Filmovi vol. 2

Ja skidam ovo verziju sto je Akiris okacio samo 1080p “Batman v Superman Dawn of Justice 2016 Extended Ultimate Edition 1080p WEB-DL H264 AC3-EVO”
A i rezolucija nije toliko losa: 1916x792 velicina samo 6,2GB.

@ninja ne verujem da ce ti BR Rip biti puno bolja rez. biti ce za nesto sitno bolja, najverovatnije 1920x 800.

Dok je flat sve je ok :slight_smile: , 6GB je danas stvarno nista kada pogledas, ja inace mesecno potrosim skoro 1 terabajt, evo bas iskopao potrosnju, s time da 6-ti mesec jos nije zavrsio :slight_smile: :

1 Like

Sta ti sine skidas toliko? :grinning:

Izuo me iz gaca Sinister sunce ti kalajsano… u zivotu vise necu pogledati horor.

Meni je bolji prvi deo :slight_smile:
Pogledaj i The Conjuring i Hide amd Seak, a mozes i Exorcism of Emily Rose (po istinitom dogadjaju) :slight_smile:

Batman vs Superman je jadnost na kub, a scena njihove poluborbe najjadnija scena u istoriji filmske kinematografije. Affleck izgleda kao prasac koji se pride nakusao tetovca uz svu svoju glumačku jednodimenzionalnost, a Luthor kao razmaženi hipster/emo klinac sa bipolarnim poremećajem. DC i Marvel treba malo da se nose u neku stvar, ovo štancanje na steroidima ne prija ni klincima u predpubertetskom razvoju. Prosto da čovjek zažali za vremenima kad su sirovine iz mašinbravarske šamarale jadne male nerdove na velikom odmoru, toliko su ovi preozbiljno shvatili svo ovo superherojsko smeće.

2 Likes

Znači, sve u svemu dobar film?

3 Likes

Pa, recimo ovako: Film traje tri sata (extended) a opet izgleda kao da je sve nabacano zbrda-zdola i da bi za pravilan razvoj radnje trebalo da traje bar još toliko. Nema jasne motivacije ni za jednog lika a sa tim predpitanjem sam pre svega i ušao u gledanje filma - zašto bi, o Manitua mi, Superman mrzio Batmana i obratno?! Nećeš dobiti odgovor na to pitanje, ali nećeš ni zašto Luthor mrzi obojicu, pa se to dvoje potare međusobno. Borbe su dosadne i predvidive, Batman izgleda kao prasac a tako se i kreće, a dva najbolja glumca u ovoj glumačkoj postavi izgovore pet rečenica kombinovano. Superman spašava LL svakih pet minuta od nekog sr*nja kao da je retardirana a tako većinu filma i izgleda. U pauzama između spašavanja stignu razmijeniti i poneku patetičnost, pa spram njih veza Nea i Trinity izgleda kao emocionalno superbiće.

Uostalom, pogledaj obavezno, super je film, što bih se samo ja patio s njim. :smiley:

1 Like

Pa, da, ako zanemarimo taj stupidni momenat njihovog konflikta, dobijamo jedan ipak solidan superherojski flick sa svime sto podrazumeva (akcenat na specijalnim efektima i njihovoj ranjivosti sto je od Watchmnena naovamo trend u svakom superherojskom filmu).

Nisam mislio komentarisati BvS, koji sam odgledao sinoc, al’ sad moram.

Prvo… **** kriticare, **** amaterske analiticare, **** ljude koji pomno prate iste pa dijele njihova misljenja a ne svoja vlastita.

Eh sad… Licno, odusevljen sam filmom.

Naravno, daleko od toga da je savrsen - problem s editovanjem sekvenci i sl., ali DC elementi iz stripa su savrseno preneseni. Affleck je reinkranacija i Bruce Wayne-a i Batman-a, isto kao i onaj djavo od glumca za Superman-a. Cak i Jesse Eisenberg je vjerodostojno prenjeo jos do sad nevidjenu verziju Lex-a na platno. CGI je fantastican… Iskreno, citajuci kritike i komentare mnogih, nisam ocekivao nista posebno. Medjutim, film me drzao prikovanog debela 3h. Koja ozbiljnost, F bombe svugdje, humor skresan tacno onoliko koliko treba, krv, metci, brutalnost…

Ne razumijem, zasto svak’ mora pratiti Marvel-ov trend i ravnati svaki film o superherojima po njima? Meni njihov humor prerasta u kvazi-komediju, djecije trendove i Hello Kitty. BvS ostaje dosljedan stripu, smislu ozbiljnih superheroja, ne gledajuci na kritike - koje su da budemo iskreni … yeah. Samo se nadam da nece uvaziti misljenje mnogih kriticara i ljudi koji pljuju po filmu, te da buduce naslove nece razvodniti da budu sto blizi Marvel-ovim fimovima…

Poenta svega, ako vam se svidja film, to je sve sto je bitno.
Meni je bio fantastican.
9/10

Let the hate begin, motherf**kers.

1 Like

Ja sam odmah rekao da je film odlican.

1 Like

Film je sjajan, ozbiljan film o superherojima ako je to moguće. Betmen zakon. Priča ima rupa, ali sjajan uvod u Justice league. Sve u svemu jedan od najboljih superhero filmova, za razliku od marvelovog polu komedija djubreta. Film je možda mracniji nego što treba da bude, ali baš to mu daje edge. Mene ovde napljuvase zbog realne kritike Uncharted 4, pa nisam ni svracao na forum, a verovatno cu i zbog ovoga biti napljuvan. Poz

Ha ha kako se njih dvojica uvek slazu :grinning:

Ajmo realno, ne treba ocekivati nista ozbiljno kada su ti super heroji u pitanju. Ali ova poslednja izdanja su stvarno preterano “isprana” bez ikakve ideje.
Skoro sam pisao za ove poslednje Avengerse kako nisam uspeo da skapiram zasto su ga i pravili, nema apsolutno nikakvu pricu!
Ako bih poredio BvS sa Avengersima definitivno je BvS filmcina i to za oskara.

1 Like

Evo na primer, ja sam cekao kao lud da gledam BvS, razmisljao sam i na premijeru da odem. Kada sam video dobar snimak na netu, skinuo film i odlucio to vece da ga pogledam, a u medjuvremenu sam od dosade krenuo da gledam Civil War koji me po traileru nije ni malo privlacio, ali ajde,… (taj dan sam bio skroz slobodan, i odlucio da pustam korenje ispred monitora) Dakle, Civil War koji me nije uopste privlacio, niti sam odgledao prethodne delove - odgledao sam ceo film u cugu, bez ikakve pauze. Akcija i borba su super odradjeni, iako ne gotivim Marvel u zadnje vreme, Kad je doslo vreme Za Batmana, gledao sam do pola, video njihovu borbu i tu sam stao i nikako da odgledam dalje. Nije mi drzalo paznju - Onaj Lex Lutor, kao da se glumac previse trudi da nasledi Heath Ledger-a ali mu nekako ne ide, Batmanov kostim je ocaj zivi, natrontan toliko da konstanto gledam kako se taj lik krece i lepi se po plafonu, a da ne pricam koliko mi ide na zivce ona Supermanova cura, uf… xD I tako… Dosli smo u doba kada se nema vise ideja pa se heroji bore medjusobno. :slight_smile:

E, odgledao sam i ja BvS pre neki dan, i…u “film je dobar” sam kampu :slight_smile:

Realno, ima film gomilu mana, scenario posebno, ali mi je prijao (za razliku) ozbiljniji i filozofski pristup. Malo odugovlace na pocetku, ali bi istakao dobar kraj i veliki omaz stripovima. Ono sto nisam ocekivao je da mi se Lex svideo, glumcu priordno stoji onakva persona.

1 Like

Ne bih da branim ni jedan film o super likovima :slight_smile: znaju svi da sam smorio kako su me smorili.
Ali mi je BvS svakako bolji. Kada pominjes borbu. Pa ima li retardiranije borbe od borbe u Civil War-u
Kao peglaju se sve drugari, znas kao volimo se pa se peglamo i ustezemo. Posedujemo super moci i ubismo se od batina ali pazimo da se ne povredimo medjusobno i uz sve to lepo pricamo medjusobno i salimo se. :scream:
Zasto nema neki smajli mali zeleni koji povraca. Ono kao muka mi je i to… Aj ubacijte jedan.

Ko bi ljudima ugodio :wink:

Pogledao konačno Deadpool i samo mogu reći da je film odličan. Verovatno zato što je M rated je dosta pomoglo (mada iskreno ne znam kako be Deadpool funkcionisao kao T rated). Deadpool, Ant-Man i Guardians of the Galaxy su za sada jedino što me u Marvel svetu dalje zanima.

1 Like

Ma ne da je borba bolja u tom smislu koji si napisao :smiley: Nego cista borba, akcija, potezi, samo to. A to sto se svi bore medjusobno, to je sad novi trend. :smiley: Ali ne kazem ni da je BvS los, nisam odgledao jos do kraja, ali sam nekako ocekivao vise iz trailera. A Dc gotivim vise od Marvela jer imaju neki ozbiljniji prilaz celoj toj prici. Dark Knight trilogija mi je ne prevazidjena. :slight_smile: