Filmovi vol. 2

Nemojte gledati Underworld:Blood Wars.

The end.

Ali zato pogledajte Rogue One, oduševio me je! Pravi povratak korijenima posle onog mlakog buđenja prošle godine. Izgleda da Disney polako ulazi u štos sa franšizom. :slight_smile:

1 Like

Nemojte gledati Assassins Creed
The end

1 Like

Licni dozivljaj nekog je individalno razlicit, samim ti gledanje i uzivanje u odredjenim filmovima. Receno je par puta sto vise ocekujes od filma vise se razocaras.

Nemoj shvatati zdravo za gotovo necije komentare nego odgledajte film.

Citam ovu temu pa ovde sve profesionalni kriticari :slight_smile:

1 Like

dali mi neko moze reci kako da namestim kada skidan torrent filmove da mi se skida redom, kako bih mogao da gledamfilm i ako se nije cio skinuo?

Koristi popcorn time.

Svidja mi se kako su uradili sve da sto vise lici na originalan SW. Oni dugmici na zvezdi smrti kada pale zrak, sve je isto. Onda oni ekrani koji su u stvari samo velike slike sa pozadinskim svetlom :slight_smile: Bas kao da je 1979.

Negde na YT ima snimak iz New Hope i ovog Rogue One, slika pored slike kada pritiskaju dugmiće za paljenje.
Sve isto, ladno!

Ne bilo isto pored budzeta koji imaju :smiley:

Odgledao sam Rogue One i nista mi se ne svidja. Radnja koju ne mozes da uhvatis ni za glavu ni za rep. Pocinje iznebuha, kao da si upao na pola nekog serijala. Ranije su umeli da prave bolje filmove polako uvodeci gledaoca u likove i dogadjaje. Mada moram priznati da su uboli ton prvog filma fantasticno. Dart Vejder je original. Ne svidja mi se samo CGI mrtvih glumaca. Nekako odskace i ne lezi mi.

1 Like

Čekaj, Nova nada ne počinje iznebuha kao da si upao na pola filma? :smiley:

Treba posmatrati RO kao dio veće slagalice i nema problema, čak se uklopio više nego dobro.

Kontam da je fazon bio da udare na sentimentalnu žicu starim fanovima, što su po mom mišljenju uspjeli više nego dobro.

Ocjene, posjeta i zarada govore tome u prilog.

1 Like

Iskreno ne znam kako se Rogue uklapa u ceo univerzum (iako sam pohvatao dosta referenci iz prvog dela). Sam motiv da napravis omaz prvom delu je nekako diskutabilan. Mozes onda da ga tretiras kao remasterovanu igru. Pritom ovde nema mnogo star wars magije ako ne racunamo gotovo komican lik slepog ratnika i scenu u kojoj Dart Vejder satire pobunjenike u uskom koridoru (jedan od retkih wow momenata u filmu).

Sama cinjenica da sam zaspao na pola filma, i to kao SW fan, govori dosta o tome kakav je Rogue one. Sta govori zarada i ocene ja ne znam, ali sam shvatio da to vise veze s mozgom nema. Nije cak ni Vilijams komponovao muziku…Ok, ovo je spinof a ne main serijal, ali mi nije jednostavno na nivou cak i ovih novih SW limunadica.

Rogue One, za razliku od The Force Awakens, sadrži svu magiju Star Wars sage. Čak se može opipati atmosfera, savršena pri tome, “Republic Commando i Battlefront” igara.

But hey, that’s just me :smiley:

3 Likes

Tu se slazem. Rogue One definitivno jeste barem 10 mesta ispred onog predhodnog kretenskog dela. Ono predhodno je kao neka glavna prica koja je blago receno preglupa, gluma ocajna, sve je smehotresno.
Ovde su ipak pogodili tu atmosferu. Jeste da je prica manje vise nebitna. Takve “spinof” gluposti ne podnosim. Ali je ovo svakako mnogo bolje ostvarenje od onog predhodnog.
Iskreno se nadam da nikada vise necu videti onog smesnog sto je kao glavni negativac. :smiley: :smiley: :smiley:
Onaj bi bio vrhunski negativac u nekom rimejku 101 dalmatinac… ili tako nesto.

3 Likes

Kajlo Ren? :smiley:

Juce sam kinuo neki film sa njim u kome ceo film vozi autobus, mnogo bolje mu pristaje uloga mogu da vam kazem.

http://www.imdb.com/title/tt5247022/

Kajlo Drek :smiley:

E taj, mukica.

Odgledao sam Patersona. Dzim Dzarmus… Relativno zanimljivi dijalozi, glavni lik izgubljen u svemiru, pomalo cudni susreti, opsednutost crno belim kontrastom i americkom poezijom (Jarmush je rezirao i Dead Man sa Dzoni Depom, ako niste gledali sta radite uopste na ovoj temi?).

1 Like

[quote=“padawan, post:2025, topic:8360”]
Odgledao sam Rogue One i nista mi se ne svidja.
[/quote]Takodjer pre neki dan, inace 7-mi deo The Force Awakens mi je bio duplo bolji od Rogue One.

EDIT:
A i bas sada gledam The Force Awakens je puno bolje ocene dobio Metacritic - Metascore 81, dok je Rogue One dobio 65.

Lepo je neko napisao na forumu kad je izasao film, da mu dodje isto kao i gledati finale lige sampiona po drugi put…

1 Like