DOOM Eternal

Bas sam pogledao ovaj video od hcl-a i igra izgleda ludacki. Bas su je uklopili uz ovo vreme.

rado bih igrao, al morace se saceka momenat, sad kad je lukac konstantno kuci.

1 Like

Nadam se da ima pakla i u ovom delu.

3 Likes

Ovde cu biti u apsolutnoj manjini jer nerealno hvale ID tech engine, ali nisam zadovoljan bas kako radi na mojoj, istina vremesnoj 7970. U mom secanju Doom je mnogo bolje radio, pogotovo u kasnijoj Vulcan izvedbi, a imao je i bolje (ili makar “dramaticnije”) osvetljenje. Poprilicno sam se namucio da pokrenem i samo-krekovanu verziju, na kraju sam morao da posegnem za HEX editorom, sto nisam radio ni u zlatno doba PC krekovanja.

Kazu da je HDR implementacija odlicna, tako da mi konzolna verzija ipak verovatno ne gine. Mis je za ovu igru bogom dan, al’ sta ces.

Gameplay je odlican i fluidan, ali ceo dizajn sa monstrumima koji te salecu od prvog sekunda, u mnogo vecim kolicinama nego u prvom rebootu… Ne znam da li sam prerastao taj fazon, ali sve postaje nekako Serious-Sam like besmisleno. Beskrajne horde koje se smenjuju u talasima, to je cela igra. I nisam fan “taktickog” pristupa gde ti uvek fali municije i healtha, pa moras da balansiras da li ces da zavrsis protivnika sa glory killom ili testerom. Jedino sto ta zavrsnica izgleda mega-cool.

1 Like

Ovo me je odbilo i od prvog reboota, jednodtavno po meni ovakva igra treba imati municije barabar sa cod-om(sp), medjutim ovdje sam konstantno bio kratak. Mozda i probam da dovrsim prvi dio nekad.

Eh zanimljivo – meni se na papiru ideja svidja, al treba da probam u praksi da vidim kako ide.

Nadam se da ipak daju momente predaha izmedju naleta demona (kao npr s jumping deonicama), jer ce inace stvarno biti previse za nas matorce :smiley:

I pored toga sto je crack odmah izasao

Je li igra neko aktivno?

Ja sam zagazio neka dva sata igre, nabacali su gomilu mehanika u igru, platforming je sada dosta zastupljeniji, borbe i dalje vrhunske, ali… cini mi se da su pretjerali sa novim mehanikama. Napucavanje i nove mehanike ok, ali sam svijet mi ipak nije po volji. Najvise me za sada nerviraju oni pipci iz zemlje i ona tecnost sto je kao mulj u kojoj ne mozes da se kreces normalno, potpuno nepotrebna mehanika u onome sto sam zamisljao da je Doom.

Pored ovoga chainsaw je sada must, posto municije ima veoma malo i zele xa vas natjeraju da sva oruzja koristite maksimalno. Ovo su uradili zato sto je vecina igraca nakon otkljucavanja super shotgun-a u Doom 2017 nije ni koristilo neko drugo oruzje. Ne mogu reci da mi se ovo svidja, but hey, koga briga sta ja mislim.

Pored ovoga, dodali su blood gulch udarac, granate sa ramena koje daju razlicite bonuse (armor npr), ali svi rade na sistemu cooldown-a, tako da bi trebali imati tri oka da igrate igru na vecim tezinama.
Za sada igra bombona, ali ponavljam, malo su previse komplikovali samo da bi zakomlikovali kako se meni cini.

1 Like

Uzeo veceras malo da igram, pocinje da mi se svidja, ipak. Mada i dalje nisam siguran da li mi se svidja taj takticki pristup sa municijom, koliko smara, toliko i tera na raznovrsnu upotrebu oruzja.

Inace, upravo sam shvatio da nisam upgrade-ovao PC od 2012, 8 godina, i Eternal pici u 60fps. A kazu da se PC gaming ne isplati…

1 Like

Ja bi rado igro al ne mogu jer je lukac konstantno tu. Ipak je to malo previse brutalno za osmogodisnjaka.

Al zanimljivo mi to sto pricate, vec na vise mesta vidim da nekim ljudima ne leze ti novi sistemi. Na papiru zvuci ko dobra ideja, al mozda u praksi ispadne prekomplikovano.

Sta znam, mozda treba vremena da klikne.

@padawan na temu pc igranja, zapravo bih mogao Doom za pc da uzmem i igram tako. Al veruj mi, ideja da sad sedim za stolicom ispred ovog komparativno malog monitora i koristim mis i tastaturu (tastaturu!) ko gaming kontrolere mi zvuci toliko strano da jedva razumem kako ljudi mogu tako da igraju. :smiley:

Tako sam kupio novi Metro, playing time mi je negde oko 5 minuta. Ori isto, playing time ispod 10 minuta. A igrao bih i jedno i drugo!

