Fallout 4

Pogledaj YT kanale “Two Dynamic” i “Fudgemuppet”. Rade detaljnu analizu modova. Posto je limit, sad za sad, svega 2GB, sumnjam da ce biti nekih vele modova… Ali ima interesantnih, koje naravno necu probati radi #cough Blood and Wine cough#

Far harbor na Ps4 je izgleda ispeglan i sredjen!

I to plus radi bolje nego na XO, cak u jednom trenu na XO padne na 21 fps a na PS4 se drzi na 30, svaka im cast, sad neka se bace na peglanje XO verzije…

Tesko da se dobra optimizacija i “ispeglanost” moze nazvati smanjivanje graficke kvalitete bazne igre… Jedino sto su uradili na Ps4 verziji jeste da su smanjili nivo volumetrijskog osvijetljenja, ujedno i gustocu magle, sto je uticalo na framerate. Nista drugo optimizirali nisu.

Ipak je rijec o Bethesda. Optimizacija im nije jaca strana. A kamoli peglanje platforme koja nije njihova primarna radi … #cough MS angazmana cough#

Tako da u stvari, XO i dalje vodi sto se tice nivoa detalja unutar Far Harbor. Kao i svaka Bethesda-ina igra na Xbox-u naspram Ps-a, jel…

Dear lawd…

Drugi val, nažalost i zadnji, DLC sadržaj za Fallout 4:

Contraptions Workshop

Koji uvodi dosta malih, ali bitnih sitnica, poput: Modela za armor-e kao u Skyrim-u, stalaka za oružija, industrijsku traku, i još dosta toga…

Datum izlaska: Sljedeća sedmica (najavljeno 13.06.2016)

Vault-Tec Workshop

Kao što i samo ime aludira, ovaj DLC vam omogućava konstrukciju vlastitog Vault-a. Dugo očekivana opcija, koja izgleda tek nešto primamljivije od trenutnih “prašinom pokrivenih” safehouse-a…

Datum izlaska: Juli 2016

Nuka World

Ekspanzija koja bi trebala biti sličnog ili istog omjera, Far Harbor-a. O kojoj se šuška već par mjeseci…

Datum izlaska: August 2016

Kompletna najava za Fallout 4, by Todd Howard:

Izlazi li Fallout Shelter i za Mac ili samo za PC?

Na Store-u je od danas dostupan Vault-Tec Workshop DLC, te novi Update od 2.3GB.

Da bi ste pristupili istom i aktivirali Quest, trebate biti unutar Commonwealth-a, u Far Harbor ne hvata radio frekvenciju. Upravo sam testirao sve nove dodatke koje nudi i ovaj i par ostalih Workshop DLC-ova. Trebalo mi je pola sata, pola sata, samo da ih brzinski prelistam… Koliko god mi ide na nerve sta je Bethesda napravila sa F4, jer fakticki je stvorila Minecraft 2.0, kolicina opcija me fascinirala…

Od zadnjeg Vault-Tec dodatka, neke od opcija koje sam primjetio:

  • Namjestaj, pre-war, znaci netaknut.
  • Gomila dodataka Vault dizajna
  • Opcija da povezete glavni racunar sa Vault-om i vrsite monitoring i potpunu kontrolu populacije (ako bude obilno kao sto mislim da jeste, bit’ ce ludnica…)
  • Frizerski i kozmeticki salon, te opcija da manipulisete izgledom populacije
  • Vault-Tec bolesni testovi
  • Exitsave” - Sada svaki put kada idete na quit, automatski save-a poziciju, bilo da je Survivor ili bilo koja druga tezina…

Ostao mi je jos glavni quest za Far Harbor pa se bacam na ovaj DLC. Ono sto se nadam jeste da nece razocarati. Gomila quest-ova nije potrebna ukoliko nam daju ogroman broj opcija predvidenih za bolesne Vault-Tec pokuse… Sto uz cijenu od 4.99$ sumnjam da ce biti slucaj. Nadam se da grijesim…

E ovo su bili DLC-ovi…

@S.T.A.L.K.E.R, jel se pojavio Vault-Tec na PSN-u? Budu li nastavili ovako sa Ps4, odgodit ce Skyrim Remaster, garant…

@Lordish
Izasao je.

Sto se mene tice, ne oada mi na oanet da uzimam season pass za F4, prelomio sam definitivno. Svaki DLC osim Far Harbora mi je djeluje nekako vjestacki, samo da uzmu pare. Ne zelim dodatna crafting sranja, zelim nove misije i to je to. Bas sam se razocarao.

Pametna odluka. Takodjer…

Napokon!

Update 1.7 je izasao za PC i XO. Iduce sedmice stize i na Ps4…

Izgleda da je 1.7 Update donjeo masovne probleme na svim platformama. Pocevsi od problema sa DLC-om na XO, pa sve do nevjerovatnog lag-a i padanja framerate-a… Licno sam testirao na XO, uzas. Cak i na Store-u prikazuje da moram kupiti DLC-ove, a uzeo Season Pass. Koja bruka i sramota…

Svi oni koji planiraju aktivnije igrati F4, neka pricekaju jos par dana. Ne bi li Bethesda ispeglala sve kako treba…

Izvor: 1.7 Update Problemi

Ne znam hoce li ostali imati slican problem, ali za one koji su na XO digitalno uzeli igru sa Season Pass-om…

Javlja se sljedeci problem, na Store-u stoji: “You can play this game for now or buy it to own it forever.”. Sto je cista glupost i greska koja se javlja od 1.7 update-a… Uglavnom, govori vam kako samo trenutno posjedujete igru, sto bi znacilo ukoliko bi ste je obrisali morali bi ste je ponovo platiti.

Kontaktirao sam podrsku i potvrdili su da je rasiren problem te da suraduju sa Bethesda-om, pomazu im tacnije, na rjesenju. Da ne cupate kosu, bit ce sve ok…

@S.T.A.L.K.E.R ima li slicnih problema na Ps4?

Fallout 4: Nuka-World Debut @ 4 PM ET Live

Nisam siguran. Kao prvo, imam fizicku kopiju, a kao drugo bicu van drzave nekih nedelju dana pa kad se vratim mogu to provjeriti.

Update 1.7.19 od danas dostupan na PC & XO, stiže uskoro na Ps4

[quote]
Fixes General updates to Bethesda.net Mods

Nuka-World:

Fixes Fixed issue where “The Grand Tour” could not be completed if Gage was your active companion when the quest started.

Far Harbor and Contraptions Workshop:

Far Harbor and Contraptions were also updated on PC, Xbox One and PS4
with minor updates Far Harbor (JP) was updated to fix untranslated
strings[/quote]

Zar da ja jedini pisem u ovoj temi? :smiley: hahaha

Elem, probao sam igru nakon update-a. Sekirao sam se zadnjih dana jer svako 15min unutar naselja bi igra dozivila krah, cesto bi zamrzavala na jedan sekund, gomila pop-up gluposti i sl… Lijepo je vidjeti da je vecina toga korigovana. Igra radi ljepse, vjerovali ili ne, izgleda ljepse.

Sada kad su zavrsili sa DLC-ovima, mogu se fokusirati na zakrpe.