DOOM

Ahaha… Markus Persson iz svoje visemilionske palate sa candy sobom tvituje ko da ga boli d*pe za sve. Ko sto ga i boli, jer zivi u visemilionskoj palati sa candy sobom.

4 Likes

Lik presao Doom za 1h i 30 min:

1 Like

Ko sto rekoh u drugom threadu, upalio sam juce najzad Doom. Brzina kretanja mog marinca me ostavila u shoku. Imam utisak ko da igram igru iz nekog alternativnog univerzuma gde military shooteri nikad nisu uzeli primat.

A nisam jos ni podigao fov.

Moderni Doom. To tako cudno zvuci, kad razmislis. Pradeda svih pucachina, redizajniran za moderne standarde, a da istovremeno zadrzi sushtinu svog pretka. Bre, sidestepujem projektil - kad smo to poslednji put uradili u bilo kojoj igri? Kapa dole id-u.

Sudeci po reakcijama na netu, mislim da je mnogima tako nesto falilo u zivotu. Mozda je i Karmak pustio melanholicnu suzu radosnicu kad je pokrenuo ovu igru: “Eto jesam vam rekao da prica u shooterima nije bitna?”

1 Like

Auuu, lik bukvalno leti kroz igricu.

Najbolji review ove igre :laughing:

1 Like

Upravo pazario igru! Instaliram kad dođem sa posla.
@ninja skidaj Doom!

2 Likes

Uživaćete! Beware of the CyberDemon though, that’s one mean motherfucker! Bez sve šale, ako me je neki neprijatelj ili sukob uverio u to da je igru najverovatnije nemoguće preći na Ultra Nightmare težini (barem kad je moj skill lvl u pitanju), onda je to CyberDemon.

Ni stare doom nikada nisam mogao da predjem na najvecoj tezini. Doom 2 sam na najteze uspeo da predjem samo prvih 4-5 nivoa i to je bilo to!

Probao sam i ja konacno igru. Posle nekih sat vremena, slazem se sa svim pozitivnim stvarima koje su drugi naveli. Jedina zamerka za sada je sto mi se za svega sat vremena vec nekoliko puta desilo da ne znam tacno gde treba da idem, a ona mapa je nekako bas konfuzna.

Ja sam tako probao Halo MCC, tj. starije delove da pređem na najvećoj težini. Nisam ni prvi nivo prvog dela Halo igre prešao :laughing: Posle kažu Dark Souls težak :smiley: 'esam u pravu @xX8Lampard8Xx? :smiley:

Ja sam tele za te stvari, moram jedno par puta da se opečem na električnoj ogradi da bih naučio. Valjda ću biti spretniji kad je u pitanju DOOM :slight_smile:

Dodato: @lark samo imaj na umu da je ono 3d prikaz mape. Ja sam se isto na početku patio, ali posle kad povežeš tačkice, videćeš da je čak i dobar onaj prikaz, jer tačno vidiš gde nivo ide gore, a gde dole, posebno zbog onih tajni i collectibles. A nivoi im jesu ogromni, ja takođe često sebe hvatam kako ludam unaokolo :blush:

1 Like

Ma kakav dark souls…
Halo ce i halo 2 na legendary teze 10x :smiley:

1 Like

Na mapi samo treba obavezno selektovati objective strelicama gore/dole. I nije losa sama po sebi s obzirom na to da su novoi dizajnirani sa dosta zakljucanih vrata razlicitih boja, i nekoliko nivoa na koje odnosno sa kojih mozete da skocite… Taj dizajn nije bas najbolji i da ID nije prepisivao od uspesnijih jer koriste mnogo generickih asseta gdegod se okrenes a onscreen indikator nicemu ne sluzi. U Dark Soulsu 3 retko kada sam se gubio a mapa i ne postoji.

Ojsa bebara

1 Like

Mene smara brzina igre, dosta je sporija od proslih delova… A price kao i da nema… bar po meni …

:smiley: Pa Doom nikada nije imao pricu. To je Doom :smiley:

1 Like

Pretpostavljam da pricas o usporenju ritma dok lutas po konfuznim nivoima trazeci tajne i kljuceve… sam gameplay je surovo brz, rekao bih.

Nisam puno igrao, al primecujem vec da postoji znacajna tenzija izmedju samog napucavanja, koje je munjevito, i potonjeg istrazivanja corsokaka na koje nas tera nas kolektivni OCD. Jedno te vuce napred i dize adrenalin, drugo te drasticno usporava i tera da pazljivo razgledas okolinu.

Nisam siguran da su te dve krajnosti uspesno spojene.

Moja preporuka za svakoga ko upravo počinje igru odmah počnite sa Ultra Violence modu igre…sve ispod toga je veoma lako i bez ikakvoga izazova…

Mnogo volim ove najslabije neprijatelje da ubijam koristeći glory kills, pa se valjda to pročulo i evo kako je jedan reagovao kad sam krenuo da mu priđem. Ne kažu ljudi za džabe da je batina iz Raja izašla :laughing: :laughing: :laughing:

http://xboxclips.com/Emiraga88/89be9108-f79e-4ea7-9e4f-49c1e6fc80a8/embed

2 Likes

Stigao sam do pakla, i koliko vidim na netu, to je otprilike pola igre (6-13 misija). Game time kaze svega 5 sati, pa mi ona vasa prica o 15+ sati deluje nekako nerealno. Nadam se da ce ostale misije biti duze.

Igra kao igra mi se jako svidja, cak mi nije mrsko ni da jurim one silne secret iteme za upgradovanje (vec posle 5 misija imam max health). Primetio sam i da vise ne trazim kuda treba da idem kao na pocetku igre.

Jedina veca zamerka mi je za sada na zvuk. Vecina oruzja mi zvuci nekako mlako, pa se vise koncetrisem na onaj metal u pozadini. :smiley:

Ma nema tu sanse preko 10h i to da se vuces. Tako svi na neku kazu.
Isto sam gledao na netu da je realno jedina bitna nadogradnja oruzija. Sve ostalo manje bitno…
A sto se zvuka tice to je meni jako bitno. Posle BF-a sve lose zvuci.
Volim kada je pucnjava uverljiva. A gledao sam kako su se trudili likovi koji su radili na BF
Svo pravo oruzije je snimano itd…