Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'

Jel zna neko koja banka u srbiji radi wire transfer?
@marko96 ko ti je glavni menjac, slovenci?

Da da, očekivane reakcije slede, fazon “Told you so!”. Jedva čekam da nam jedan kolega u firmi svima ispriča kako je cela stvar prevara i nesigurna.

3 Likes

Sve preko telenor banke radim

Ne loro, nostro nego bas wire transfer, ne znam ali u fazonu inteza ne radi, pricaju nesto ne znaju ni sami, ovi u komercijalnoj su mi mucali nisu znali da mi kazu koja je razlika?

Sta je uopste prirodno ovde. Totalno ludilo, kao tulipani u holandiji.

Pitam se samo da li coin crash moze imati neke posledice na realnu ekonomiju. Mislim da je kolicina novca ipak previse mala za razliku od trzista nekretnina, ili dot com bubble. Mada Pol Krugman predvidja jos gori crash.

Ti si napravio dobar posao ali moras da budes pametan i izvuces se na vreme. Od toga kupi stan ili neki odrziv biznis.

Paul ima takav stav jos od kad su se prvi ljudi obogatili sa bitcoinom jer nije normalno da ljudi imaju profit bez gubitka, u smislu da ulagaci samo profitiraju. Sto je i upravu…ali se ne slazem sa tim da je bitcoin balon koji ce puci, jer je to zaista buducnost sveta a ovo je samo test faza i priprema za nesto vece

To jeste buducnost ali ne znaci da ce bitcoin uvek imati ovoliku vrednost, tj u jednom momentu ce imati normalnu vrednost u odnosu na klasicne monetarne valute. To je to “vece” sto nas ceka. Imace vrednost istu koliku ima vrednost dolar u odnosu na evro, ali ce biti u daleko siroj upotrebi nego danas.

Kao sto rekoh, bitcoin je samo test faza. Da bi se koristio kao valuta, on ne sme da ima ovakve fluktuacije. Valuta koja ima vrednost dolara vec postoji (Tether-USDT)
1USDT=0.99-1.01$

EDIT: Iskreno se nadam da cemo moci o ovi temi da diskutujemo i za 5 godina, pa da vidimo koliko se kome misljenje promenilo :smiley:

Ovo nije prvi put da Bitcoin balon puca ili pukne… Koliko ih je bilo već do sada? 4, 5? Stvar je u tome što svaki sledeći put balon postaje veći. Moguće je da ‘sledeći’ talas donese i vrednost od 100K. Ko će ga znati. Ali da će uticati na svetsku ekonomiju, daleko od toga, ovo je kap u okeanu, samo je jedna od hottest things kod medija.

To nije pucanje nego market crash. Pucanje bi bilo srozavanje vrednosti sa 19.000 na blizu nuli. A to sto neki predvidjaju 100.000 cenu veze sa mozgom nema. Na osnovu cega mozes tako nesto predvideti. Niko nije mogao predvideti ni ovu cenu. Trziste je hisericno i nema nikakvu predstavu sta radi, a bitcoin nema underlying vrednost za razliku od trzista akcija koje se baziraju na realnim poslovnim uspesima i neuspesima kompanija koje opet izbacuju neke realne i opipljive proizvode. Da me ne shvatite pogresno super je sto se neki bolje snalaze u toj maniji i unovcavaju a neki ce da placu za propustenim prilikama, samo treba prepoznati momenat, sve je to zero sum game i profit je prelazak novca od onih koji donose lose odluke u posed onih koji prave dobre. Niko ne zna sta buducnost nosi, ali se bojim da je ovde crash samo pitanje vremena. Tulipani isto nisu imali nikakve sanse, ljudi su prodavali kuce i zemlju za jedan tulipan. Dobar text, procitajte…

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=12&dd=18&nav_id=1337402

1 Like

Zanimljiv tekst, ali ipak mislim da nisi upravu. Nije imalo ni veze sa mozgom da ce biti 1000$ pe eto…bio 20k


Opet je sve gore krenulo😃

To je tacno. Postoje i kripto valute nize vrednosti, gomila shitcoina koji ne sluze apsolutno nicemu, sem sto gomila vestih spekulanata pokusava da na talasu jedne dobre ideje izvuce bilo kakav profit. Razni samporoklamovani tehno-magovi koji nam pricaju da je stari dobri novac gotov i da je totalno cool sto sada imamo ovu novu stvar i sto narko dileri sada mogu da opusteno prodaju drogu preko interneta i da obe strane ostanu van kontrole centralnih banaka. Stampani novac ce nestati, ali znas sta sigurno nece nestati? Kontrola. U buducnosti cemo imati samo manje kontrole nad privatnoscu i informacijama. U velikobratovskom drustvu kriptovalute nemaju nikakvu ulogu, osim socijalnog eksperimenta za koji nisam siguran sta zapravo pokusava da utvrdi. Mozda jednostavno samo nije postao dovoljno ozbiljna pretnja koji bi ugrozio monetarne i hedz fondove, investicione bananke, na udaru bonitetskih kuca, rokfelera i rotsilda, i ostalog finansijskog sljama koji kroji, vedri i oblaci pola zemaljske kugle. Trenutno je procenat realnih transakcija koje se obavljaju kriptovalutama mizeran, sto je pomalo zabrinjavajuce imajuci u vidu da postoje vec 8 godina. Stvar koja nicemu realno ne sluzi, a naduvava joj se vrednost jer je gomila ljudi kupuje sa nadom da ce sutra moci da je proda za vise para, istim tim ljudima koji je kupuju jer se nadaju da ce moci da je prodaju za vise para… mora jednom da kolapsira. Pitanje da li ce da pukne kada bude vredela 20.000 ili 100.000 je u krajnjoj instanci nebitno, jednostavno nije odrzivo.

1 Like

Pa to i kazem. Nema veze sa mozgom. Tebe to ni malo ne zabrinjava?

Evo ja predviđam da će ići i na 100k a onda ćemo se vratiti ovom mom postu :slight_smile:.

1 Like

Icice na 100k…i dalje od 100k

1 Like

Na osnovu cega? Sto bas 100k, sto ne milion, milijardu, trilion?

1zhtnl

2 Likes

Pa moguće. Ja mislim da će ići na 100k kad trenutni bubble ili kako se već zove trenutni hype pukne. Reset i onda opet krene.

Jel si spreman da ulozis kucu u to?

1 Like

Nisam lud :smile:. Isto tako znamo da zlato drži cenu pa ne prodajemo kuće da investiramo u njega.