DualSense - novi Wireless Game Controller za PlayStation 5

We’ve reached an exciting milestone with PlayStation 5, as we’re starting to ship our new controller in its final design to developers who are implementing its unique features into their games. But first, we wanted everyone in the PlayStation community to get a first look at the DualSense™ wireless controller, and hear our vision for how the new controller will captivate more of your senses as you interact with the virtual worlds in PS5 games. The features of DualSense, along with PS5’s Tempest 3D AudioTech, will deliver a new feeling of immersion to players.

  • In Built Mic
  • Create button, replaces Share Button
  • Haptic Feedback
  • Adaptive triggers into the L2 and R2 buttons

https://twitter.com/PlayStation/status/1247615732961050625

6 Likes

Dakle neće se zvati DualShock 5 nego DualSense…

Ovo je kontroler koji će ići uz svaki PS5? Ružan je do zla boga ali valjda će biti bolji od ds-a koje su davali zadnjih 30 godina…

Da, tako je…

Bar nema svetlo(kako je na ds4) :smiley: Ako ništa drugo mada ovaj tach je i dalje tu koji je beskoristan gotovo u svim igrama, mada ne znam kako radi u aplikacijama. Podseća me na onaj PS3 prvi prikazani kontroler.

Meni izgleda dosta moderno. Dosta simpatican dizajn.

Brutalno izgleda, mozda ce i konzola biti bela ako je ovakav kontroler.

Dizajn tu i tamo, ali deluje udobnije od ds4 kontrolera

Pocinje da lici na xbox najzad su ga malo udebljali. Oduvek mi je bio Sony dzojped onako strkljav i nikakav.

Meni se svidja samo sto mislim da bi bio mnogo gotivniji u crnoj boji po defaultu ali izbacice jos boja tako da ne treba brinuti :smiley:

Dugo im je trebalo da ukapiraju da xbox kontroler bolje dizajniran :slight_smile: i pecurku ce podici gore sem ako ms to nije patentirao :smiley: onda zbog sujete nece

Ima svetlo, ali oko touch pad-a :joy:

Da ali kontam da će biti doista slabije, da će biti kao svetlo na tastaturi ili mišu…

Da, kao sto je na novijim ds4 kontrolerima, gde ne upada u oci

wu9nTcx

4 Likes

Zanimljiv dizajn, ocito je da su dosta kopirali gamepad od Xbox-a. Mozda bude slican dizajn i same konzole hahaha.

4 Likes

Meni fino izgleda, sviđa mi se bela boja da budem iskren. Ni DS4 mi nije bio loš samo što mi je loš kvalitet analoga, palac stalno klizi. Ta guma je nekako loša, i sam oblik onako blago ispupčen. Na xboxu mi je super što ima blago udubljenje i još ona guma, tačno ti drži palac na mestu. Ali ovako sve ostalo mi je ok. Ovaj mi izgleda kao neki Overwatch edition. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Nisam bas siguran za dizajn. Ocigledno su zeleli da izgleda moderno, spejsi i starwarsoliko, ali deluje nekako jeftino, kao da je neki beli skin nakalemljen preko crnog kucista. I to kazem kao fan “bele tehnike”. Podjednako bitno je i kako ce novi oblik da lezi u ruci. A najbitnije od svega, pitanje je da li ce konacno da poprave kvalitet analoga, guma kojom su presvuceni analozi, i da li ce da urade nesto povodom kapaciteta baterije.

Moram priznati da sam ocekivao i malo vise inovacija od zaobljenih ivica. Prethodni je imao svetlo koje je ispocetka delovalo kao najveci promasaj, ali se kasnije ispostavilo kao esencijalno za VR. Ogroman touchpad je nagovestavao sijaset mogucnosti u igrama, i uopste nije iskoriscen, ali je makar pokazivao ambiciju. Sada vec potpuno ocigledno beskoristan, i dalje zauzima dobar deo povrsine. Ako je to uopste i dalje dugme. Vidim, ostao je i zvucnik.

Feedback na trigerima su maznuli od Xboxa, ne volim prosto kopiranje resenja, ali u principu je dobra stvar. I ako se ne varam, to mu kao dodje jedino unapredjenje?

Create, share - u cemu je dodjavola razlika. Zbog GDPR-a socijalne mreze nisu vise kul, sada je in biti “content creator” sto je fensi naziv za glupiranje na jutjubu i twitchu (cast izuzecima).

Mogli su mozda da idu u pravcu da se leva i desna strana razdvajaju, kao na Switchu, da obuhvate i analoge, i da se koriste kao kontroleri za PSVR 2. To bi bila zgodna inovacija, ukradena 100% od Switcha, ali prakticna za VR.

Dobro, sve je ovo classic controller, na kome ce se igrati Fifa, cekam da vidim sta ce da ponudi PSVR 2 i tu ima prostora za unapredjenja, izmedju zaista arhaicnih Move kontrolera iz PS3 ere i fenomenalnih Oculus i Vive resenja, koja se jos mogu dodatno unaprediti. Tu smo prakticno na samom pocetku jednog uzbudljivog podrucja koje ce nas neminovno dovesti do full heptic suit-a. No, to mozda za next gen, kada ce se zvati Omni sense, da ne trcimo previse pred rudu, i dalje je ogroman deo gaming populacije veoma VR suzdrzan i skeptican.

Uglavnom - manje inovacija, osvezeniji dizajn u odnosu na konkurenciju, ali u sustini, truba.

1 Like