Čišćenje

Kao prvo ja se izvinjavam ako ovo vec ima negde … Inace hteo sam da pitam kako da ocistim ( kada bude trebalo ) Sony ,i da li je potrebno cesce cistit Sony ? Pomoglo bi malo detaljnije objasnjenje ,ili ti neki tutorijal.
Hvala svima unapred :slight_smile:

Tebra,onako ti je malo… dosadno? :smile:

Ne ? Ozbiljno pitam ,mozda sam rekao nesto glupo ,ali sam trebao napomenuti da sam od skorije “konzolas” i da prvi put sam kupio konzolu ,obzirom da se PC cisti verujem da je isto i sa konzolom ,naravno s tim sto je sigurno necu otvarati ,ali nzm ,zato i pitam ? Nisam trebao da pitam ili sta ? :slight_smile:

Ok bratić,sve cool…
Dobro došao u konzolaški tabor,nisi pogrešio…
Pravi čovek za tvoje pitanje je zvanični serviser XBR, @MP007 . On će ti odgovoriti čim uđe. Oko 08h ujutru. Sutra.

Hvala na dobrodoslici ,samo vec neko vreme sam ovde ,ali me sigurno nisi ili niste primetili ( nzm da li ste stariji od mene ,a cenim da jeste ). Hvala na informaciji ,mozda je banalno pitanje ,mozda ja nisam lepo formulisao pitanje ,ali sustina je da sam jedva skupio novac za doticnu konzolu pa jel te ne bih bas zeleo da se desi nesto nepredvidjeno ,a nekolicina clanova su mi vec rekli da sve nejasnoce koje imam da pitam ,tako da se ja izvinjavam ako sam u bilo kojem smisli ispao malo grublji ,nije mi bila namera :slight_smile:

Sve je super ,ti si dobar decko/covek.
Mislim da NIKOM nije crkla konzola zbog prašine,i da tu nemaš problem. Samo duni sa strane s’vremena na vreme i završeno.

Hvala na lepim recima ( decak ,idalje se svrstavam tu :smiley: ) ,a za savet takodje hvala :smiley:

giphy (1)

1 Like

Malo ga duneš, što bi rekao pokojni čika Franjo…

2 Likes

Svake nedelje je bar minimum prodjem 1 krpom ,hvala na savetu :slight_smile:

Ja posle igranja cesto prekrijem konzolu nekom krpicom pa tako napravim neku svoju zastitu od prasine :smiley:

1 Like

images (1)

Ovako nesto?

3 Likes

Haha to to samo rucni rad :joy:

Usisavaj otvore na konzoli izvuce skoro sve.
Ako bas hoces jednom u godinu dana idi negde na kompresor i samo izduvaj dobor sve otvore, ima da se razleti prasina na sve strane i miran si.
Ovom metodom kada dodje red da je cistis bas ono kao otvaras bla bla doci ce i vreme za neku novu konzolu.
U prevodu NIKAD ne moras da se cimas. Sem ako ne drzis konzolu na nekom gradilistu i tamo radi 24/7 :slight_smile:

Cement 'oće da sjebe ploču, i onda plavo svetlo smrti.

1 Like

Meni se PS4 opasno drao dok sam igrao witchera. Htedoh da ga otvorim, al je bilo skoro nemoguce naci prave srafcigere.
Na kraju sam samo pocupkao prasinu sa izduvnika. Pomoglo je, al me jede sto nisam mogao lepo da otvorim i ocistim sve.

1 Like

Hvala na savetu ,Imacuga u vidu posebno ovo “NIKAD” :smile:

Ne bih se baš složio za “nikad” . Posebno kad je PHAT ps4 u pitanju. Moj evo od jeseni 14te je kod mene, nije dosad otvaran i puno je bučniji, vazduh koji izbacuje bi reko da je topliji nego ranije, a i desilo mi se par puta posle intenzivnijih sessiona od 5-6 sati da laguje recimo kad hoću da se vratim u meni i pokrenem igru. Kupio sam i security torx šrafcigere ali nikako da nađem vremena da ga celog rastavim i isčistim.

Nista ne cackati samo kompresor, usisivac i td. Ja se malopre pakovao, odmah se setio @jahalang0112 sto je pisao jedno par mm sloj prasincine, okrenuo ps4 naopacke i obrisao ga o krevet :smiley: .

Eno x360 u zivotu nisam otvorio da ga ocistim radi kao prvog dana bez problema