DOOM

IBT Doom nazvao najboljim reboot-om u poslednjoj deceniji :sunglasses:

Igra je stvarno predobra, ne mogu da verujem koliki su nivoi, kako su dobro skrivene tajne, a i combat je neviđeno zabavan. Sviđa mi se AI kod neprijatelja koji samo lete ka vama bez prestanka, ukoliko vas napadaju kandžama ili kako se kreću na sve strane ukoliko pucaju na vas. Posebno je osveženje to što i oni koriste kutije i ostale objekte po mapama da se popnu na uzvišenje, pa često uhvatim sebe kako jurim oko kutije tražeći neprijatelja da ga dokusurim melee napadom dok isti stoji na kutiji i smeje se :laughing:
Ja sam odmah počeo na najvećoj dostupnoj težini, a to je “Ultra-Violence”, a tek nakon što prvi put pređete igru u celosti otvaraju se Nightmare i Ultra-Nightmare težine. To navodim jer je u početku igra izgledala lako i na toj težini, manji neprijatelji jednostavno ne mogu da svare metke iz sačmare, ali veći me definitivno umeju namučiti. Postoji jedan neprijatelj koji nije prikazivan nigde pre launch-a, sigurno ga sad ima u onim walkthrough video snimcima na YT-u, a on me najviše i nervira i namuči. Ne bih da spoil-ujem, ali evo, ukoliko nekoga baš interesuje … Neka veštica (Karaba) 'bem joj jade jadne, spawn-uje se, leti po lvl-u i samo otvara portale za dodatne demone. Znači ona treba da bude glavna meta odmah i uvek, ali nema šanse kad ponekad spawn-uje i po 5 demona odjednom. U jednom se trenutku spawn-ovaše dve u misiji, kad nisam tu batalio, neću nikad.

Sve u svemu, jedan odličan shooter koji nije preterano opterećen sobom, ne gradi priču, nema cutscene-ova, ne poznajemo lika, ne čujemo mu glas, samo vidimo da je besan, da je opasan i da ume da se brani. Mislim, pazite ovaj uvod u misiju … samo dve rečenice sa loading screen-a. “He thinks you need his help. You don’t” :sunglasses:

3 Likes

Za koliko si presao igru?

Pretpostavljam da mene pitaš, a ja još uvek nisam prešao igru, tek sam sišao dole u Pakao, što je šesta misija od trinaest, koliko ih ima u single player-u. Izvinjavam se ukoliko se stiče utisak da sam igru prešao na osnovu mog prethodnog posta, ali ne - još uvek se doom-išem :smile:

Ma da, mislio sam da si presao.
Ajde bas nam reci okvirno koliko mislis sati da ti je trebalo da je predjes.

Predpostavio sam da je 10-12h plafon.
To je smor… Ali sta da se radi, tako je to danas.

Pa i nije baš smor, mnoge igre današnjice su mnogo kraće. Obično im kampanja traje po 8 sati, tako je 13 solidan broj. Ja kontam da će mi trebati oko 16 sati da pređem na ovoj težini, a na većim - Bog da mi pomogne :laughing:

Racunaj traje nekih 8 sati do 10, znam lika koji ga je presao za 6 sati, tako da…ali 8h - 10h je plafon za koliko je ekipa prelazila, po onome sto citam na forumima, verovatno sve ovisi kako igras igru.

Kako igram doom… Pa uzmem dvocevku i rurcam kao fanatik. Unesem se monstrumu u facu i raspali :slight_smile:
Predpostavljam da tako i nece bas dugo trajati ova igra za mene…

Ako tako budes igrao za 6h ces preci igru.

To je DOOM :smiley: to je jedini ispravan nacin da se igra DOOM :wink:
Nema taktike, nema nista. Samo rokanje.

1 Like

Da, ali na većim težinama nema šanse tako igru da pređeš, mora se barem znati i pratiti gde se nalaze power-ups za oružja i health/armor. Ali da, slažem se da je to suština Doom-a, bezumno rokanje :sunglasses:

Ma de ces vise od 12 sati za ovakvu igru… Dosadilo bi da je duza. Ako ti se jos igra, pocnes novu kampanju na vecoj tezini.

Ali jedva ceeeekaaaaaam.

A taj citat za Polygon, ne tvrdim sa sigurnoscu, al mislim da dolazi od neke stare recenzije konzolne igre, kad je upravljanje u prvom licu dzojpedom jos bila novina.

Licno ne mislim da je skill reviewera imalo bitan u ovakvom slucaju da bi umeo pravilno da oceni kvalitet igre i zivopisno nam prenese svoje utiske.

Okacio sam video pa baci pogled. Ono je stvarno sramota. :smiley:

Ako si iskusam i samo juris - rokas, bez da skupljas secrete, igru prelazis za 6-7h, na normal tezini.


Samo sam ovaj gif pogledao, iskreno umro sam od smeha. :smiley: :smiley: Iako i dalje u principu stojim kod svoje izjave, ovo stvarno deluje ko da su coveka teleportovali iz 2004. i dali mu prvi put dzojped u ruke.

Ma posto poslednjih godina od FPS-a igram samo online, znaci sa pravim ljudima slab mi je izazov bilo koji AI uglavnom ih rutinski satirem :slight_smile:
@n00dle
Kako bre sta cu vise od 12h. Pa ako moze 112h :slight_smile:
Sto vise to bolje. Ne mogu ja to kada jednom predjem pa ponovo. To mi je uzas. Kada jednom nesto predjem ne palim vise tu igru nema sanse!

Inace ovako ja igram na konzolama FPS kao ovaj lik sa snimka :wink:
Tako sam krenuo da igram Gears i HALO i kada sam potrosio svu municiju na prava dva protivnika onda sam ugasio.

Isto kao i ja, tesko me sta moze naterati da je oped igram, retke su to igre :slight_smile: :point_right: .

Ipak ovako dobre i optimizovane igre za pc u skorije vreme su retkost… Bas zbog toga gledacu da što duže uživam u igri…odabrao za sada ultra violence težinu i gledam da što više upgrade nadjem za oružja i odelo…multiplayer je onako jadan po meni…ali ako nastave sa onim modom za pravljenje mapa biće interesantno…

Konacno i amd izbacio nove drajvere pa ako neko igra na pc-u i ima amd kartu nek proba i javi nam kako sad igra radi :slight_smile: