Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

Niko nije digao iz wallet-a, onom kome saljes novac trazis wallet i uporedjujes sa onim online(njegovim) ovo je bila greska administratora i ljudi sa coindesk-a, njihova duznost i greska.
Odgovarajuci primer bi bio kada ti neko podmetne pogresan racun za tipa Petra Petrovic uplata od 100000din, sada je tesko da se izjasnis i das pravu sliku ko i da li je odgovoran Petar Petrovic sto nije primio uplatu i novac.
Na kraju ce uvesti verifikaciju i podvrdu uplata sa crypto valutama.
Na berzi i ovako mnogo vece pare se vrte, prevrcu, nestaju i ostalo, ovde se dize galama stalno jer je jos uvek nov sistem i nisu ljudi navikli.

1 Like

Mali update.
Poceo sam aktivno sa rudarenjem pre 2.5 nedelje. Do tada je bilo dosta problema sa klokovanjem. Dosta kartica je iskakalo, a kad 1 iskoci ceo rig ne radi. Ove toplote su smrtni neprijatelj, pa samim tim se i mnogo mnogo manje rudari jer naravno klok se mora spustiti. Kad su bile ove nenormalne vrucine a i sad su, kartice su sve spustene na 50%! Samo da rade i da ne iskacu. Rudarim ZCash i Hush coin. Trenutno 2 najisplativija coina na GTX 1060 karticama. Optimizovani su da se bolje rudare na njima.
Hush coin je trenutno dosta diskutabilan, nije u planu njegovo dalje rudarenje, nego cekam da dodjem na cifru od 1000 komada i cekam najbolji trenutak za prodaju. On za godinu dana moze porasti cak 20-30x sto neki predvidjaju, ali isto tako moze i opasti. ZCash je po meni best bet atm. Za nedelju dana je porastao za 60$.

4 Likes

Posle mesec dana, i docekanog racuna za struju, izrudareno je oko 16 Zcasha i 300 hush coina…racun za struju je velik, nesto vise od 1000e. Doduse ovo jos uvek nije prava slika rudarenja, jer su kartice u prazno na testovima radile, pa si nabijao racun za struju bez profita itd itd…pravu sliku dobijam sledeci mesec. Za sada sam prezadovoljan!! Prognoziraju za Zcash da do kraja godine skoci i na 500$, a vec naredne na 1000…preostaje mi samo da cekam i gledam :smile:

3 Likes

I koliko si sada dobar ako bi odma prodao zcash i ne bi hodlovao?

3500, malo jace…ali se to duplira ako cekam…i naravno ako bude onako kako se prica

3 Likes

Fantasticno. I to sa pola snage.

Pola snage je bilo dok su bile one vrucine…nakon toga i jace…zato kazem, imacu bolju sliku sl mesec

Gledam neke oglase za posao i naidjem na ovo

Call Center Consultant for Bitcoin market

Krenuli i kod nas. Vec vidim nekog Vuka sa Bitkoin ulice :smiley:

1 Like

Nema nista od toga…ljudi na nasim prostorima ako ne mogu da opipaju u sta ulazu, nece ni da razmisljaju o tome.
Ova “agencija” je odlican start za nekoga ko nema da uloxi u coine a vidi ogroman potencijal, pa samim tim “nagovara” ljude da uloze i uzimaju veliki procenat

1 Like

Samo jedno pitanje ko ce da glumi u srpskoj bitkoin verziji Dzona Hila :smiley: ?

Neki savet za bitcoin ili eth wallet? Možda servis kod kojeg može više altcoina da se čuva?

Poceo si da majnujes?

Sve mi se cini da je investitor po svemu sudeci sta pita.
Ista pitanja i mene zanimaju.

Ja koristim officialni ZEC wallet, ako planiras da investiras u coine, toplo bih ti preporucio ZEC

Haha, ne ne majnujem niti investiram, nego sam deo nekog projekta koji je open source ali ljudi mogu podržati donacijama dalji razvoj, pa pored PayPal doniranja razmišljamo i o altcoin doprinosu kao opciji. Važno je da bude što jednostavnije jer niko od nas nema puno znanja o celoj stvari sa kriptovalutama.

Marko druze pa ti si majner ti imas offline wallet ne koristis cloud wallete, ne smestas kes kod nekog menjaca sa neta nego kuci na masinama je ?

Izgleda da će od oktobra Amazon prihvatati Bitcoin kao sredstvo plaćanja. Ukoliko se ovo ostvari, može biti veliki podsticaj za dalji razvoj i stabilizovanje kriptovaluta.

Imam online wallet, jer se bavim i trgovinom i rudarenjem…taj duet je brutalan…sa trgovinom se jako puno moze zaraditi, mnogo vise nego rudarenjem…
Pametnu transakciju dnevno kad bih uradio sa mojom kolicinom coina mogao bih zaraditi od 100$ do 300$

4 Likes

Aha jos bolje, mozes li da nam napises kod kog ti je provajdera-menjaca wallet. Mene a verujem i druge zanima sigurnost tih walleta, koji su najpouzdaniji za vise valuta? Pretpostavljam da si se mnogo vise informisao zbog samog tipa ulaganja.

Daleko sam od pametnog uradio. Pre 2 dana prodam sav zec za 230$, jer je ocekivana cena od 175-180$…jutro kasnije bithumb ulista zec bez najave bez icega i njegova cena skoci na 455$ sinoc…sad je na oko 310…poceo ja da opada…pa se nadam da cu barem biti na 0. Ali bi on trebao svejedno da padne na ocekivan nivo.

Da sam bio pametan i legao da spavam u 2 ujutru a ne sa cackam po berzi, ne bih se sad nervirao :joy:

2 Likes