kolekcije igara za njega, ma da sam se poceo razmisljam da lepo sve te “starudije” prodam, konzole, 2 tv-a za igranje (FHD i 4K), stare igre od starih gen. i druge “gluposti”…samo zauzima mesto i skuplja prasinu…

EDIT:

Btw. E lenostiiiiiiii - muko, tesko mi je napisati oglas za prodaju a “visim” na kompu…

Odlicno napisan tekst i objasnjeno sve, samo da si ranije izbacio dok sam imao ps3 :smile:
Ja sam pokusavao Backup Injection sa 4.81 i nisam uspjeo da pokrenem nijednu igru uvjek mi je izbacivao error a PSN igre sve demo bile. Moguce da nisam nasao kompletan tekst na stranim sajtovima mada sam gledao i na YT.

@bujooo

Svaka cast za tutorijal. vidim da si prisutan na forumu vec pet godina, i da si se otvorio ovako.

Tako sam i ja poceo na forumu sa odlicnim tutorijalom niko nije znao ko sam. a evo me sada Admin foruma

Keep up the good work i doguraces daleko :slight_smile:

1 Like

Brate, ZAISTA ?? :slight_smile:
Svaka čast za tutorijal, znači sad možemo da kupimo ps3 sa ofw za 90e i igramo sve bez hack-a? Odlična vest.

Pa mogu valjda i ja malo da ubacim emotivne dijareje :smiley:

1 Like

Koliko znam PSN igre su demo, ali postoje neke starije igre koje rade (afro samurai npr.).
Ubacio sam link sa listom igara koje bi mogle raditi i uputstvom, pa ako neko ima volju…
Imam jednu trojku na 4.81 ali nemam optiku za nju :frowning:
Pokušavao sam tako, ali uvek bi ostao samo crn ekran (kontam da je zato što fali čitač).

Može i za manje :smiley:
Ja uzeo na limundu za oko 3500, 40gb neispravna optika.
Odigrao sam 10ak igara (uncharted,killzone itd.), i još radi ko sat.
Pređem još koju, nafilujem igrama i puštam dalje :wink:

Ne bih se slozio sa time da su sve demo, jer ima fora da otkljucas PSN igre da ti budu full. Danima i nocima sam ja probavao sve i svasta da sam na kraju odustao, moguce da je problem do sistema bio 4.81 ne znam.

Psn igre su u pkg formatu i jesu demo,instaliraju se za razliku od klasičnog kopiranja na cfw. Demo ograničenje se rešava tako što se skine LIC fajl za tu igru (čini mi se da je tako bio naziv ekstenzije) i onda taj licence fajl od par mb treba da se signuje sa profile_id od konzole. Zaboravio sam proceduru (mogu da pogledam sutra) koji program se koristi ali čini mi se da je bilo nešto tipa exportuje se bilo koji save game sa konzole na usb stick, taj fajl se iskoristi da se licence fajl za psn igru SIGNuje praktično za vaš profil i onda se taj fajl samo iskopira. Tako je bar sa cfw, za ofw već ne bih znao kako ide

Nisam se dobro “odrazio” :slight_smile:
Mislio sam na c00 trial igre, koje sam spominjao u tutorijalu.
Metod koji sam napisao radi na 4.70, a na 4.81 će biti samo kao demo.
Mogu se otključati uz pomoć još jedne CFW konzole, takozvani DTU metod (Data Transfer Utility).
_—4.81 DTU—INFO—_

Ovo k’o u zlatno doba xbox 360 tutorijala.

Moj ps3 ima updejtovan softver 4.82 ali fabricki je 3.65 ako spustim opet na fabricki da li cu moci da ubacujem igrice preko backup injection

Teoretski da, mada nisam imao prilike da probam tako nesto.
Na 4.70 bi trebalo biti ok, na nizim verzijama nisam siguran.
Ili da nabavis nekog debeljka,ubacis cfw, pa probas DTU metod.
Za konzole koje podrzavaju cfw vise ne treba da se radi downgrade (ps3xploit), drzim palceve da provale i ostale :smiley: