Destiny

Je li igra neko Destiny na ps3? Kakvi su utisci, kako igra radi, moze li cross play sa ps4 igracima?

Cross play nema, ali igra radi solidno. E sad od kad je izasao TK ponekad bude neki frame-drop naricito u novom raid-u ali uglavnom je ok. Jedna velika mana je to sto menijima treba dosta vremena da se ucitaju pa to ponekad zna da smara.

Oh, fino. Nesto razmisljam da uzmem ovu verziju sa svim ekspanzijama, naravno preko share-a. Problem je sto to nije ni izbliza razradjeno u BIH kao u Srbiji, pa je pitanje sta cu moci napraviti

Ako budes nabavio javi se pa mozemo da igramo.

Evo sad sam nasao sa ekspanzijom 20e igra. Je li to regularna cjena preko share? I kolioo zauzima igra, nemam nesto prostora na HDD-u?

Ako dobijas igru i Taken King onda je odlicna cena. Za prostor na HDD-u nisam siguran mogu da proverim za oko pola sata kad budem bio pri konzoli pa da ti javim.

Ajde provjeri pa mi javi, to je zadnja stvar koja me zanima

Igra ti zauzima sa svim expanzijama plus Taken King 34.4GB, to ti je provereno evo sada upalio XO i pogledao, dok na PS4 samo Destiny bez Expanzija i nije Taken King zauzima 18GB :), za PS4 mi je na DVD-u tako pise na DVD-u :beer:, imam je za XO i PS4 ali racunaj oko 21GB sa updateom(znaci samo Destiny bez ikakvih expanzija i Taken Kinga)

EDIT; ili naravno sa expanzijama i Taken King 34.4GB, ali govorim za XO :slight_smile:

Meni Sony kaze 16GB ali ja sam ubedjen da ima jos nesto. Ali sto kaze predator oko 20GB je sigurno.

18GB ima samo Destiny bez updatea, tako mi stoji na DVD-u, ali tu su jos update-i tako da si racun 21, ali njega zanima sa expanzijama.

Uglavnom evo provereno za PS4 Destiny, dve expanzije i Taken King 37.4GB…

EDIT: A XO verzija 34.4GB

Pa kontam da bi na ps3 trebalo manje da zauzima. Problem je sto sam ubacio hdd od samo 80GB, ne da mi se sada cimati za veci hdd i da ga mjenjam. A i ovako ne igram nesto puno, zao mi davati pare i da to ni ne koristim.

@DakiCar A onda da ti govoris o PS3 verziji, ja celo vreme govorim za PS4, sada sam procitao od pocetka da pominjete PS3 verziju, sry :wink: , to ne znam(PS3) kolika je.

@iKaran Pa sta ne uzmes za PS4 ili XO, kad ih vec imas, why why, why??? :slight_smile:

PS4 sam prodao odavno, a XO sam dao drugaru prije mjesec dana. Kad skupi pare, bice njegov XO za stalno. Nazalost nemam vremena za neki ozbiljan gaming, a posto imam mnooogo novcanih izdataka u narednih godinu dana, nemam ni novca da ispratim sve nove igre koje izlaze, bar ne onako kako ja hocu.

Tako da cu da preigram sve sta sam propustio u prethodnih par godina, a ako izadje nesto sto me bas privuce, uzecu konzolu, srecom pa su bas jeftine sada.

Btw Predatore, avatar ti je do jaja :smiley:

Da i dalje igram Destiny, ovo bi bilo bas zanimljivo…

Tja, potrosili sigurno gomilu vremena i energije da naprave nesto sto ne znam da je iko trazio – trebalo je te staze napraviti, novi gear dizajnirati, izmodelovati i teksturirati, isprogramirati sve to i ubaciti u glavnu igru… Sve za nesto sto ce verovatno biti samo sporedna zanimacija.

Destiny je shooter, i to odlican shooter. Ljudi igraju destiny uprkos problemima bas zato sto je odlican shooter. Niko nije upalio destiny i uzdahnuo, eh da mogu barem da se trkam u ovom shooteru.

Kamo srece da su ubacili jos starih strajkova u aktuelne plejliste, ili napravili 3-4 nova strajka. Ili da su seli i razmislili kako da incentivizuju igrace da igraju jos nesto sem strajkova – Prison of Elders, nema poente igrati; Court of Oryx, nema poente igrati.

A oni ubacili prokleto trkanje. Eh zivote.

Kad tako predstavis zvuci kao da odluke u kompanijama donosi bord visokointeligentnih lemura.

Ne znam kako je sada ali je nedostatak sadrzaja bio najveca moja zamerka. Nove planete i strajkove verovatno cuvaju za ekspanzije koje se placaju.

Znam da nisi Destiny igrac od pocetka, zato ovo i kazes, ali je koncept sparrow racinga bas iznikao iz zahteva igraca koji su bili vokalni ranije i trazili da se ovo ubaci. Ne znam kakvo je stanje sada, jer ne pratim vise.

Inace, cim je nesto drugacije i novo, meni deluje zanimljivo, nece sigurno promeniti zanr same igre, vec izgleda kao interesantan side activity. Cudno mi sto ce trajati valjda samo tri nedelje. Dodje mu vise kao event.

