Filmovi vol. 2

Meni je Grand Budapest Hotel odličan film; prvo što mi se svideo kinematografski stil Wes Anderson-a (sredina, uvek postoji jasno definisana sredina slike, scene, frame-a), drugo što je priča odlično odrađena, treće što je brate predobra glumačka ekipa bila koja je dala sve od sebe. Ja bih taj fim svima preporučio.

Gledao sam tokom vikenda Gone Girl i The Equalizer.

Gone Girl sam skontao odmah o čemu se radi, pa mi je dosta i bio “meh”, iako ima par “WTF” scena, dok je Equalizer neka vrsta Taken-a sa Denzelom u glavnoj ulozi.

Pogledao na kraju i ja Hobite. Naravno u 3D i po meni super ugodjaj. Sve sto sam ocekivao sam i dobio. Odlicna zabava.

Upravo odgledah novi X-Men film. I jednostavno jednom reciju, UVAUUU… :eek:

Film je stvarno fenomenalan, ubedljivo najbolji u seriji (barem za sada). Scene iz buducnosti, ili sadasnjosti (ko ce ga znati), na pocetku i kraju filma su fenomenalne. I posebno mi se svidela post-credits scena sa En Sabah Nur-om, ako je neko to mozda propustio ili ga je mrzelo da ubrza do samog kraja da pogleda, neka to obavezno ucini, nece se pokajati.

Jedva cekam Apocalypse, jos samo dve i po godine :smiley:

a ja bas odgledao Watchmen jer sam prvi put gledao neki bzvz snimak, i zaspao na pola…
Nisam propustio nista znaci heheheh, film mi je MEEEEEEEEHHHHHHHHHH

Pogledao sam “Exodus” Meni je onako. Ok, pricu svi vec napamet znamo to je ok. Scene su stvarno mega-giga tu nemam reci.
Ali… nekako mi nesto fali u filmu. Nekako me nije nesto drzao. Mozda je do mene ali meni je nesto falilo za taj “vauuu” efekat.

Meni je Watchmen ubedljivo najbolji film od Snyder-a, i gledao sam ga nekoliko puta. Ne znam, mozda mi je legao sto zato sam citao strip pre filma i bio upoznat sa celom tematikom, uglavnom, bas skoro sam skinuo Ultimate cut verziju koja traje 3 sata sa ubacenim Tales of the Black Freighter sadrzajem, ali nikako da nadjem vremena da odgledam.

Don’t get me wrong, kvalitet filma nije ni blizu visina koje dostize strip, ali bas zbog toga mislim da je Snyder solidno odradio ovaj pretezak zadatak. Nikako mi se ne svidja kasting za Ozymandias-a, ali zato je kasting perfektan za Comedian-a i Rorschach-a.

bas sam tu verziju i gledao od 3 sata, deder mi objasni koji je to deo ubacen?

Mene je film smorio, ok kapiram i radnju i sve, ali nije to preneseno na film kako treba, fale mi jos neki detalji i malo vise objasnjenja…

Kad bi samo na pocetku filma isao jedan text, znate ovo ide ovakooooooooooo i onda skapiras sve

Ubacen je onaj animrani deo sa brodolomcem.

Bas zbog toga kazem mnogo je bolji dozivljaj kada se procita strip, jer je tamo sve to lepse objasnjeno. Na pocektu filma pokusano je kratko objasljenje (sa onom predivnom muzikom) u vezi starijih superheroja, ali je to nedovoljno.

taj deo mi je zapravo i najjaci hehehe, ali sto kazes nedovoljno objasnjen… kapiram sta su hteli da kazu ali nisu lepo srocili

a sad apropo brodolomca? KO BRE :smiley: 3:06 traje film ja ne znam sad o kom delu pricas hehehehe a bio sam budan sve vreme :stuck_out_tongue:

Ti si verovatno gledao Director’s Cut verziju koja je takodje duga, ali ova ima ubacen jos deo o kojem pricam. Sad sam pogledao…ovaj deo traje jos duze 3h35min :slight_smile:

pa to je onda :slight_smile:

ajd sad mi spoiluj slobodno o cemu se radi, stavi u spoiler da ne dodje spoiler police :stuck_out_tongue:

Napisah da nisam stigao da odgledam ovaj najduzi deo, sa tim ubacenim delom :smiley:

To je side story koji uopste nije bitan za ceo plot, tacnije fiktivni strip koji cita onaj decak u novinama.

[spoiler] po onome iz stripa, radi se o jednom mornaru koji je preziveo brodolom i koji pravi splav od mrtvih tela koja su ostala sa broda, a onda kad se vrati kuci greskom ubija nevine ljude, cak i svoju zenu, jer je mislo da je ostrvo okupirano od strane pirata. A ti pirati u stvari tek kasnije dolaze sa ciljem da uzmu njega

U ovoj prici valjda postoji neka analagoja sa glavnom pricom, ali ko zna sta je tu Moore lupetao :slight_smile: [/spoiler]

Ej, ajde mi dajte na PM link ako je torrent, baš od te verzije od 3h 35min. Jurio sam svojevremeno, nisam našao i do danas mi nije palo na pamet.
Meni je taj film odličan, gledao sam nekoliko puta, ali bih baš voleo da vidim tu extended verziju.
E i da, ima prevod za tu verziju?

Sad cu pogledati da li imam negde torrent od tog filma pa cu ti poslati. A prevod ima, stoji mi u folderu, i za to cu ti dati link.

Nema te država!

Poslato na pm. U pitanju je YIFI verzija.

^
YIFY :stuck_out_tongue:

pa ima ga na svakom torrentu bre :smiley:

Šta misliš koliko para mogu da izmuzem za trademark? :slight_smile:

Sent from my Nokia 3310 using Golub Pismonoša

The.Drop.2014.HDRip.XViD-juggs[ETRG]