Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

To sto si sada opisao je ubedljivo najveci problem sa spekulantskim trejdovanjem. Jednostavno nema sanse da provalis kada ce da skoci cena i desice se sigurno jos dosta ovakvih situacija kada ces proklinjati sve sto nisi imao malo vise strpljenja. Ali dobro bitno je da se pravi neki profit ili makar da nisi na gubitku. Ovo iskustvo sa trejdovanjem bice ti veoma dragoceno, cime god se budes bavio u zivotu.

1 Like

Nisam znao kako drugacije da upload :joy:

2 Likes

Meni neće da pusti video,sa fona… A za vimeo app nemam mesta,zauzeli ga clash royale i talking angela…

Ne znam gde ga drugde mogu upload :joy:

Malo je bzvz što ova platforma ne podržava video upload…
Napravi gif pa onda upload-uj :smile:
Pretpostavljam da je snimak “farme”…

1 Like

Jbt ti si Marko Đurić, firerov potpredsjednik stranke i direktor kancelarije za KiM?

:open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

4 Likes

Sto si instalirao ventilator, zar nije nekako logicnije da se farma od 40k evra hladi klimom?

Youtube…?

Nije logicnije, jer nije stvar u hladjenju…stvar je u izvlacenju toplog vazduha…taj ventilator sluzi samo da izgura vreo vazduh koje kartice izbacuju…klima tu nista ne znaci i nista nebi pomogla
Kartice nisu toliko bucne…ono sto se na snimku cuje je ventilacija
Klima bi mozda spustila temperaturu prostorije, ali nikako nebi ohladila cip kartice

1 Like

Marko kako sada to, ako prostorija ima 25C i ventilator sa 25 prelazi preko hladnjaka koji ima 80c nece da skine ali kada stavis 18C klima ceo ambijent je hladnjaca i temperatura sobe ne moze da skoci a kartice se bolje hlade jer imaju dotok hladnijeg vazduha od 18C,ima razliku od 7C. Imaces par stepeni sigurno razlike ako ne i 5C.
Ventilatori mogu samo da sklone ali klima sluzi da hladi vazduh i smanji temp., leti konzola/ racunar sa klimom i bez klime hladniji uredjaji 100% nemaju iste radne temperature. Zasto stavljaju tecni azot u u hladjene overklokovanih procesora niza temperatura bolje hladi ?
Mslim da je @padawan lepo rekao, nize radne temp. bolje hladjenje i duzi vek kartica.

Kartice su mi ispod 70C…ni jedna ne prelazi 70…stvarno ne vidim potrebu da skidam temperaturu na 65 ako bi i toliko skinulo sa klimom i da pravim dodatni trosak struje koja je i ovako preskupa

A da se zakacis na banderu ? :joy:

A ne matori,sad trenutno vuče struju preko satelita !
Hahahaha! :smile:

2 Likes

Ma kao romboidi, ono na banderu i za dJabe :wink:
Tako neku farmu bi se isplatilo otvoriti negde uz neki romvil. Tamo svakako svi kradu struju pa tebe niko ne bi ni primetio.
A ako dodju da seku ti vristi “ja sam rom imam svoja prava” :smiley:

2 Likes

Plot twist:
Dečko i jeste rom!
Hahaha!

4 Likes

Rusi koriste toplotu iz grafulja koje rudare i tako se greju :slight_smile:
Russia: Warmth in the time of bitcoins! Irkutsk turns energy from bitcoin mining green - YouTube

1 Like

MIslio sam uloziti oko 50e na neki coin, sta mislite?

ZCash
Mada ti je kasno ako mislis da ces se obogatiti kao ovi sa bitcoinom :smiley:


Crni sine, hoces stati? Za mesec ipo BTC je porastao sa 5000 na 11000…

Wow… A kako ti stojiš sa svojim rudarenjem i profitom? Zadovoljan?

Moj kolega pre dve nedelje kupio pola Bitcoina i sada se ceo ofis popalio da uloži a do pre mesec dana su govorili koja je to glupost i prevara.