Cek, sad shvatam da ono sto meni zapravo treba je veci monitor! :smiley:

Ja sam nastavio da picim igru sinoc i jutros, sada mogu reci da igra nije drasticno teza nego prvi dio. Rijetko ginem, a i kada poginem obicno je to zato sto sam zaboravio sta koje dugme radi. U momentima kada je akcija na maksimumu zna da bude kofuzno, ali opet nije toliko strasno da se ne moze igrati.
Mislim da je najveci problem sto tri stvari daju razlicite dropove i veoma je tesko u momentu znati sta ti tacno od dropova treba, posto ne postoji situacija gdje imate duze od pola sekunde da odmorite/uradite reviziju sta vam nedostaje.

Ako mogu da napravim preporuku, to je da prvo uzimate rune gdje dobijate speed boost nakon svakog glory killa, ovo znacajno ubrzava tok igre kao i sam faktor zabave.

Trcanje u krug po rubu arene vise nije toliko dobra taktika kao u prvom djelu posto AI odlicno radi presjecanje putanje, doslovno ne postoji ni sekunda odmora u akciji.

I za kraj, naveci (meni) problem u igri je platforming. Osim sto ga mrzim u igrama koje nisu platformeri, pa preko toga da je veoma tesko uraditi platforming iz prvog lica, do toga da ga jednostavno ima previse. Dionice sa platformingom su ceste, i jos uz to cesto i dugo traju, tako da mislim da je to definitivno visak u igri.

Edit: e da, health cim je ispod 50 ekran se zacrveni i dobijete info da je health low sto vas samo dalje navodi na paniku, iako realno ne bi trebalo jos da je bude.

2 Likes

@n00dle osecaj slobode kretanja i nisanjenja je neverovatan na PC-u, uprkos rogobatnosti celog setupa i krivljenju kicme. Nije meni problem da uzmem za PS4 Pro, imao bi daleko lepsi ugodjaj, grafiku i HDR za koji kazu da je state of the art, ali me PC vraca u dane Quake 3 Arene (koje smo zajedno delili), mnogo je mocan dozivljaj. Takodje, prvi Doom reboot mi je unistio pecurku, pa sam morao da kupim drugi dzojped, 50e otislo kroz prozor. Posle sam na novom dzojpedu premapirao finish na nesto normalnije od R3. Pomalo mastam o tome da nabavim neko ludilo od gaming PC-a i kako bi izgledalo na nekom 4K monitoru i novijim grafickim… mislim da bi bio san snova. Ali nesto mi se ne da 1000e zbog jedne igre (mada ako bude hiperinflacija, bolje pokupovati sada i opskrbiti se sa preskupom tehnikom pre globalne recesije).

1 Like

Ja se iskreno lomim da li da uzimam uopste konzolu na izlasku.

Trenutno nemam 4k tv, pri tome kada bude uzimao, uzimao bi neki sa HDR-om, tako da bi meni cjena bila konzola + tv. Puno je realnija opcija da malo pojacam graficku i RAM, i sve igre koje izlaze igram na 1080p

Ta kombinacija ti ne gine pre ili kasnije (konzola + tv) samo je pitanje da li si spreman odmah da iskesiras ili ces da razvlacis kupovinu. PC gaming u 1080p je ipak prevazidjen, ako planiras na duge staze, to je sada otislo dosta daleko (120hz ili makar 2K gaming). Takodje, HDR smart TV ce ti doneti i neke druge benefite. Za bas kvalitetan PC gaming takodje treba dodatna ulaganja u monitor i periferije.

Idealno bi bilo sada 4K TV a negde pocetkom sledece godine next gen konzolu. Ekvivalentan PC koji ce to moci da isprati danas kosta jako mnogo (ako uopste postoji zbog custom arhitekture next gen konzola). Situacija nije bas ista kao u trenutno aktuelnoj generaciji, koja je u startu kaskala za PC-jem pa si mogao fino da se izigras bez ulaganja u konfiguraciju. Next gen konzole bice brutalno jake sto znaci da ce i igre biti srazmerno zahtevnije.

Pa otprilike znam da cu morati uzimati tv, ali iskren da budem, apsolutno nikakvu razliku ne vidim izmedju 1080p i 4k. Vise puta sam provjeravao, ali moje oci prvih pet sekundi vide da je slika ostrija, i poslije toga isto mi je kao da gledam 1080p sliku.

Za hdr je druga prica, iako ni tu ne djelim odusevljenje sa ostalima.

A za kraj, kada gledam video usporedbe za ray tracing sa podesavanjima on/off, ja aposlutno nikakvo unapredjenje ne vidim. Vidim da ima razlike, ali mom mozgu i ocima je apsolutno svejedno.

1 Like

Zbog rezolucije su prakticno uprastili medjugeneraciju konzola, potpuno neiskoriscen potencijal. Umesto da su na svakoj igri poboljsali frame rate oni su se odlucili za rezoluciji od koje svi mi najmanje vajde imamo. Klasicno trcanje pred rudu jer ce tek next gen konzole biti sposobne za 4k.

1 Like

4K hdr smart tv je znacajno unapredjenje, uz neki od striming servisa kao Netflix ili Amazon koji imaju brdo sadrzaja, kamoli za gaming. Rezolucija istina nije ni izbliza takav skok kao sa SD na Full HD, ali ceo taj kombo veca dijagobala/hdr/4k/smart platforma, vraca TV u samo srediste kucnog entertainmenta. Greska je bila sto sam toliko cekao na upgrade…