Filmovi vol. 2

Trailer cista 10ka, kakav je kompletan film to je zapravo diskutabilno. Dosadasnja iskustva govere da nema pravila i da vecinom moze biti mnogo los. Warcraft e to me zanima na sta ce ispasti, mnogo price los proizvod.

2 Likes

Potpisujem i toga se i “bojim” .

Sve tacno. Desavalo mi se da sve sto bude zanimljivo u filmu da je to bio taj trailer. Sve ostalo golo g…
Znam samo da sta god da bude da cu oba pogledati sa velikim zadovoljstvom. Taman da odmorim od onih silnih super heroja/smaraca.
Vec se dogovaram sa drugarima koji vole igrice da idemo da gledamo Warcraft…

Za blago zaprepastenje, moje i vase, meni najbolji serijal prosle generacije - do Black Flag :smile:

Tako da sam nahajpovan, blago receno

1 Like

Ovde su upotrebljeni kontradiktorni pojmovi.
Igre se prave uz pomoć tehnologije koja je sasvim sigurno inferiorna u odnosu na tehnologiju filmske industrije.

btw ne mogu da verujem da na igračkom forumu neko koristi termin “igrica”

Kakav god da bude film siguran sam da me ne moze smoriti vise od zadnje dve igre iz serijala

3 Likes

Pa stvar je u tome sto igre gledas kao igre a film se pravi da izgleda realno i onda kada su efekti losi onda izgleda ocajno. Zato filmovi nisu mogli da docaraju taj svet.
A zasto ne verujes da neko kaze “igrica” sto nije dovoljno “fenciii” :scream: Mozda treba da kazem gaming…
Ili kada igrica “secka” treba reci da “laguje” :joy: i tako dalje sa tim fenci izrazima.
Igram igrice vec 20+ godina i sto se mene tice ostaju igrice.

1 Like

ne nego je valjda mislio da igrica kazu samo oni koji dalje od candy crush sage nisu videli. Igru koja kosta vise nego 80% filmova jednostavno je neprimerno nazvati igrica. Ko kad bi za titanik ili avatar rekao da su filmici.

Ne radi se ovde o hipsteraju ili nekim fensi izrazima. film je film, igra je igra. na starom forumu smo imali ukljucen autocorrect za “igricu” da odmah ispisuje igra.

Ovim ne vredjam nikog nit vredjam nekome inteligenciju, ali da i meni para oci da na gejming forumu neko za igru kaze da je igrica, para :smiley: ali 100 ludi 100 cudi :slight_smile:

2 Likes

This. :smiley:

Meni je toliko debilan i glup bio onaj autocorrect sa starog foruma da je to neverovatno.Da je to cinjenica i neka stvar gramatike pa ajde covek da kaze ok je sto ispravlja,al van svake pameti je da ne mozes da napises igrica zato sto se ta rec nekima ne svidja i para im usi.U krajnem slucaju sta ako igram na telefonu malu sitnu igricu i treba sad ja da pisem igra za nesto sto je pravio jedan covek i sto se igra samo na telefonu ? Ako je za “velike” igre glupo pisati igrice onda je i za male,sitne,niskobudzetne igrice glupo pisati igre.Al u svakom slucaju nebitno je kako se napise jer je svako navikao na drugacije a svi dobro znamo na sta se misli i ono ispravljanje igra/igrica je za double facepalm.

2 Likes

evo sad nema autocorecta pa pisite kako vam volja :slight_smile:

1 Like

Mozda je to dublji psihloski problem. Nama kao odraslim individuama to igrica zvuci detinjasto i neoizbiljno, a mi hocemo svakako da smo odrasli, nikako detinjasti, iako jelte igramo igre(ce) kao pre 20 god., kao sad. U mom gradu kada pomenes da i dalje igras igre skoro svako ce zacudjeno podici obrve. Odustao sam davno sa objasnjenjima kako to nisu takve igrice, vec igre sa ozbiljnijom tematikom. S druge strane mislim da su deca najiskrenija, najdivnija, najnevinija stvorenja na planeti, i svako poredjenje se njima je najbolji moguci kompliment. Kamo srece da smo svi vise kao oni.

On off topic.: slazem se sa ovim sto pise jezd0, svako treba da pise kako mu volja. Ako nekam smeta neka pise kako misli da je ispravno. Svakako mi se cini kad se pomene igrica svi znaju na sta se misli, a igra moze znaciti i nesto drugo.

3 Likes

1 Like

Kad vec pomenu dizanje obrva okoline na pomen igranja video igrica i decije iskrene reakcije, pre koju nedelju posetimo jednog naseg coveka sto ovde zivi, i udjemo u sobu njegovog 12-godisnjeg sina da pokazemo Luki igracke.

Luka zgrabi neku akcionu figuricu, krene prica sta je i ko je ta zivuljka, ja se oglasim: “Ma to je onaj neprijatelj iz Haloa 4”. Njihov sin me pogleda shokirano: “Otkud znas?!?”

A u meni meshavina ponosa i blagog blama sto imam vise zajednickog s 12-godisnjakom nego s odraslima u tom stanu.

10 Likes

Nekad je to mnogo bolje drustvo. :wink:

http://www.cineplexx.rs/Content.Node/rs/events/_items/sonderevents/Warcraft_poklon.rs.php

Nisam očekivao da će i kod nas biti ta Warcraft promocija. Svaka čast Computerlandu.

Warcraft bi mogao da bude sledece filmsko cudo. Ko je pratio taj lore zna da je potencijal neogranicen. Samo da ga ubodu kako treba.

Sta ti znas sta je WOW samo si par hiljada sati proveo uz njega :smiley: :stuck_out_tongue:

1 Like

Nisam nikada igrao WOW, niti pogledao bilo kakav gameplay na YT. Kontam da mi u filmu ništa neće biti jasno…

Film prati pricu od prvog dela warcrafta, tako da slobodno mozes pogledati moze samo da te uputi u dalju pricu. I ja kao bivsi igrac wowa nemam pojma sta se desavalo u prvom delu…