Error 71

U pokušaju da instaliram Auroru i zamenim FSD greškom ili iz čiste gluposti sam obrisala dash.ini fajl i nakon toga konzola neće da makne dalje od logoa uz crn ekran i grešku 71.Ima li pomoći? Kako da vratim sve na staro? Upomoć!!!

Zar to nije grijeska RROD-a? Neka me neko ispravi aki grijesim.

Jeste, ali najcesce je problem HDDa kao u njegovom slucaju sto je predpostavljam jer je obrisao onaj fajl

Kaze da je obrisala… :smiley: A ima i ovo upomoć na kraju možda je to ipak slučaj za spasilačke službe?

1 Like

Skini, otpakuj i ubaci tamo gde se nalazio pre nego si obrisala.

https://www.realmodscene.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=1853

Ubaci na usb fat32 MEGA, probaj da upalis sa USB trebalo bi da ucita.
Daj sliku koji erorr i detaljno sta si radio.
Iscupaj hdd ove i upali bez njih i nidi da li ucitava NXE.

Radila… Evo ovako Izgleda ekran. Upalim xbox, on krene da podiže sistem, pojavi se logo i onda crni ekran. Izvadila sam HDD i uspela sam da upalim xbox, radi, naravno nema ni jedne igrice, samo osnovna fabrička postavka.Znači da nekako treba da vratim taj ini fajl koji sam obrisala ali ne znam kako. Prikačila sam HDD na PC i uz pomoć Horizona mu pristupila ali ne znam šta i gde da prebacim da bih ga popravila.E tu uskače spasilačka služba i vi :slight_smile: 303870600_ea0ddf2608_m (1)

Inače kada sam prebacila AURORU po instrukcijama iz Tutorijala, kada bih restartovala konzolu vraćao bi me na onaj meni za SIGN IN nije podizao Auroru, zato sam i obrisala taj falj misleći da ako fizički uklonim FSD da će to rešiti problem. Glupo žensko :open_mouth:

Probaću. Hvala. Ali šta posle sa HDD?

Izkljuci sve sa konzole hdd, usb i ostalo i upali je, ako izbaci to bez harda i usb onda je nesto sa plocom. Probaj da upalis sa ejectom konzolu, kada ugasena pritisnes eject dvd drajva i onda na RGH/jtag konzolama ucitava Xell, plava pozadina…
Napisi koja je konzola slim/phat, mfr date sa konzole ili service date sta pise i koji je?

Evo mene opet. Problem još uvek nisam rešila, uglavnom tapkam u mraku. Kada konzolu upalim ejectom i izađe plavi Xell ekran sve se učitava dok ne stigne do sda fajlova i onda konstatuje da njih nema i tu se sve prekida, odnosno krene da traži te fajlove sda 0, sda 1,2 i 3.
Čitajući po netu došla sam do zaključka da mi fali nand fajl, demantujte me ako grešim ali ne znam šta dalje. kada izvadim hard disk iz xboxa i prikačim ga na pc preko Horizona mogu da uđem u njega i deluje kao da je sve tu ali očigledno da nije. Da li imate neku ideju. KOnzola je phat

Problem je što se u nekoj kasnijoj verziji aurore trebalo je u launch.ini fajlu da se promeni koji fajl treba da pokreće… Ne sećam se sada već tačno… Pokušaj ovo što su ti rejli isključi sve komplet iz konzole i pokušaj na usb da staviš auroru i pokreneš tako

Pokušala neće. Ako pokrenem konzolu na klasičan način upali se onaj početni screen, bela pozadina sa loptom ili kako već ide i odmah se zamrzne sa porukom E71 a ako ga podignem preko eject-a on konstatuje Usb ali opet stane kod iste tačke i vrti se ukrug tražeći sda fajlove