Filmovi vol. 2

Novog Aliena bih opisao kao avanturu sa primesama drame. Potpuno me razocarao, dok s druge strane King Artur me je prijatno iznenadio, svaka preporuka za Artura dok Alien… onako, bas mlako, mozda sam imao prevelika ocekivanja.

Kralja Artura nisam jos pogledao,ali na osnovu raznih trailera koje sam video i rezisera koji mi se ne svidja,sumnjam da ce mi se svideti… A sto se tice novog Twin Peaks-a,odgledao sam nekako ove 4 ep.,jel ovo moguce da se nekom svidja…I am the hand and I sound like…CRAP

Ima li išta da se tebi sviđa? :slight_smile:

3 Likes

Evo i ja da osujem malo paljbu :slight_smile: Gled’o sam 3 filma ovaj vikend i zali boze vremena.

John Vick 2 je najgluplji film svih vremena. Toliko je retardirano besmislen da je los cak i kao karikatura akcionih filmova ili kao komedija. Comic violence filmovi imaju zapravo nekakvu smislenu radnju i duhovite dijaloge koji iskupljuju over the top akciju. Ovde je dijalog skoro nepostojeci, a cak ni body count nije na nivou prvog dela vec su vise u pitanju tehnicke egzekucije. Odakle mu imdb ocena… misterija.

Trainspotting 2 je samo ok. Deni Bojl je odlican reziser i ovo bi bio briljantan film da ne provejava konstantno omaz kultnom ostvarenju, ili da ima zapravo nekakav ozbiljan scenario a ne samo tragikomicne pokusaje bivsih addicta da se uklope u normalan socijalni zivot. Ipak karakteri su sjajni i vredni gledanja.

Beauty and the Beast zabrinjava jer nas posle remastera brojnih igara ceka ista stvar i u filmskoj industriji. Ovo je 1:1 ekranizacija animiranog filma sa preslikanim dijalozima i scenama, uz mozda 2-3 nove pesme i deo u kome Bell saznaje istinu o svojoj majci. Produkcija je raskosna, ali ja bih radije sveze ideje i nov animirani film. Mada moram priznati da bih rado gledao Aladina ili Lion Kinga na ovaj nacin i prokleti Dizni zna da moze da racuna na milione fanova originalnih crtaca.

1 Like

Covek je u pravu.
Prvo te reciklaze starih dobrih serija su promasaj. To je bilo drugo vreme i drugi standardi.
Ne treba dirati takve stvari. Ovo je preslikana situacija sa novim Dosije X. Pregazilo vreme, nikad vise cao…
E gledao sam za vikend neke stare ilmove sa Brus Vilisom. I skapiram koliko mi nedostaju pravi filmovi iz osamdesetih i devedesetih.
Skapiram u cemu je problem. Bas ono sto je Mel Gibson rekao. Da heroji ne trce okolo u helankama.
Sadasnji filmovi i serije su prilagodjeni sadasnjim potrosacima a to je gomila izfeminiziranih, beskicmenih, maminih pedercica (ne u smislu seksualnog opredeljenje protiv toga nemam nista samo da se zna.)
Za takve debile prave filmove i serije.
Zato nekome ko ima malo vise od 30-35god nije realno da se nesto svidi. Prosto nema sta!

3 Likes

Ja juce krenuo da gledam T2 i posle 15 sekundi (jos trce na trakama) skontam da ne bi bilo lose pogledati prvi deo prvo.

Pa tako veceras prvi deo, sutra nastavak :slight_smile:

U sustini u zadnje vreme nema mnogo kvalitetnog sadrzaja,evo da napisem sta je najbolje od svega po meni…Od serija,5 najboljih su The Sopranos,True Detective,GoT,Star Trek i TWD,za TWD mnogi imaju neke zamerke,ali te zamerke kakve god da su mogu da imaju samo oni koji nisu pravi ljubitelji TWD sveta,mislim i na strip i na seriju,imam i ja mnogo sitnih zamerki ali u sustini je veoma dobro,i ovo sto rade scenaristi sa emocijama gledalaca je genijalno,nijedna druga serija ne izaziva kod mene takav adrenalin i emocije kao TWD…Od Igrica,5 najboljih su Uncharted 2,TLOU,GoW 3,RE 4,Onimusha…Naravno da volim vise manje i sve nastavke ovih igrica,serijali Dead Space,GeoW,Silent Hill su isto dobri…Filmove je najteze napisati jer ih ima puno,i ako nisam zaboravio neke najbolji svih vremena su Strange Days,Rocky,2001 Space Odyssey,LoTR,Silence of The Lambs,Braveheart,Troy,Clockwork Orange,Requiem for a Dream,District 9,Children of Men,Gravity,Apocalypto,Star Trek Into Darkness,Cloverfield,Southern Comfort,The Revenant,The Warriors… A u superhero filmovima konkurenciji za mene je Captain America Civil War najbolji,

Nolanova trilogija nista?

1 Like

Ne svidja mi se Nolan kao reziser,svi njegovi filmovi su nekako boring,Dark Knight,Insomnia i Interstellar su jedini malo bolji od boring…Batman mi je tako odbojan,ni u stripovima koje sam citao kad sam bio klinac nije bio zanimljiv,nikad nisam mogao da ga zavolim,odelo i maska su mu nekako glomazni,glas mu je odbojan,nema uopste supermoci,zasto je onda uopste svrstan u superheroje,zbog bogatstva?? Alfonso Cuaron,Wolfgang Peterson,Peter Jackson,Mel Gibson…Oni znaju da prave uzbudljive i zanimljive filmove,Nolan ne ume u svojim filmovima da ubaci neki “x factor” koji ovi znaju…

Memento, prestige, inception…

7 Likes

Gledao sam sve te filmove,prosecni boring filmovi,nista posebno…Ako on za sve ove godine nije naucio kako da napravi bar 1 extra film,nece nikad nauciti…

Ovi filmovi su ti boring, nista posebno?! :astonished::astonished:

O ukusima se ne raspravlja, pogotovo o ukusu kao sto je tvoj… :cry:

2 Likes

Vrhunski filmovi.Sve do jednog!

Lego Batman Movie je urnebesan. Ne smete da propustite ako vam se svideo Lego Movie i generalno volite uvrnuti smisao za humor. Ima i 3D verzija. :smiley:

Sinoc sam gledao i Logana, jedan od boljih superherojskih filmova u poslednje vreme. Na trenutke ima Last of Us vibe, kada Logan zarastao u bradu i sepajuci od ostataka municije od ademantijuma koji jedino moze da ga povredi, spasava malu devojcicu mutanta od drugih mutanata i zlih vojnika ali mu ona u stvari pomaze da shvati kako nije toliko grub, muzevan i neotesan kao njegova spoljasnjost.

Odgledao Life skroz ok film…Nikad cuo nabasao onako slucajno…

Pazi verovatnocu @Stevvva citam tvoj post i u pozadini trazim linkove da pustim taj film :slight_smile:

Ovaj novi Alien je toliko los, da sam bio u shoku ceo film. Kamo srece da sam ga gledao kuci, prekinuo bih na pola. Ovako sam morao da sedim u mracnoj sali i trpim tu nepovezanu seriju budalashtina do gorkog kraja. Jer, eto, moram da se ‘druzim’ sa svojim kolegama, hah. A znao sam da ce biti los, to je bilo jasno od prvog trejlera, ali ovoliko!

Prometej je bio tragicno los film, al je barem imao nekakvu ideju sta hoce da kaze i pokaze, plus je lepo izgledao. Alien Covenant je uspeo da bude gori u svakom smislu. Film bez poente, samo serija sekvenci koje su vec uradjene u drugim filmovima. Publika valjda voli da vidi poznato, ko ce ga znati. Prakticno svaku scenu mozes da kazes, ‘aha, ovo je iz xyz dela.’

Homoeroticni verbalni dueli androida, najgluplja frizura na zenskom liku ikad, blede (bukvalno) kopije aliena koje nicemu ne sluze sem da histerisu po kadru, random pocetak celog zapleta, o moronskom ponasanju likova da ne pricamo. Majko, kakva papazjanija.

Ovo je svetlosne godine daleko od elegantnog, zategnutog uzasa prvog filma. Kao i Kameronovog silovitog nastavka. Filmovi koji su postali klasici s razlogom, jer je scenario pevao (starosedeoci ovde znaju moj stav da bez dobrog scenarija nista). Ovo je samo djubre neopevano.

Sad oce kolege da me vode i Wonder Woman da gledamo. Kuku. Koga zmija ujela i gustera se plasi. A jadna Gal Gadot, koliko sam imao prilike da vidim u F&F, ne ume da glumi her way out of a wet paper bag, plus izgleda ko hrpa shtapica. Tako da ne drzim nadu. Al ajde, ocene su pozitivne, pa da vidimo.

Eto da ne bude @TheSentry jedini grumpy old man foruma. :smiley:

5 Likes

@n00dle ne spojluj film, nekome ces pokvariti uzitak u gledanju filmu :smiley:
Negde procitao da je wonder woman dobar film za neke papazjanije, odgledacu cim izadje dobar 1080p snimak.

1 Like

Uh, ja mislim da sve sto sam naveo ima u svakom trejleru/opisu filma, al ako sam bio preterano detaljan, nema problema, stavicu pod spojlar tagove.

1 Like

Nema potrebe ja sam se salio, opusteno. Meni neces pokvariti sigurno uzitak cak sta vise daces mi osnovu za opusteno i bez prevelikih ocekivanja gledanje filma. Tvoji komenari su uvek korisni i mini review je. :wink:

1 Like