Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

Verovatno si sam sebe ispravio sa bonusom- dividendom

:smiley:

Da budem odredjen u pitanju je oko 138000$ Neka bude i 100000$ pa to ce napraviti takve promene “Mid-January bonuses likely clocked in at approximately $138,000, as can be deduced from calculations of the New York State Comptroller Thomas DiNapoli.”

Trenutna situacija sa promenom vrednosti cryptovaluta vezana je za korejance, japance i jos neke.
Zanimljivo je da je Kodak izbacio svoju cryptovalutu i renta svoje “rigove” za profit, pa ta firma propada 1001put i stalno se izvlaci iz bunara, posto je prodala sve patente i od toga se prosli put oporavila sta li ce uraditi sada.

Jedno pitanje,

AMD RX570 4GB da li je isplatljiva ili bi trebalo da uzmem RX580

Nisam majner ali racunica je prosta ako ti trosi vise struje od nvidia a manje kopa onda je bolja nvidia, svakako imas na google uporedne testove i iskustva ljudi o potroslnji,isplativosti procitaj pa zakljuci. Rado bih ti podelio savet ali ne bavim se time oni koji kopaju vecinom se prave tose i nece da odgovore i podele informacije.

https://www.google.rs/search?client=safari&hl=en-rs&dcr=0&q=rx570+vs+580+for.mining&sa=X&ved=0ahUKEwi_x4n9xc_YAhVIa1AKHSpEA1oQ7xYIICgA&biw=414&bih=628#scso=uid_lidXWojzH4ikwQLe7reQDg_1:-12,uid_lidXWojzH4ikwQLe7reQDg_1:137

Hvala, tebra :smiley:

Jesam :smiley: Tih 100-138k je minimum. Onaj ko je mnogo vise uradio na berzi, logicno dobije i vise…tako da ce biti i brokera sa milionima $
Elem, Koreanske banke verifikuju prvo bitcoin i traze njegovo poreklo da bi sprecili pranje novca…zato su sad blokirali racune dok dalje ne istraze

@ew0ny
Ako ces 1 rig…idi na jacu karticu…ako planiras vise…uzmi slabiju…ja sad sebi pravim 1 rig kucna varijanta 8x1080ti pa da vidimo sta ce biti

Problem je sto je banka suvisna, ti meni kes na ruke ja dodjem kod tebe i prebacimo koine :slight_smile: oni ne znaju nas, ti si barem upoznat kako se to izvodi … a mi pijemo picence i igramo sah :smiley:

Poceo sam sa sklapanje minning rig-a imam 2 RX570 kartice i sad zanima neki predlog za dobro napajanje.

Za sad sam naisao na Chieftec GPS-700A8 700W, a da li bi trebao da uzmem nesto jace ili za sada je to dovoljno.

Hvala unapred

Zavisi lakvi su ti buduci planovi. Za sad je i overkill, al ako planiras 6 kartica bez 1000 nista ne zapocinji

To mi je neki plan ali za sad nemam toliko sredstava da izdvojim za toliko GPU.

Znaci nekih 500-600W dovoljno

Kupi jace da si miran kasnije…
EDIT: I ako mozes ikako, zaobidji AMD i idi na NVidiu…kad Ethereum udje u POS, sta ces da rudaris?

Trenutno rudarim samo ZCash, trebam da uzmem u Nemackoj 2x R570,i planirao sa da idem na Etherium.

Posto nisam imao koga da pitam,uglavnom sam trazio po netu i dosta puta video da svi hvala uglavnom radeon sto se tice Etherium-a

Za Zcash NVidia je koplje ispred…optimizacija je cudo…jedna strana ne na ether druga na zec

1 Like

Sta bi mi ti preporucio posto imas iskustva,ZCash ili Ether…?

Marko postao Crypto guru :heart_eyes:

1 Like

Ja rudarim Zcash i bitcoin gold. Ali cu verovatno preci na ZClassic jer je trenutno on najisplaiviji…ali me iskreno jako mrzi jer mi treba citavo popodne da to sve namestim…a sad dal ce ostati isplativost takva ili ne ne znam…sa jednim rigom vidis pa prebacis brzo na drugi to nije problem

Sad gledam je za te pare za koje hocu da kupim 2x RX570 mogu da uzmem 2x 1060 i da mi opstane za jace napajanje.

Jel kao storage koristis SSD?

Obavezno uzmi 1060 i jace napajanje…bez ikakve dileme…em sto je graficka sama po sebi kaca, em sto radi bolje na equihashu. Da SSD…to je obavezno

Neki predlog za koju tacno da uzmem, ima vise modela 1060 i jeftinijih i skupljih.

Svejedno je. Ja imam i Asusa i Zotac, Armour, Strix… ima svega…ali gledaj da uzmes iste. Znaci da ne mesas strix i zotac jer ces imati velikih problema sa klokovima