Da li je velika razlika izmedju XOX i XO debeljka na full hd televizoru?

Drugar koji je uzeo od mene polovan PS4 za 190e rastura se od igranja na nekom Philips monitoru od pre isusa hrista. Sve su to mamipare koje ne vrede deset puta vise od obicne cetvorke ili XO. Ovo je jedna od retkih stvari gde mogu da napisem - apsolutno nista ne propustate zbog losijeg standarda. Isto tako mozes da sastavis vrhunski audio sistem za 2000e ali mozes i da ubodes slusalice od 5e u dzojped i uzivas.

4 Likes

Kompa da ti budem iskren bas mi se J ko na cemu igraā€¦Ako volis zastarelu tehniku uzivaj kralju ā€¦

Sada će CES za koji dan pa ćemo videti Å”ta nude novi modeli i po kojoj ceni. A možda onda trenutni padnu.

Glupo je davati tolike pare(bar za nas standard) za 4k tv 10bit hdr itd itd kad igras istu igru samo sa manje piksela. I da imam pare ne bi ih dao na 4k i x.

Ma ne verujem da ce pasti cene, posto ce vecina TV-a bar Samsung i LG za sada - potvrdjeno, dobiti update na 2.1 HDMIā€¦

Novi modeli stižu na proleće, valja rasčistiti magacine :wink: .

Ma moj model ce dobiti update na HDMI 2.1, bar podrska tako kazeā€¦, ali to mi nista ne znaci, kada 8K i 12 bit konzole nece izaci bar jos 1-2g. , Ako i tada, a do tadaā€¦

Btw.

Slazem seā€¦

Poenta je da to nije zastarela tehnika, nego da za malo bolji ugodjaj dajes 10x vise para.

U sustini, nije uopste stvar u tome ko sta voli, nego ko koliko zaradjuje. Drasticno ti se promeni pogled na svet i ā€œisplativostā€ u zavisnosti od toga da li zaradjujes 200, 500, 1000 ili 2000e. A ako zaradjujes vise od toga, uzimas sve najnovije i uzivas u zivotu.

2 Likes

Sa 2-3m razdaljine, sve isto izgleda. :slight_smile:

Istina, ziveo 12Kā€¦

Da bi video razliku izmedju 4K i 8K na 3m, trebace ti televizor dijagonale 200".

Ne nego 85", ali neka je i 200"(neka sam krivo upucen-ā€œlazu tv sajtoviā€, poput Cnet-a itd, itdā€¦), ali to ce tada u to vreme biti normalnoā€¦kada zazivi 8K, radit ce se TV-i - OLED displeji debljine papira, koji ce se savijati, okretati, kako god zelisā€¦ Btw, Samsung vec ima takav displey za mobitel i LGā€¦mobitel vec postojiā€¦, a to se ocekuje i na tv-ima 2019. godineā€¦bar tako pisu tv sajtoviā€¦

LG OLED TV rolls up like a piece of paper

EDIT 2:

Ova rasprava me podseća na bivÅ”eg kolegu koji je tvrdio da film Peti Element bolje izgleda na VHS snimku u poređenju sa DVDijem.

3 Likes

Ili recimo da muzika bolje zvuci na gramofonu nego na cdu? Sta mislis o tome?

Druže, muzika na gramofonu zvuči bolje nekih sto puta nego na CD-u.

3 Likes

Pa da, zato sam to i napisao. Mozda nije bas sve crno belo, i nije novije bas uvek bolje.

3 Likes

I niko ne sluŔa ni vinile ni cd, nego drljavi YouTube. Ili Ŕto ste preŔli na PS4 i XB1 kada ste i dalje mogli da igrate igre i na PS3 i X360.

2 Likes

Presao sam na 360 manje vise sve sto me je zanimalo :smile:, a slusaju ljudi i vinil i cd samo su u manjini.A i realno za sada sam na 360 sto se tice igara imao mnogo vise woow momenata i mnogo vise puta bio odusevljen nekom igrom. Na One se to svelo na 2-3 igre kojima sam se odusevio.