Ovo sto pominjes je veliki problem igre, gde nakon nekog vremena (kao i sve) aktivnosti postaju repetitivne ili ih nema svrhe igrati. Bungie se trudi svim silama da zadrzi igrace u igri, slusa community pa ubaci novo ili popravi nesto, uzgred sj**e nesto drugo i sve tako u krug. Po meni je to veci problem, jer ljugi igraju destiny maltene najvise zbog loota, igranje je sredstvo da bi se ispunio cilj, a trebalo bi da je sam cilj igranje.

Ovo što ti pišeš za nedostatak/neigrivost određenih strike-ova/delova igre je nešto što je nateralo mene/a i mnoge druge da batale Destiny. Toliko o planu da igra traje 10 godina :hihi Prison of Elders je bio sve i sve kada je izašla HoW ekspanzija, ubeđivali su nas da je to-to, a onda boom - evo vam ga čika Oryx, ajd borite se protiv njega da vidimo šta će da vas snađe. I opet na kraju mućak, svi se lvl-ovali, svi poharali loot, sad opet nema ništa da se radi. Destiny/Bungie je sebe uništio/pucao u nogu tim modelom DLC - novi sadržaj u igri u kojoj sadržaja treba da ima na pretek. Ponavljam, još smešnije/jadnije sve to izgleda kada saznate da je sve do Taken King-a (aka cela prva godina sadržaja) zapravo trebala da bude Vanila game content. Sad drž nedaj, ubacuj sve što su igrači tražili ne bi li se vratili (a jesu/jesmo tražili sparrow racing od samog početka, štaviše bilo je amaterskih pokušaja preko LFG sajtova da se organizuje vožnja/trkanje u patrol modu, ali je to ubrzo zamrlo jer nije bilo loot-a), kad ono ispade da ni to ne pomaže, eno baš juče posmatram friends listu na konzoli, od 35 ljudi samo 6-oro je igralo Destiny … i to u Utorak, kad je reset i kada bi trebalo najviše ljudi da igra (da napomenem da je moja friends lista uglavnom sastavljena od stranaca koje sam pokupio sa LFG Destiny sajtova).

To što traje samo tri nedelje je valjda taj njihov novi “no DLC” sistem u kojem pokušavaju da povrate igrače i da nateraju nove da uđu u igru tvrdeći da će gomila content-a biti dostupna uz TKK, bez potrebe da se uzima novi. Naišao sam na neki intervju sa ovog poslednjeg Sony događaja gde jedan od programera kaže da planiraju da izbacuju DLC, ali će to više da budu prave ekspanzije, dok će između toga vreme da popunjavaju aktivnostima kao što su Iron Banner, Trials of Osiris, novi raid izazovi itd.

Još jednom, GG Bungie, stvarno će igra da traje 10 godina - not! :lol:

Zbog svega gore Destiny polako failuje, jednostavno sve se svodi na isto i nema nikakvog istrazivanja i necega novog. Suvise ja mali svet, mape su male jer za ovakav tip igre treba da ima nesto da se istrazuje i stalno nove iteme da dobijas, da lutas to ovde je tako da kada ti dosadi ne vracas se na nju- igru.

Znas kako kazu, be careful what you wish for – ti sto su bili vokalni, eto im sad. Pa bas da vidimo koliko ce da ih drzi trkanje. Da se razumemo, trkanje kao opciona zanimacija je super, ali ne pre nego rese bitnije probleme. Poenta Destinija je Pucanje & Loot. Sve ostalo je sporedno.

Igranje strajkova jeste repetitivno, ali je istovremeno i prijatno, jer je pucanje tako dobro uradjeno. A igras ih nanovo i nanovo jer se nadas novom lootu. U praksi se vidi da model funkcionise bez problema i da igraca ima gomila, nikad ne cekam duze od minut da mi nadje fireteam za strajk. Ali bilo bi lepo da malo prosire listu strajkova. Ne bi morali cak ni da prave nove strajkove, samo nek vrate nekoliko starih.

Ko sto napomenuh, imaju Prison of Elders i Court of Oryx koji zvrje prazni jer ih niko ne igra, a ne igra ih niko jer ne daje nikakve nagrade. Za prosecan strajk ulozis 10-15 minuta za sansu da dobijes exotic, sto je ok. Sto onda ne bi namestili da PoE i CoO budu bolji izvor, sta ja znam, Strange Coina? Ili da Prison garantuje par legendarnih engrama, a Court Strange Coine… tako nesto.

Poenta mi je da sistema i ajtema ima dovoljno da uz malo pregrupisanje bi lako mogli da ozive delove igre koji su trenutno bezveze umrtvljeni. Moje misljenje je da im je to najveci trenutni problem, jer se vecini igraca Destiny sveo na strajkove i multiplejer.

Moj poziv da nam se pridruzis i dalje stoji. Sad kad se i Sherman navukao na Destiny, igramo svako vece i taman bi nas bila trojica za full fireteam. Come on in, imamo prekrasne puske i prekrasnih 30 sekundi zabave loopovanih jedno milijardu puta.