Diskusija o cenama i ukusu hrane

Možda je do mene Ali ja volim kad se moja zastava vijori na plaži. Kad ljudi na srpskom pišu po radnji i u svakom restoranu znaju dobar dan i još po nešto sva sreća pa žena moja zna talijanski inače ja bi ko Bosanac u vicu pet dana narucivao isto jelo. Niko bre živ nezna da priča engleski . Za sad samo žena na recepciji je nešto znala i u jednom restoranu neki konobar.
Šetam po ulici sve neki fin narod niko pijan niko ne tetura. Sednem u kafić pivo 5€ vino 20€ pa ove cene da uvedu kod nas izlecili bi alkoholizam.

Pu,pu,pomeri se s’mesta !

Ta cena i u Grckoj (ne racunam Halkidiki seljanu) .
4/5 evra pivo
Koktel 8-14 evra
20ak evra riba minimim do 70tak

Vino nikad nisam gledao, izgleda da mi svabe rod :smiley: .

C1BFD3C1-0B56-4B7D-84F9-1B86D4C52A9A

Eh to bas i nije istina. Hrana nam je em proporcionalno najskuplja, em najgoreg kvaliteta.

55 litara!

2 Likes

Jel tebi posao da na sve kontriraš ili kako? Izvini, ali si me baš isterao iz takta ovom “tvrdnjom”. Ajd, tamo u nekim drugim temama ok - svako ima pravo na svoje mišljenje, ali da nam je hrana najgoreg kvaliteta ne bi narod kao besan dolazio na Guču, pod broj jedan (je*e mi se za muziku u ovom trenutku, iako sam potpuno svestan da ljudi i zbog toga dolaze). Pazar moj da ne pominjem. Čim kažem da sam iz Pazara ljudi balave zbog ćevapa. A to nam i nije najukusnija hrana. Znaš li od koliko sam ja stranaca čuo da je hrana ovde “wow, preukusna” i “wow, prejeftina”? Valjda ne glume zbog mene majku mu, pa posle tamo povraćaju po svojim sobama ili po avionima čim napuste našu vremensku zonu :confused:

1 Like

Mislio sam na artikle u prodajnim lancima, koji se prodaju svuda u Evropi i kod nas. Trenutno je bas aktuelna velika javna debata o tom problemu. Postoje istrazivanja koja pokazuju da cokolade imaju manji procenat lesnika i mleka, svi testirani artikli su losijeg kvaliteta nego u zemljama “prvog sveta”. Takodje, mozes slobodno da izracunas koliko kosta potrosacka korpa nemca a koliko tebe u smislu potrosacke moci. Ne u apsolutnom smislu, u ervima, nego proporcionalno primanjima. A Guca je odvratni festival seljastva i prostakluka, i nije pokazatelj kvaliteta ishrane stanovnistva koje jede samo najosnovnije namirnice i to ubedljivo najgoreg kvaliteta. Deleze (bivsi Maxi) samo kod nas belezi gubitke jer se skuplje namirnice slabo prodaju a na njima je i najveca marza.

Inace, nije bas ni korektno reci da “svemu kontriram”. Vrlo cesto pisem postove podrske i velikodusno delim thanks-ove svima na forumu.

E moj @loodacha svaka ti zlatna. @padawan je, laicki receno, mrgud.

Ahahaha

Mhm. Nasa kuhinja se i ne kotira nesto specijalno. Ali i ja je vise volim od raznih egzoticnih, navika je cudo. Cevapi i pljeke pa deset mesta prazno. A strancu koji radi za 5000e naravno da je sve jeftino, kakav je to uopste argument.

To je bio argument na ovu tvoju tvrdnju.

A za ovo ajd opet da se izvinem, ali brisati neću, jer nažalost često steknem taj utisak kada čitam tvoje postove. Ne pada mi na pamet da uopšte impliciram da treba da se menjaš, deo si foruma, poprilično si aktivan i kao takav si više nego dobrodošao i poželjan čak i od strane mene kojeg često umeš da iznerviraš, ali brate naša je hrana najlepša na svetu i kraj, te zbog toga reakcija koja sigurno nije skroz na mestu jer se jelte i ne poznajemo dovoljno da bih ja mogao ovo da tvrdim sa bilo kakvom sigurnošću. Btw, mislio sam ja na naša jela i naše meso, a ne na čokolade i marmelade, kako to može biti hrana - valjda su to slatkiši i zakuske neke i mazalice za decu. Sarmu mi daj, sudžuk, pršutu, ćevape, a Nemci nek pune korpe Nutelom do sutra, draži mi je naš domaći hamburger nego ono McDonald (Trump) sranje bilo kada i bilo gde.

Pa, i meni je drazi. Ali ne hrani se cela nacija na festivalima, u restoranima i na ulici sa brzom hranom. 90% ishrane gradskog stanovnistva obavlja se preko artikala u supermarketima, ostalo mozda nesto malo kupuje se na pijacama.

Dobro, tvoj je utisak kulturno si ga izneo i sve je ok. :smiley:

I sta je netacno u ovoj tvrdnji? Potrosacka korpa, koju vecinom cini hrana je skoro 150% prosecnih mesecnih primanja.

http://mtt.gov.rs/download/Kupovna%20moc%20jul2017.pdf

Нова Просечна потрошачка корпа за месец јул 2017. године
износила је 69.511,12 динара

Просечна месечна зарада без пореза и доприноса исплаћена у
јулу 2017. године у Републици Србији износила је 48.101 динара.

Ti si svoju “metodologiju” izveo iz “wow” zakljucaka pijanih stranaca, ja se rukovodim statistikom.

2 Likes

Pa da, o ukusima ne vredi ni raspravljati.

Pravo si mi ga šuknuo izmenom posta nakon što sam ti ubio like jer sam mislio da si stavio tačku na ovo, bravo :slight_smile:
I živ ti meni bio sa svojim metodologijama, vidi se da ti je Google najbolji drug ko onom liku Metallica.
Bonus poeni za “pijane” strance, pravo me zabolelo, evo krnjam tu ko ker plačem ne mogu da me smire :cry:

Nego, da se vratim na temu, s*ebalo dan: Ja samom sebi, jer po ko zna koji put mislim da vredi diskutovati o bilo čemu sa strancima na internetu. 'bem mi jade kad sam glup.

Informacija iz prve ruke. American food SUX! Bilo koji student koji je bio tamo preko work and travela ce ovo potruditi. Cak i u McDonaldsu je hrana mnogo losija nego kod nas, iz meni nepoznatog razloga

1 Like

'I’m going to knock him out inside four rounds, mark my words."

Fuck the Mayweathers! :muscle::joy:

1 Like

Ne znam samo oko cega se vas 2 prepirete…obojica ste upravu :smiley:
@padawan Proporcionalno nam je hrana najskuplja…tu nema sta… ja treba skoro polovinu dnevnice da dam ujutru za burek i jogurt…a gde je rucak, gde je vecera?
@loodacha taj isti burek je kod nas na balkanu najukusniji…tu nema sta…i pijani stranac zna :smiley:

4 Likes

Osoba treba samo procitati komentar od @loodacha u kojem nabraja najbolju hranu da vidi kakav je on covjek. Nema dalje lol

1.75 kvota, 1 na @loodacha, unutar 4 runde :upside_down_face:

1 Like

Ma opet ja glavom kroz zid, krenuo na Rusiju usred zime. Bravo @padawan, sad si na 50-0 kao Mayweather. Nijedna izgubljena diskusija, pobeda u svakom postu. History repeating itself, rekao bi neki pijani stranac :smiley: