Filmovi vol. 2

Sunshine I Moon nisu neki mindfuck filmovi, ali su odlicna sci fi ostvarenja

2 Likes

Donie Darko
Memento
Usual Suspects
Gone Girl
Antihrist oO

1 Like

Predestination. Mindfuck sa elementima sci fi I preporuka za svakog ko nije gledao.

1 Like

Verovatno si pogledao, ali ajd, možda i nisi.
Inception

1 Like

Stalker (1979) ima posebnu atmosferu i estetiku. Nije u pitanju plot twist film, ali svakako zavređuje pažnju ako želiš intelektualni izazov, ima puno metafora.

1 Like

uf kakav film. tezak ko Dark Souls 1

1 Like

Svideo ti se “Stalker”?
Drago mi je da čujem da ima još neko kome se svidja taj film , meni je fenomenalan :slight_smile:

1 Like

Veoma je čudan, ali mu to ne smeta. Upečatljiv je.

Uzmi pogledaj ako mozes da najdes i ostale filmove od Andreja Tarkovskog neces se razocarati ako ti se svideo Stalker!
Ne znam da li znas da je Stalker radjen po romanu Roadside Picnic (piknik pored puta) knjiga je malo drugacija nego film , ali je svi hvale , a ja nikako ne mogu da je nabavim nigde…

1 Like

A po knjizi Roadside Picnic i filmu Stalker nastala je i igra S.T.A.L.K.E.R. :slight_smile:

Tako je :slight_smile:

Kad ga ovako opises ja moram da odgledam :slight_smile:

Evo jos likova. Kako ih spajaju na kraju nece moci sve super heroje da stave u jedan kadar niti da daju svakom po 5min filma. Nece svi moci da stanu u 3h

7.8 na imdbu dovoljno govori.

Uskoro nece vise biti sporednih likova. Svi će biti glavni.

1 Like

@Akiris
Sve sto se moze uporediti na bilo koji nacin sa Dark Souls mora da valja. :slightly_smiling_face:

Da, marvel je toliko rasirio pricu da ce jos malo poceti da izbacuju po jedan film mesecno. Ali nema veze, ja bih svaki odgledao. :slight_smile:

2 Likes

Kingsman.The.Golden.Circle.2017.1080p.BluRay.x264-SPARKS

Pogledao sinoc. Pola gledao, pola blejio u telefon, prvi dio daleko bolji.

1 Like

Izazvati paznju,emociju,preneti ili poslati poruku i ostati u secanju. To bi filmovi trebalo da urade,ili bar oni koji ih stvaraju…A ovaj film je jedan od takvih.
I to ce biti dovoljan opis. :wink:
Jedan od reditelja i scenarista koji ima,a ovim filmom je zacementirao svoje visoko mesto kod svih ljubitelja dobrog filma je svakako Tejlor Seridan.
Pisac Sicaria i Hell or high water…i ovog puta uz dobar scenario i reziju koju sam radi,stvara vrlo dobar film.Wind River.
Oseca se uticaj mentora sa kojim je radio na Sicariju(D.Vilnev),pa tako ako volite filmove Vilneva(Prisoners recimo) a niste gledali nista drugo od Seridana,ovaj film najtoplije preporucujem.
Po meni 8,5/10

Odgledao noćas The Killing of a Sacred Deer. Jedan od najneobičnijih filmova koje sam odgledao, ikada. Najbolje je opisati ga u par riječi:

Čudan, morbidan, težak, bolestan, interesantan, inovativan, one of a kind film.

Ne mogu još uvijek da svedem utiske. Preporuka svima, baš me interesuje šta će ostali reći.