Filmovi vol. 2

Ja sam to trupio. Ali stvarno je tako. :slight_smile:

1 Like

Daemone, gledao ovo? Dobio sam preporuku, pa ako ti kazes da valja…

Ghibli je japanski Disney. Howl’s Moving Castle je dobar film, ali meni nije njegov najbolji. Bolji su mi Spirited Away, Priness Mononoke i Porco Rosso.

Ima neka ok akcija, sa dobrom animacijom, ali se vidi da je adaptacija knjige koju je pisala žena, jer MORA da se forsira romansa na kraju.

Auh, ,onda ipak ne bi. Ja sam se ponadao da je mozda neki mindfuck. Hvala na odgovoru.

Ako hoćeš mindfuck, imaš bolje kandidate. Ako ti ne smeta takav stil predložiću ti par.

Moze. Zelim malo odmor od zapada. Pocinje da me zamara.

Većina ovih su solidan mindfuck, i deo su “anime mindfuck starter kit”. :slight_smile:

A ako te interesuje nešto duže, poput serija, tu je tek nepresušan izvor.

Mislim da i svaki od ovih englesku sinhronizaciju.

Ovaj nisam gledao, ali ljude hvale, i to je kolekcija kratkih filmova:

Hvala ti. Vise bi voleo engleski titl nego sinhronizaciju (koja me podseca na vreme kada smo kao klinci, kod druga koji je imao satelitsku antenu gledali Ramba na Njemackoj sinhronizaciji), al ako nema titl moze i sinfronizacija. To cu vec sam da izrovarim. Pogledacu u sto skorije vreme.

Ima sve:

  1. Japanski audio sa engleskim titlovima
  2. Engleski audio i engleski titl
  3. Engleski audio bez ikakvog titla

Tako da imaš svakav izbor i kombinaciju.

A siguran sam da ima i nekih koji su napravili srpske titlove jer su ovo baš popularni filmovi.

Ne trebaju mi srpski titlovi. Najbolja kombinacija ce mi biti: Japanski audio sa engleskim titlom. Dobar deo sarma japanskih igara/filmova mi je upravo u japanskom jeziku. Volim da ga slusam, steta sto ga nisam naucio. Mada ima za mene vremena, mlad sam, a mozak mi je u top formi :grinning:

Paprika? …

:joy:

Don’t knock it till you try it :slight_smile: I moja reakcija je bila: Paprika? Really?

Pazi kad se i na japanskom kaze “paprika”… Ne verujem… Cijeg je uopste porekla ta rec?

(fun fact, reci srpskog porekla…“robot” i “vampir”)

http://mondo.rs/a827714/Top-Liste/Info/Srbizmi-u-engleskom-jeziku-Najcesci-vampir-i-paprika.html

Navodno našeg, mada, ko će ga znati?

Da nije bilo Srba i Srbije, robota bi nazivali automaton :grinning:

A “paprika” bi verovatno bila “chili”

Ili se samo meni čini, ili ovo izgleda pre cool? Nisam godinama bolji trailer gledao :smile:

1 Like

Oh da naravno da cu gledati ali kuci kada dodje dobar snimak. Svaki sledeci je samo veci bum bum tras…

Bas sam prosle nedelje odgledao sve delove koji su do sada izasli. Koliko je to zapravo deciji film, a uzivam u nejmu svake sekunde :smiley:

Pa jeste deciji film. Ali ja volim decije filmove :smiley: Nikada ne zelim da odrastem.

Jedva cekam… :smiley: Bice ovo dobro.